Canlı Yayınlar
5_binyaprak_ilham_bulusmalari

5. BİNYAPRAK İLHAM BULUŞMALARI

BinYaprak 5. İlham Buluşmaları bu ay yine tüm dinamizmiyle kadın-erkek eşitliğine gönül adamış birbirinden değerli konuşmacıları, hem Facebook'ta canlı yayını izleyenlerle hem de fiziksel katılım gösteren binyaprak.com üyeleriyle ofisimiz StartersHub'da bir araya getirdi. Genç Kadın Kariyer Günü sonrası ilham almaya doyamayan herkes etkinliğimizde can kulağı ile ilham yolculuğuna eşlik etti.

Devamını okuyun
Tülin-Akın_sosyal_girişimcilik_nedir

Tülin Akın ile: Sosyal Girişimcilik Nedir?

Tülin Akın, en zor zamanların dönüm noktaları olduğunu düşünüyor, işi için en önemli kararların alındığı dönemlerin dönüm noktaları olduğunu, onlarla baş etmek ve başarılı olmak için kararlı olmanın ve devam etmenin önemini vurguluyor.

Devamını okuyun
Eray_Yuksek_gelecegin_meslekleri

Eray Yüksek ile Geleceğin Meslekleri Canlı Yayını

​Geleceğin tanımı ilginç bir kavram, zamana göre 1 saniye sonrası da, 100 sene sonrası da, 1 milyon yıl sonrası da gelecek. Fütüristlerin ilgilendiği gelecek ise 10 sene sonrası ile başlıyor, milyonlarca yıl sonrasına kadar dayanıyor. Değişen gelecekte mesleklerin aynı kalması mümkün değil, bu da geleceğin mesleklerinin neler olduğu konusunda merak uyandırıyor. Geleceğin meslekleri ile ilgili ipuçları için okumaya devam et!

Devamını okuyun
Canan-Dagdeviren_bilim_kadini_olma_yolculugu

Canan Dağdeviren ile Bilim Kadını Olma Yolculuğu

Harvard Üniversitesi'nin ilk genç akademi üyeliğine seçilen ve 12 hocadan tam notla seçilerek tarihe geçen Canan Dağdeviren hiçbir şey başarının önünde engel değildir, diyor. 

Devamını okuyun
binyaprak-ilham-bulusmalari-afis

BİNYAPRAK 4. İLHAM BULUŞMALARI

3 Mart'ta gerçekleştirdiğimiz Genç Kadın Kariyer Günü etkinliğinden önce BinYaprak'ın 4. İlham Buluşmaları'nda birbirinden heyecanlı birçok katılımcı ...
Devamını okuyun
duygusal-zeka-nasil-olculur-canli-yayini-cover

Duygusal Zeka Nasıl Ölçülür ve Geliştirilir? Gamze Arman ve Ahmet Aydemir Canlı Yayını

Duygusal zeka nedir, nasıl ölçülür, duygusal zekamı nasıl geliştirebilirim diye soruyorsan okumaya devam et!
Devamını okuyun
gelecegin-is-gucu-canli-yayin-cover

Erdal Güner ile Canlı Yayın: “Geleceğin İş Gücü”

Geleceğin çalışma modelleri neler, geleceğin meslekleri hangileri, yapay zeka işlerimizi çalacak mı? Sorularının cevapları ve çok daha fazlası bu canlı yayında!
Devamını okuyun
kendini-kesfet-canli-yayin-cover

Hasan Tahsin Güngör ile Canlı Yayın: “Kendini Keşfet”

Neyle motive oluyoruz, nasıl davranıyoruz ve bunları öğrenerek kişisel yaşantımızda ve kariyerimizde kendimize nasıl katkı sağlayabiliriz diye merak ediyorsan bu canlı yayını mutlaka görmelisin!
Devamını okuyun
Steamwin-Elif-Gurdal-canli-yayin

Elif Gürdal ile Canlı Yayın: Visual Teknolojilerde Kariyer Nasıl Yapılır?

Üç boyutlu yazıcılar, simülasyonlar, görsel teknolojiler hayatımıza tüm hızıyla giriyor. Peki bu teknolojileri nasıl yakalayacağız? Cevaplar bu canlı yayında!

Devamını okuyun
baris-ozcan-binyaprak-canli-yayin-cover

Gerçekleşen Hayaller: Barış Özcan ile Bir Youtuber Hikayesi

Youtuber Barış Özcan ile gerçekleşen hayalleri, yeni yılda yeni hedeflere nasıl ulaşabileceğimizi, geleceğe nasıl bakacağımızı ve Youtube'da başarılı olmanın sı...
Devamını okuyun
Bilimin-Kutsal-Kasesi-Kk-Hcre-ve-Bilinmeyenleri-cover

Bilimin Kutsal Kasesi: Kök Hücre ve Bilinmeyenleri

Yrd. Doç. Dr. Ayyub Ebrahimi ile canlı yayında Bilimin Kutsal Kasesi: Kök Hücre ve Bilinmeyenlerini konuştuk. Kaçıranlar için canlı yayından detaylar yazıda!

Devamını okuyun
Canl-Yayn-Serimiz-BinYaprak-Bulumalar

Canlı Yayın Serimiz: BinYaprak Buluşmaları

Seyircili canlı yayın serimiz BinYaprak Buluşmaları'nın ilki 22 Kasım'da gerçekleşti. 3 oturumdan oluşan canlı yayınımızdan kaçıranlar için notlar aldık!

Devamını okuyun
Ozgur-Ozluk-1

Prof. Dr. Özgür Özlük'ten Dinleyelim Veri Bilimi Nedir

MEF Üniversitesi Büyük Veri Analitiği Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr. Özgür Özlük ile 2 Kasım'da canlı yayında veri bilimini konuştuk. Detaylar yazıda!

Devamını okuyun
zuhal-balta-canl-yayn-cover

Ayakbağların ile Tanış ve Onlardan Kurtul

 Zaman kısa, ayakbağlarından kurtul. Baltaş Bilgievi Kurucu Ortağı, Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile sen de ayakbağlarınla tanışıp onlardan kurtulmaya hazır mısın?

Devamını okuyun
erturul-belen

Ertuğrul Belen ile Canlı Yayın: Güven Odaklı Bir Çevre Oluşturmak

Emek ve zaman gerektiren bir süreç olan Networking tüyolarını Girişimciliğin Altın Kuralları ve Networking yazarı Ertuğrul Belen ile öğrenmeye ne dersin? 

Devamını okuyun
Çalışan Annenin Hakları Neler?

Çalışan Annenin Hakları Neler?

Danone Yetenek Yöneticisi İrem Önal, "Çalışan Annenin Hakları Neler" canlı yayını ile BinYaprak Facebook sayfasında bizlerleydi. Detaylar için habere devam!

Devamını okuyun
burcu-kilickap-cover-ford

Ford Otosan'da Üretim Planlama Mühendisi Olmak

Üretim Planlama Mühendisi Burcu Kılıçkap ile canlı yayındaydık. Endüstri Mühendisliği okuyorsan ya da Ford'da çalışmak istiyorsan bu haber tam senlik!

Devamını okuyun
Malzeme Mühendisi Ne Yapar?

Malzeme Mühendisi Ne Yapar?

STEAMWIN Kadınları yayınında Sabancı Üniversitesi Asst. Profesör, Surgitate Kurucusu Özge Akbulut'u ağırladık. Malzeme mühendisliğini merak edenler buraya!

Devamını okuyun
julide-ates

Haber Spikeri Jülide Ateş ile Canlı Yayın: Çalışma Hayatında Aile Desteği Nasıl Alınır?

Kariyer merdivenlerini çıkarken aile desteğini nasıl alacağımız hakkında Dünya güzellik yarışmasında 1. olan sunucu Jülide Ateş'in fikirleri bu yayında. 

Devamını okuyun
Murat Babadalı ile İşe Başvurdunuz Ya Sonra?

Murat Babadalı ile İşe Başvurdunuz Ya Sonra?

Müşteri İlişkileri Takım Lideri Murat Babadalı'dan uzun süre arayıp “sonunda buldum” dediği işe kavuşmaya çok yaklaşanlara “Ya Sonra” taktikleri veriyor!

Devamını okuyun