WhatsApp-Image-2020-04-02-at-16.40.03

Corona Günlerinde Ruh Halimiz & Sosyal Etkileşim

Bir anda ortaya çıkan bir virüs tüm dünyaya yayılır veee… Astronomik olarak artan hasta sayısı, karantina altındaki ülkeler, bomboş hayalet şehirler, evde hapis kalma duygusu, başa çıkmanız gereken yalnızlığınız, bedeninizi ele geçirmeye çalışan kocaman bir belirsizlik… Son günlerde siz de kendinizi sanki bir film senaryosu içinde sıkışıp kalmış gibi hissediyor musunuz? Yalnız değilsiniz! 

female-and-robot-hands-reaching-to-each-other-on-b-6289XC_20200401-204118_1

Büyük Veri, Google ve Özgür İradenin Sonu Üzerine

Kendinizi dinlemeyi unutun. Veri çağında, tüm cevaplar algoritmalarda. 

open-notepad-with-spiral-pen-and-coffee-cup-AED9JJJ

Öz disiplinimizi nasıl geliştirebiliriz?

Bir insanın başarı ve mutluluğunu belirleyen birçok faktör vardır, bunlardan en önemlilerinden biri de öz disiplindir.  

Picture_20200327-125755_1

Özüne Dönen Kadınlar

Biz kadınlar, hayata küçük bir kız çocuğu olarak geliyor, yaş aldıkça eş, iş insanı, ev hanımı ve anne gibi roller ediniyoruz. Toplumun bize yüklediği sorumlulukların getirdiği rollerimizde başarılı olmaya ve beklentileri karşılamaya çalışırken, özümüzden gittikçe uzaklaşıp, bazı yönlerimizi göz ardı edip hatta bilinçli bir şekilde bastırırken bazı yönlerimizi geliştirip pekiştiriyoruz. 

ipek-gokozan-kapak-fotografi

Uzman Psikolog İpek Gökozan ile Evden Çalışma Üzerine Röportaj

Uzman Psikolog İpek Gökozan, koronavirüs pandemisi ardından hayatımıza giren #Evdekal hareketinin bireyler üzerindeki etkisini BinYaprak için değerlendirdi. Röportaj detayları için hadi yazının devamına!

WhatsApp-Image-2020-03-26-at-12.06.17

Bill Gates’in TED Connects Konuşmasındaki 10 Önemli Çıkarım

24.03.2020 tarihinde TED Connects çemberinde Bill Gates'in konuşmasına katıldık. Dünyanın en zeki insanları arasında gösterilen Bill Gates'in 2015 yılında yaptığı Bir Sonraki Salgın mı? Hazır değiliz… konuşmasında dünya olarak bir pandemiye hazır olmadığımızdan bahsetmişti. Bu sefer de bilgileri ve sezgileriyle bizi yanıltmadı ve yönderliği ile önemli noktalara dikkat çekti.

WhatsApp-Image-2020-03-24-at-13.28.22

Koronavirüs Pandemisi

Dünya tarihine baktığımızda yaklaşık 34 milyon insanın ölümüne neden olan veba ile ortalama 50 milyon insanı öldüren İspanyol gribinin sarsıcılığı bir yana yakın tarihte yaşanan HIV/AIDS gibi pandemilerden ders alınamaz mıydı? Bill Gates 2015 yılında yaptığı TED konuşmasında, bir sonraki salgına hazır değiliz, derken bugünleri öngörmüştü diyebilir miyiz? 

6_orig

CampusWIN: İlham, Güç, Gurur

​Herkese selam! Ben Özgecan Oğuz Uşak Üniversitesi CampusWIN lideriyim. Kız kardeşlik ağına daha çok yeni katıldım. Sizlere CampusWIN yolculuğumdan bahsetmek istiyorum. 

para-yonetimii

Etkili Para Yönetimi için 5 Tavsiye

Etkili para yönetimi nasıl yapılır? Öğrenmek için kaydırmaya devam ediniz.

stem-eitimi-1-_20200323-092220_1

Bilgisayar Öğretmeninin Gözünden STEM

Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü'nde bir STEM Öğretmeni olan Tolga Çoban'ın hikayesini dinliyoruz...


sinziana-susa-SNHsMunOPME-unsplash

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

​Okurken kendinizi geliştirebileceğiniz kitapları derledik. İyi okumalar!

Psikoloji-rencilerinin-Okumas-Gereken-10-Kitap-Cover

Psikoloji Öğrencilerinin Okuması Gereken 10 Kitap

İstediğiniz bölüm olan Psikoloji'ye başladınız ve aklınızda o soru belirdi: Ne okumalıyım? İşte size bu denize dalmak için güzel bir başlangıç olacak bir kitap listesi... Keyifli okumalar!

staj2

Staj Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Staj yapmak, her üniversite öğrencisinin hayali olsa da beraberinde birçok soru işaretini getirir. Özellikle mühendis adayları için gerekli olan staj, kurumsal bir şirkette yapılırsa farklı boyutlarda gerçekleşebilir. Tıpkı getirileri de öyle! Sizin için "Staj Yapmanın Avantajları Nelerdir?" yazısını listeledik!
Haber-Grseli

Zamanın Ötesindeki Dehâ: Leonardo Da Vinci (3)

Ölümünün üzerinden 500 yıl geçen, Rönesans döneminin insanlığa en büyük armağanı olan, zamanının çok ötesindeki deha Leonardo Da Vinci'nin Son Akşam Yemeği (The Last Supper) masasında kimlerle olmak isterdiniz?
Murat-Eren-remote-working-cover-fot_20200306-112807_1

Esnek Çalışma Deneyimleri: PwC Hollanda Creative Advisor'ı Murat Eren ile Röportaj

İş hayatındaki motivasyonu artırmak için rutini kırmanın önemine inanan Murat Eren, Amsterdam'da PwC'nin merkez ofisinde gözlemlediği esnek çalışma deneyimlerini bizlerle paylaştı.

Neslihan Kılıç Hacıalioğlu

Neslihan Kılıç Hacıalioğlu ile E-Ticaret Sektörüne Giriş

​BloominBag kurucusu Neslihan Kılıç Hacıalioğlu E-Ticaret sektörü hakkındaki deneyimlerini bizlerle paylaşıyor!

Hande Topçu

Hande Topçu'nun E-Ticarette Kariyer Yolculuğu

MİB Mağazacılık / Hatemoğlu E-Ticaret ve Pazarlama İletişimleri Grup Müdürü Hande Topçu, E-Ticarette kariyere dair deneyimlerini bizlerle paylaştı.​ 

chase-clark-dGqWUPPesrQ-unsplash

Motivasyonumuzu Nasıl Yüksek Tutabiliriz?

Motivasyonumuzu nasıl yüksek tutabiliriz içeriğimiz yayında! Yüzyılımızın en büyük sorunsallarından olan motivasyonu yüksek tutabilmek, değişen durumlar karşısı...
Kizini-Kariyer-Adimlarinda-Hangi-Kuruluslara-Yonlendirebilirsin-Cover

Kızını Kariyer Adımlarında Hangi Kuruluşlara Yönlendirebilirsin?

Kızının kariyer adımlarında onun yanında olmak istiyorsun. Ama, nereden başlayacağını bilmiyor musun? Kızının kariyer yolculuğunda ona yardımcı olabilecek kuruluşları öğrenmek için yazıyı okumaya devam et!

staj1

Stajınız İçin Faydalı 5 İpucu!

Her mesleğin kendince ipuçları olduğu gibi staj yapmanın da belli başlı ipuçları vardır. Uygulayacağınız oldukça basit adımlar başladığınız yolculuğun uzun soluklu olmasını sağlayabilir. Şimdi uygulanabilecek basit 5 adımı inceleyelim!