Bir Solukta BinYaprak

BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla,
çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik ağı.

ekipresmi

Hoşgeldin! Biz BinYaprak ekibiyiz!
Peki neden bir aradayız?

Dünya üzerinde bir şeylerin değişmesini dileme, sen değiştirmeyi dene. İnsanlara birilerinin yardımcı olmasını bekleme, elinden geldiğince sen yardımcı ol. Ve yarın bir şeylerin değişmesini istiyorsan, şimdi aksiyon al. Yarın için şimdi. Hayal et; mutluluğun dünyayı nasıl da değiştirebileceğini! Eğer gerçekten istersek farklılıklarımız zenginliğimiz, çeşitliliğimiz en büyük gücümüz olacak. Ben mutlu bir dünyada mutlu bir kadın olarak yaşamak istiyorum En değerli kazanımlarımı konfor alanımın dışına çıktığımda değil, konfor alanımın yerini unuttuğumda  elde ettim. Eylemsizliği kırmak; işte asıl mesele bu. Şimdi gözünü kapat ve cesaretle hayal et Ne yapmak istediğimizi çok iyi bildiğimiz anda bir şeyler oluverir. Hayat yardımımıza koşar; bir arkadaş, bir tanıdık, birileri bize yardım eder. Hayat çok tuhaftır efenim. Kemerleri bağlayın, merkezinize tutunun. Duygu birliğinin yeniden doğduğu yerde yaşam başlar! Hayallerimizde birleşiyoruz, ilhamın sihirli bir güçle sınırlarımızı yok ettiğine tanık oluyoruz.

Kadın, erkek yepyeni bir hikaye yazıyoruz! İşte bu yüzden bir aradayız!

Bir Solukta BinYaprak

BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla,
çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik ağı.

BinYaprak'ta Ne Yapabilirsin?

İlham veren videoları izleyebilir, iş hayatı hakkında sorularını sorabilir, sohbet edebilir, seninle aynı gündemi paylaşan kadınlarla gruplar altında tanışabilirsin! Aynı meslek, memleket ya da ilgi alanına sahip kadınlarla buluşabilir, destek alıp verebilirsin. Dijital etkinliklerimize katılabilir hatta çok yakında yayına geçecek iş fırsatları ile buluşabilirsin.

 
BinYaprak'ta Ne Yapamazsın?

Girişimini fonlayamayız ama seni yönlendirebiliriz. Burs vermiyoruz ama burs fırsatlarını öğrenmeni sağlıyoruz. Birebir mentorluk programımız daha yayında değil.

 

Bizi "Biz" Yapan Değerlerimiz

İnançlarımız

Gerçek hikayelerin değiştirici gücüne inanıyoruz.

Her kadının kendi kanatlarıyla doğru rüzgarı bulduğunda uçabileceğine inanıyoruz.

Gelecekte, birbirine bağlı olanların başaracağına ve kızkardeşliğin de en güçlü bağ olduğuna inanıyoruz.

İstediğimiz değişimin kendimizden başladığına inanıyoruz.

Yaş ve coğrafya sınırı olmadan, kadın ve erkeklerin yarattığı çeşitlilikle, el ele daha mutlu bir toplum yaratılabileceğine inanıyoruz.

Sana 'İnanan' Ekibimiz

Melek Pulatkonak

Melek Pulatkonak

Ekipler Amiri
Gerçekten desteklendiğinde her kadının kanatlanabileceğine, yapabileceğine olan inancımız tam.
Aslı Caner

Aslı Caner

Oyun Kurucu
Hayal et; mutluluğun dünyayı nasıl da değiştirebileceğini! Eğer gerçekten istersek farklılıklarımız zenginliğimiz, çeşitliliğimiz en büyük gücümüz olacak. Ben mutlu bir dünyada mutlu bir kadın olarak yaşamak istiyorum.
Verda Uçan

Verda Uçan

Dijital Simyacı
Kendi hikayenin kahramanı olmak için çıktığın yolda rotanı ve rüzgarının hızını belirleyecek olan sensin. Her zaman yeniden başlama hakkının olduğunu unutma. Yaşama değer katan yolculuklarda buluşalım.
Tuğba Demirkaya

Tuğba Demirkaya

Hikaye Mıknatısı
Uzaklara gitmek için önce adım atmalısın. Uyandığın her sabah yeni bir yolculuk. Yola çıkmadan önce, heybeni yürekten sevdiklerinle doldur. Önüne çıkan engellerin aşılabilir olduğunu unuta!
Güray Sun

Güray Sun

Kod Bükücü
Alışılagelen düzenini riske atmadıkça, sıradan olana razı olmak zorunda kalırsın
İbrahim Erdoğan

İbrahim Erdoğan

Serbest Oyuncu
Dünya üzerinde bir şeylerin değişmesini dileme, sen değiştirmeyi dene. İnsanlara birilerinin yardımcı olmasını bekleme, elinden geldiğince sen yardımcı ol. Ve yarın bir şeylerin değişmesini istiyorsan, şimdi aksiyon al. Yarın için şimdi.
Nilda Topçu

Nilda Topçu

Serbest Oyuncu
Başarmaktan daha önemli bir şey varsa o da başarıya giden yolda edindiğin tecrübelerdir. Korkma, harekete geç!
Öykü Zümrütdal

Öykü Zümrütdal

Serbest Oyuncu
Her sabah, eşit bir dünyayı hep beraber ve yeniden yaratıyoruz. Sevgi ve emekle kadınlar toplumun her yerinde!

Danışma Kurulumuz

Magid Abraham

Magid Abraham

APX Labs Başkanı
BinYaprak'ı destekliyorum.
Münteha Adalı

Münteha Adalı

Güvensan Tesis Hizmetleri Genel Koordinatörü, ARYA Yatırım Lideri
Yaprak yaprak bir araya gelip BinYaprak'a, binlerce yaprağa ulaşmak için çıkılan bu yolculuğun en başından beri bir parçası olmak; yıllardır çalışan kadını destekleyen bir kadın, bir girişimci, bir yatırımcı ve deneyimlerini paylaşmayı 'sorumluluk' olarak gören bir insan olarak benim için büyük mutluluk. Yolumuz açık olsun.
Leyla Alaton

Leyla Alaton

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi – Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı
Kadın mutlaka kendi parasını kazanmalı... Kadınların her zaman destekçisiyim. Bu yolculukta en başından bu yana BinYaprak'ın yanındayım, her zaman yanında olacağım.
Didem Altop

Didem Altop

Endeavor Kurucusu
Genel Sekreter
Keyfimizin yerinde olmasının büyük bir ölçüde bakış açımız ile şekillendiğine inanıyorum. BinYaprak kadınları evrensel sorunlar ve ortak değerler etrafında bir kız kardeş ağı olarak buluşuyor. Bu ilham veren paylaşım ağına katılarak, hayata bakış açınızı geliştirin, genişletin, güçlendirin.
Suzan Bayazıt

Suzan Bayazıt

TEGV Yönetim Kurulu Üyesi
Eğitimli ya da eğitimsiz bir kadın, dilediği yere, önce hayal ederek, daha sonra da hayallerini gerçekleştirmek için gerekli basamakları planlayarak ve çok çalışarak ulaşabilir. Hayalleri olan Türkiye'deki tüm kadınların destek alabileceği , kariyer planlamasından, girişimciliğe kadar çeşitli konularda hizmet verecek olan, kız kardeşlik ağı BinYaprak'ı gönülden kutluyor ve destekliyorum.
İbrahim Betil

İbrahim Betil

Sen-De-Gel Derneği Kurucusu
Toplumsal gelişim kadının iş yaşamına, karar organlarına daha fazla katılımıyla sağlanabilir. BinYaprak'ın yaptıkları çok değerli.
Prof. Dr. Erhan Erkut

Prof. Dr. Erhan Erkut

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı
BinYaprak'ı destekliyorum.
Saniye Gülser Corat

Saniye Gülser Corat

UNESCO Cinsiyet Eşitliği Bölüm Direktörü
BinYaprak'ı destekliyorum.
Didem Gürcüoğlu Tekay

Didem Gürcüoğlu Tekay

MCT Danışmanlık Ortağı, Genel Müdür
Kadın dönüştüren bir güce sahip, buna yürekten inanıyorum. Kadının bu gücünü kullanabilmesi için farkındalığı, hayali, vizyonu, ilerlemeyi ilke edinmesini önemsiyorum. Benim için BinYaprak ilham dolu insan hikayeleri ile rol modellerle bir buluşma ve paylaşma platformu. Fikirleri ve hayalleri daha çok kadın için büyütmeyi, BinYaprak kadını olmayı seçtim.
Muhterem İlgüner

Muhterem İlgüner

BRANDASSIST Kurucusu
BİNYAPRAK’ı, kadının Türk toplumunda yeri ve öneminin halâ tartışıldığı bir dönemde, çok önemli bir sosyal girişim olarak görüyorum. Toplumda yer edinmiş, kabul görmüş kadınların genç arkadaşlarına özgüven aşılayarak, onlara rehberlik ederek yeteneklerini geliştirmesi ve üretken bireylere dönüşmesini sağlaması kanımca küresel ölçekte bir başarı olacaktır. BİNYAPRAK, kadına özgüven, topluma ise fayda kazandıracaktır.
Selen Kocabaş

Selen Kocabaş

Mentoro Platform Ortağı
Ülkemizin kalkınması, kadınlarımızın iş hayatında daha fazla ve etkin yer alması ile olacak. Birbirimize el vermek; deneyimlerimizi paylaşmak o kadar kıymetli ki... Bir de bunu zamandan, mekandan bağımsız ihtiyacımız olduğu anda yapabiliyorsak işte bu paha biçilmez… İşte bu yüzden BinYaprak’ta Türkiye’nin tek dijital kız kardeşlik ağında VARIM! Siz de gelin birlikte büyüyelim.
Neriman Ülsever

Neriman Ülsever

Sabancı Holding İnsan Kaynakları
Bölüm Başkanı
40 yılı aşkın iş hayatı deneyimimle söyleyebilirim ki; kalıcı ve gerçek başarılar rekabet ederek değil ancak el ele vererek elde edilebiliyor. Biz; Türkiye’nin birikimli ve cesur kadınlarının, yolun başında olanların elinden tutması, onların daha sağlam adımlarla yol alması açısından çok önemli. Bu nedenle Türkiye’nin ilk ve tek dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak’ı yürekten destekliyorum.
Zeynep Yalım Uzun

Zeynep Yalım Uzun

Unilever OMO Global Başkan Yardımcılığı
Tüm kadınların içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarabilecek fırsatlara sahip olacağı bir dünya benim hayalim. BinYaprak’ı benim bu hayalimi paylaştığı için destekliyorum. Bu hayale ulaşmada birbirimize destek olmamız gerektiğine inanıyorum çünkü beraber olunca başaramayacağımız hiçbir şey yok.
Arzu Ünal

Arzu Ünal

Y&R Brands İstanbul CEO
BinYaprak'ı destekliyorum.
Haydi Binyaprak'lı Ol