İlk Yapraklar

Habibe Açık

Habibe Açık

B-wise Kurucu Ortak
‘’Bir toplum aynı amaca bütün kadınları ve erkekleri ile beraber yürümez ise ilerlemesine teknik olarak imkan ve bilimsel olarak ihtimal yoktur.” diyor Ulu Önder Atatürk. Gelecekte var olabilmek, sosyal ve ekonomik olarak refah seviyelere gelmek, mutlu ve sağlıklı bir toplum için, bugün tohum attık, genç kadın için el ele verdik, BinYaprak olduk. Yarınlara umutla bakıyoruz.
Münteha Adalı

Münteha Adalı

Güvensan Tesis Hizm. Genel Koord.
ARYA Yatırım Lideri
Ülkemde ve dünyada kadın konularında farkındalık yaratarak kökten değişiklik yapmak, fark yaratmak, kadınların kaderini dolayısıyla ülke kaderini değiştirmek için koca bir çınar olmak için buradayım. BlnYaprak'ı hayal edip bu projeyi hayata geçirenlerin diktiği bu ağacın bir yaprağı olmak, O yaprakta hayat bulup yeşermek, geleceğe iz bırakmak istiyorum. Nice iz bırakan BinYapraklara...
Göknur Akçadağ

Göknur Akçadağ

Bürokrat, Akademisyen
Kadınların yaşam kalitesini geliştirmek , sosyal ekonomik gelişmelerine katkıda bulunmak yolunda önemli bir girişim olan BinYaprak'ın yarattığı değere inandığım için ve yapabileceklerini gördüğüm için yanınızdayım ve gönülden destekliyorum. Ben de yaparım diyen gençler ve kadınlar için destekliyorum. Kadınlar için değişim günümüzde yaratılan sinerji ve birbirine destekle işbirliğii ile gerçekleşebilir. Bunu başardık, başaracağız.
Leyla Alaton

Leyla Alaton

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi – Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı
Kadının ekonomik bağımsızlığı; özgürlüğü ve mutluluğu da beraberinde getiriyor. Kadın eğer kendi parasını kazanabilirse ayakta durabilir, kendi seçimlerini yapabilir, mutlu olur. Zorluklarla daha kolay başa çıkar. Ekonomik bağımsızlık, ailede eşitliği getirir. Daha dengeli ve sıhhatli aileler olur. ‘Yapabilirsiniz, siz de başarabilirsiniz’ diyorum ve bu yolda BinYaprak’ı destekliyorum.
Evrim Aras

Evrim Aras

ARAS KARGO Yönetim Kurulu Başkanı
Özel hayatımda da, iş hayatımda da, başkanı olduğum TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nda da hemcinslerime önce bir insan, ardından da kızkardeşim olarak bakıyorum. Yanyana durduğumuzda hem daha güzel, hem daha güçlü olduğumuzu biliyorum. BinYaprak benim hayat felsefemi birebir yansıttığı için İlk Yapraklardan biri olmak istedim. Dilerim çiçeğimiz nice yapraklar verir...
Itır Arkan

Itır Arkan

Marymount School of New York Bölüm Başkanı
Bir hikaye bir tohum gibidir. Gizemli, etkili ve düzenli bir güç taşır. Bu yüzden hikayeler kendimizi eğitmenin, geliştirmenin ve hatta kendimizi anlamanın en iyi yollarındandır. Herkesin bir hikayesi vardır. Ve benim BinYaprak’ı desteklememin asıl sebebi bu cesur kurum ve üyeleri tarafından anlatılan hikayelerin sesine güç katmak istememdir.
Fatma Aytaç

Fatma Aytaç

Kadın Hakları Savunucusu
Destekliyorum; çünkü ülkemizin BinYapraklarının solup gitmesini değil, yeşerip çoğalmasını istiyorum. Destekliyorum; çünkü kadınların, gençlerin ve ülkenin geleceği için, demokrasi için bunun önemli olduğunu biliyorum. Destekliyorum; ben de yaparım diyen genç kadınları çoğaltmak gerektiğine inanıyorum. Genç kadın girişimcilerin fark yaratacağına ve bu projenin başarıya ulaşacağına güveniyorum. Emek verenleri, sürdürenleri kutluyorum.
Gülay Başaran

Gülay Başaran

Waternet Su Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı
BinYaprak'ı destekliyorum
Suzan Bayazıt

Suzan Bayazıt

TEGV Yönetim Kurulu Üyesi
Birleşmiş Milletler'in kadın erkek eşitliği endekslerinde en alt seviyede olduğumuzu yıllardır biliyoruz. Kadınların toplumsal hayatın her alanına eşit ve özgür bireyler olarak katılımını diliyorum. Seminerler, rehberlik, eğitim, kariyer planlama konularında kadınların kariyerlerini ilerletmelerine katkıda bulunacağına, bu sayede de kadın- erkek eşitliği konusuna olumlu çözümler getireceğine ve fark yaratacağına inandığım BinYaprak'ı gönülden destekliyorum.
Osman Benzeş

Osman Benzeş

APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, Yatırımcı
Evlat ve de kız evlat... Tanrının insanoğluna hediye ettiği en kutsal varlık. Yetenekleri tartışılmaz. Güvende üstün vasıflı. Ailesine bağlılıkta erkekten farklı. Doğurgan ve anaç çok değerli üstünlükleri olan, hayatın her safhasında heyecan katan kız evlatlar. Ülkemizde dışlanmış, gereken önem ve değerlendirmede sınıfta bırakılmışlar. Ülkemizin en acı yanlarından biri. Kız çocuklarının potansiyeli özellikle değerlendirilmeli, ekstra güven ve görev verilmeli. Kız çocuklarına inanılmalı ve yanında olunmalı.
Esra Bezircioğlu

Esra Bezircioğlu

Tek Bilişim ve Edalp Bilişim, Kurucu
Yaşamımızın belirleyicisidir aldığımız kararlar. Kararlarımı vermeye başladığım günden bugüne, o kararların sonuçlarını biriktirdim. Ve buna ‘deneyim’ dedim. Okuluma, işime, evliliğime, anne olmaya ve kendi işimin sahibi olmaya önce karar verdim, sonra oldum, bu yolu deneyimledim ve deneyimlerimi biriktirdim. Yaşam kumbaramda biriktirdiğim tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için ‘BinYaprak’ projesindeyim. Paylaştıkça çoğalsın, çoğalalım diye.
Çiğdem Bostan

Çiğdem Bostan

Kadın olmanın en güzel yanı iç ses ve boyutsal düşünme yeteneklerine sahip olmak. İç sesini dinle, kendine güven, başarı kaçınılmaz olucaktır. Birbirimizin varlığından güç almak ekonomik ve sosyal büyümenin gerçekleşmesini sağlıyacaktır. BinYaprak’ı sadece kadının gelişimi değil gelecek nesillerin çok daha sağlıklı ve eşitlikçi bir toplumsal ortama ulaşmasında çok önemli bir yere sahip olacağına inancımdan dolayı destekliyorum.
Prof. Dr. Nakiye A. Boyacigiller

Prof. Dr. Nakiye A. Boyacigiller

Sabancı Üniversitesi Executive MBA Direktörü
Gençliğimden beri kendimi hep feminist olarak tanımlarım. Kadın haklarını hep önemsedim. Ancak artık bu konuya daha bile tutkuluyum çünkü değişimin çok yavaş geldiğini gözlemliyorum ve sabrım tükendi! Hepimiz mevcut durumu değiştirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu yüzden BinYaprak’ı fevkalade doğru bir girişim olarak görüyorum ve desteklenmesini önemsiyorum. Yaşasın kızkardeşlik! O yaparsa ben de yaparım!
Gamze Büyükkuşoğlu

Gamze Büyükkuşoğlu

The Art Department Kurucusu
BinYaprak'ı destekliyorum
Aslı Caner

Aslı Caner

BinYaprak Kurucu
Hayal et; mutluluğun dünyayı nasıl da değiştirebileceğini! Eğer gerçekten istersek farklılıklarımız zenginliğimiz, çeşitliliğimiz en büyük gücümüz olacak. Ben mutlu bir dünyada mutlu bir kadın olarak yaşamak istiyorum.
Gülfem Çakmakçı

Gülfem Çakmakçı

Kurucu Ortak, Prana Danışmanlık
"Binlerce kilometrelik yol tek bir adım ile başlar" der Lao Tzu. Şefkatle, anlayışla ve cesaretle ilk adımlarını attığımız bu yolda, hata yapmaktan korkmadan, birlik olarak, kızkardeşliği samimiyetle içselleştirerek ilerlemeye varım. Yaşamdaki formumuzu keşfetmek ve gerçekleştirmek için BinYaprak’a ve biricik kadınlarına destek vermeye hazırım. Yalnız olmadığını bil ve her zaman anımsa …
Canan Ercan Çelik

Canan Ercan Çelik

Borusan Danışmanlık ve Ortak Hizmetler YK Başkanı
George Bernard Shaw "Hayat kendini bulmakla alakalı değildir. Hayat kendini yaratmaktır" demiş. BinYaprak platformu tam da bu yaratım süreci için. Parçası olman farkında olduğunu, farklı olduğunu, yalnız olmadığını, cesaretle dayanışma ile başkalarından öğrenme yetkinliği ile ilham verecek yolculuklara çıkma hayaline sahip olduğunu gösteriyor. Devam et , dene, paylaş, seninleyiz ve birlikte varız, BinYaprağız.
Gamze Çıtıroğlu

Gamze Çıtıroğlu

Genel Müdür, Ekin Kimya
Kadın erkek her bireyin istediği hayatı şekillendirmek üzere ihtiyaç duyduğu fırsatlara eşit şekilde sahip olduğu bir dünya hayal ediyorum. İnsanlığın ancak bu şekilde barışa, refaha ve huzura kavuşabileceğine yürekten inanıyorum.  Bin Yaprak’ın genç kadınlar için ilham veren insanlara, fikirlere, deneyimlere ve cesarete doğru açtığı bu pencereyi çok değerli buluyorum. Bir İlkYaprak olarak ben de kız kardeşlerime bir ilham, bir pencere olabilirsem ne mutlu bana.
Şafak Çivici

Şafak Çivici

SEFES Mobilya Kurucusu
Eski Amerikan Dışişleri Bakanı Madeleine Albright’ın bir sözünü çok sever ve bir çok ortamda paylaşırım: ‘’There is a special place in hell for women that don’t support women’’ yani ‘’kadınlara yardım etmeyen kadınlar için cehennemde özel bir yer vardır.’’ Tek başına iyi bir girişimci olmak yetmiyor; bilginizi, tecrübelerinizi, sevinç ve acılarınızı diğer kız kardeşleriniz ile paylaşınca hem onlar faydalanıyor hem de siz girişimciliğinize ve hayatınıza başka bir bakış açısı kazanıyorsunuz.
Gülcan Demirkol

Gülcan Demirkol

GDA Partner A.Ş. Kurucusu
Öncelikle bu ekibin, kadınların ve dolayısıyla tüm toplumun yaşam kalitesini geliştirmek üzere bugüne kadar yaptıkları tüm çalışmaların yarattığı değere inandığım için İlk Yapraklar arasındayım. Hayatta kendi yolunu açan, başarıyla ilerleyen, biraz şanslı, biraz da yolun ilerisinde olan tüm bizim gibi kadınların; yolun başındakilere ışık tutmaktan sorumlu olduğuna inandığım için buradayım.
Ebru Dorman

Ebru Dorman

MV Holding Genel Müdürü
Her başarılı insanın ilham aldığı hikayeler, örnekler olmuştur. Binyaprak sadece genç kızlarımıza, kadınlarımıza değil tüm bireylere ihlam verecek bir platform sağlıyor. Binyaprak ekibini canı gönülden kutluyor ve herkesi destek vermeye davet ediyorum. Her şeyin yolunda gittiği bir süreç ve harika bir başlangıç diliyorum.
Dilek Duman

Dilek Duman

DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı –COO
Ülkemizin enerjik, akıllı, genç insan potansiyeli en büyük gücümüz. Geleceğimiz onlar. Eğer genç nesli doğru yönlendirip, onların mutlu olacakları alanlara yönelmeleri için motive eder, destek olabilirsek işte bu hepimizin artısına. BinYaprak’ın bu konuda yaptıkları ve yapmak istedikleri beni çok heyecanlandırıyor. Ben de “Ben yaptım siz de yapabilirsiniz” diyerek gençlerimize destek olmak istiyorum.
Prof. Dr. Aytül Erçil

Prof. Dr. Aytül Erçil

Vispera Bilgi Teknolojileri CEO
Internet, sosyal medya, iletişim teknolojilerinin insanlarımızı birbirinden uzaklaştırdığı bu dönemde her zamankinden daha fazla köprülere, yeni değer paylaşım modellerine ihtiyaç var. Bilgilerimizi, deneyimlerimizi paylaşarak, Türkiye’de kadın liderliğinin geliştirilmesine, güçlendirilmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak konusunda önemli adımlar atmamız, ilham kaynağı, rol modeli olma konusunda çabalamamız gerekiyor.  BinYaprak'ın bu konuda önemli rol oynayacağına inandığım için BinYaprak'ı gönülden destekliyorum.
Av. Emine Erdem

Av. Emine Erdem

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Başkanı ve Erdem Holding Yönetim Kurulu Üyesi
Kadınların güçlerini birleştirdikleri zaman üstesinden gelemeyecekleri bir şey yoktur. Kadınlar dayanma güçleri, duygusal zekaları, esnek bakış açıları, hoş görülü yaklaşımları ve kararlı duruşlarıyla kendilerini kabul ettirdikleri için sosyal girişimlerin de önemli paydaşlarıdır. Çok başarılı bulduğum bir sosyal girişim platformu olan "BinYaprak'ı" destekliyorum ve birlikte çok güzel işleri gerçekleştireceğimize ve verimli projeleri hayata geçireceğimize inanıyorum.
Zeynep Dicleli Erdoğan

Zeynep Dicleli Erdoğan

Optimist Yayın Grubu Genel Müdürü
Tek bir kadın harika işlere imza atar. Çocuğunu, ailesini, işini; tükenmeyen enerjisi, gücü ve azmiyle ileriye götürür, geliştirir ve büyütür. Bir kadın bir kadına destek olduğunda ortaya çıkanlar katlanarak değil geometrik olarak artar. BinYaprak bu pozitif sinerjiyi ortaya çıkaran bir ağ ve bu sinerjinin sınırı yok. Bunu deneyimlemek çok heyecan verici ve olağanüstü.
Sibel Eşder

Sibel Eşder

Expat / Danışman
Her kadın hayatının belli dönemlerinde kendini tek başına okyanusa düşmüş gibi hissedebilir. Ben bir çok kez kendimi okyanusun tam ortasında buldum ve hep bir şekilde karaya ulaştım. Karaya çıkışlarım sırasında okyanusta mücadele eden birkaç kadını da kurtarmayı başardım. Aynı mücadeleyi veren kadınların birbirine yardım etmesinden daha anlamlı ne olabilir ki?
Hülya Gedik

Hülya Gedik

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı, İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı
Toplumsal kalkınmada cinsiyet eşitliği ile erkek kadar kadının da iş hayatına katılımı son derece önemlidir. Kadın her daim güçlü olmalı, kadın girişimciliği ve istihdamı desteklenmelidir. İş hayatında kadının güçlendirilmesi sadece kadına yapılmış bir katma değer değil, bulunduğu iş ortamının geneline ve böylece de toplumun tamamına yapılmış bir katma değer çalışmasıdır.
Gökçe Gizer

Gökçe Gizer

Kurucu, Onkaro
Bazen en doğru yolu bulmak için kaybolmak gerekir. Cesurca kaybolabilmek ve hayallerinin peşinden koşabilmek içinse insanı destekleyen yoldaşlar ve yön gösterip ilhamlandıran rehberler gerekir. Bana ve bir çoğumuza bu inanılmaz platformu sağlayıp bizi bir araya getiren BinYaprak’ı destekliyorum.
Gaye Göker

Gaye Göker

Global MD Portföy Yönetim Kurulu Başkanı
BinYaprak’ı destekliyorum çünkü kadınların bu dünyayı iyiye, güzele ve ileriye götürecek en önemli güç olduğuna inanıyorum. Kendi ayaklarının üstünde duran her kadın, yetiştireceği çocuklarına örnek olup yeni neslin daha medeni, daha ileri ve daha güçlü olmasına vesile olacaktır. BinYaprak’tan milyon yapraklara gidecek bu yolculuğun ilk yapraklarından olmaktan ötürü gurur duyuyorum.
Ayla Göksel

Ayla Göksel

CEO, AÇEV
Sürdürülebilir büyüme, güçlü bir toplum ve güçlü nesiller için kadının sosyal ve ekonomik hayattaki varlığının ve istihdam edilen kadın sayısının artırılması gerektiğine inanıyorum. Harika rol model hikayeleri var ve bu hikayeler Türkiye'de kadının güçlenmesinin yaratacağı potansiyeli görmemizi sağlıyor. BinYaprak’ı ilham verdiği için tebrik ediyor ve destekliyorum.
Yeşim Güra

Yeşim Güra

Kurucu Ortak, Kredico Kredi Kulübüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Binyaprak’ı destekliyorum çünkü kadınların doğru rol modeller sayesinde cesaretle buluştuklarında, içlerindeki gücün yaratacağı sonuçlar beni heyecanlandırıyor. Beni destekleyen tüm kadın ve erkeklerden aldığım ilhamla yeni kadınlara güç vermek istiyorum.
Av. Ezgi Harmancı

Av. Ezgi Harmancı

Harmancı & Partners / Yönetici Ortak
Genç yaşta uluslararası bir vizyona sahip olmak ve zamanla global iş dünyasının fark yaratan bir parçası olabilmek için öğrencilikten itibaren ciddi bir mentorluğa ihtiyaç var. BinYaprak gençlerimizin hayatını tamamen değiştirmeye yetecek bu önemli boşluğu dolduruyor. Bir insanın gerçekten çok isterse her şeye sahip olabileceğini göstermek için BinYaprak’ı gönülden destekliyorum.
Rıza Kadılar

Rıza Kadılar

NATIXIS Türkiye Ülke Yöneticisi
Gelişimine destek olduğumuz her genç kızımız geleceğimiz için yapabileceğimiz en değerli ve anlamlı etkiyi ifade ediyor. Günümüz modern dünyasında kapsayıcılık en önemli faktör olarak karşımıza çıkıyor, bu bağlamda toplumun her katmanını hep birlikte ileriye taşıyacak olan kızlarımıza BinYaprak vesilesi ile nasıl destek olabilirsek o ölçüde iyi bir geleceğin inşasında rol almış oluyoruz.
Bahar Moralıgil Kağıtçıbaşı

Bahar Moralıgil Kağıtçıbaşı

TurkishWIN Direktörü & BinYaprak Ortağı
Her kadına eşit fırsatın tanınması, mesafelerin kapanması ve daha çok rol modelin ihtiyaç duyan genç liderlere ilham olabilmesi açısından BinYaprak'a çok inanıyorum. BinYaprak ile kadınlar kızkardeşliğin gücünü sonuna kadar hissedecek, bir olmanın, bin olmanın gücü ile üretmek için, ekonomiye, istihdama aktif katılım için daha büyük istek ve cesaret bulacak. Üreten kadınlar mutlu oldukça, aileler, şehirler, nesiller mutlu olacak. Bu yüzden BinYaprak'a inancım ve desteğim sonsuz.
Selen Kocabaş

Selen Kocabaş

Mentoro Platform-Partner Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Değişen dünyada paylaşmak, paylaşarak çoğalmak ve çoğaltmak en önemli kavramlardan. Binyaprak’ın temel felsefesi de dijital bir platform olarak bu ortamda kadınlardan ilham alarak , deneyimlerden faydalanarak ve kadın network’üne dokunarak fark yaratacak şeyleri bulmak ve hayata geçirmek. Keza erkekler de; kadınların en önemli tamamlayıcısı ve destekleyici olarak , mentor olarak bu ortamdalar. Toplamda çeşitlilik ile değer yaratmak ve birbirini tamamlamak çok önemli kavramlar. Tüm bu nedenlerden dolayı ben de Binyaprak’ın yanındayım ve destekliyorum.
Gizem Moral Kunter

Gizem Moral Kunter

Revo Capital – Operasyonel Partner
Hayatın mucizevi bir şey olduğuna inanıyorum. O nedenle varoluş sebebimi ve hayatı şereflendirmeye çalışıyorum. Hepimiz aynıyız. Aynı hayal kırıklıkları, zorluklar ile karşılaşıyoruz. Olaylara bakış açımız, algımız ve tepkilerimiz hikayelerimizi şekillendiriyor. Hayatın kaptan köşkünde mi oturacağız, seyircisi mi olacağız bizler belirliyoruz. Kendi açtığım yolu anlatarak bütün kadınlara “ben yapabilirsem sen de yapabilirsin” diyerek ilham olmak istiyorum. Ancak bu şekilde varlık sebebimi şereflendirmiş olacağım.
Özge Bulut Maraşlı

Özge Bulut Maraşlı

Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı, May Yapım Yönetici Ortağı, Fabu Müdhendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fark Holding Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Bin Yaprak felsefesi “Ben Yaptıysam Sen de Yaparsın”... Kadınların topluma, ekonomiye ve yönetime katılımını evrensel değerlere uygun olarak arttırmak benim için çok önemli. Bu amaca hizmet eden Sivil Toplum Kuruluşlarını ve “Bin Yaprak”’I destekliyor, bunun için çalışıyorum. İlk Yaprakların hikayelerinde ilham var; bunların sizlere ilham vermesini ve faydalı projelere dönüşmesini diliyorum.
Yaprak Metin

Yaprak Metin

MATRIX Management Consultancy Ortağı
Türkiyede yaşayıp global düşünüp global boyutta var olmaya çalışmak; bu benim ana motivasyonum. BİNYAPRAK; SOSYAL ve İŞ hayatımızda hep beraber birbirimize destek vermek amacımızdır. Ben, seninle yapmak, gitmek istediğin arasında KÖPRÜYÜM. Katma değer yaratabildiğini görmek kesinlikle GERÇEK BAŞARI = MUTLULUK olduğuna inanıyorum. Bizler içinde bulunduğumuz her platformda BİRLİKTE MUTLU = BAŞARILI olacağız.
Merve Midilli

Merve Midilli

Bağımsız Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı
Bir arada var etmenin, başarmanın, gelişmenin hissettirdiği harika duyguları her gün hissedebilmek için. Yeni yollara doğru attığımız her yeni adımda, yeni deneyimlere, yeni yapraklara... Merhaba BinYaprak!
Altın Mimir

Altın Mimir

Avukat
Hayat bana her zaman kadına karşı duyarlı olma şansı/görevi verdi. Ana karnına düştüğümüz an itibariyle aynı haklara sahip olduğumuz halde ikincil olarak tanımlanıp, konumlandırılmamızla elimizden alınan en temel hakkımız olan çalışma, üretme ve mülkiyet hakkımızı etkin bir şekilde kullanabilmemiz için gerekli farkındalığı yaratarak, bir tek kadının dahi hayatında değişime ve dönüşüme sebebiyet verebilme ihtimalinin coşkusundayım.
Aslı Ekiz Moral

Aslı Ekiz Moral

Moral & Partners / İş Geliştirme ve Müvekkil İliskileri
Eğitimli ve çalışan kadın daima üretir. Üreten kadın, hayatın içinde ve farkındadır. Kendinden bir sonra gelecek neslin hayatla sıkı bir şekilde mücadele etmesi için onlara sağlam bir alt yapı hazırlar. Kadının iş hayatında etkin olması ve üreten gelecek nesiller yetiştirmesine katkıda bulunmak için Binyaprak’ı destekliyorum.
Ayşenur Nuhoğlu

Ayşenur Nuhoğlu

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Üyesi
BinYaprak’ı destekliyorum, çünkü başarıya giden yolun zorlu ve bitmeyen bir mücadele olduğunu biliyorum. Kendi yolumda giderken, profesyonel ve kişisel tecrübelerimi aktarabileceğimi ve gençlere destek olabileceğimi düşündüm. Aynı zamanda onları dinlemek, meraklarını paylaşmak ve beraber fırsatları keşfetmek için buradayım.
Banu Onaral

Banu Onaral

Senior Advisor to President of Drexel University
Gençlerimizin toplumumuzu aydınlık yarınlara taşıyacaklarına gönülden inanıyorum. Hızla değişmekte olan dünyamızda geleceğimizi onlara emanet edeceğiz. Demek ki gençlerimizi bilim, yenilik ve aydınlık yolunda desteklemek, yollarına ışık tutmak, deney ve birikimlerimizi paylaşmak ve ufuklarını genişletmek en baş görevimiz.
Elif Tukin Oygur

Elif Tukin Oygur

Binyaprak Ortağı & TurkishWIN Direktörü
Kadınların iş yaşamına daha fazla dahil edildiği, çalışan kadının güçlendiği mutlu ve başarılı bir Türkiye inşa etmek için BinYaprak'ı destekliyorum.
Işıl Özkan

Işıl Özkan

OktoPeople Lean UX Danışmanı & Kurucu
Öyle bir çağdayız ki ya insanlığımızı kaybedeceğiz ya da bir sonraki bilinç sıçraması için gerekli aydınlanma sürecini geçireceğiz; bu noktada kadınlar anahtar rol oynayacak. İnsanlığımızı hatırlamamız için dişil bilinci yeniden onurlandırmaya, birlik beraberliğe birbirimizi olduğumuz gibi sevmeye her zamankinden çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçteyiz. BinYaprak adeta bir tohum ekmiş olacak.
Ülkem Özkan

Ülkem Özkan

İnsan Kaynakları Direktörü, Trenkwalder
Türkiye'de kadın istihdamının artırılması yönündeki çabalarına büyük destek verdiğim BinYaprak'ın İlkYapraklarından biri olmak, bir insan kaynakları yöneticisi olarak bana ciddi bir sorumluluk yüklüyor. Hem Trenkwalder'i temsilen hem de Ülkem Özkan olarak hayata bir iz bırakmak, çalışan kadına ilham ve destek olmak için ben de buradayım. Her kadının olması gerektiği gibi…
Rana Özşeker

Rana Özşeker

RNA Değişim Yönetimi Yönetici Ortak
"Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim. Bugün bilgeyim, kendimi değiştiriyorum” demiş Mevlana. Hayal etmek, hedef koymak, kendimi değiştirmek için hiçbir zaman geç değil. Her değişim, içinde, aynı zamanda bir gelişme, büyüme ve ilerleme fırsatı barındırır. Şikayet etmek yerine cevap arayamaya, başkalarını değiştirmeye çalışmak yerine kendimizi daha iyiye doğru değiştirmek gerektiğine inancım sonsuz.
İsmet Öztanık

İsmet Öztanık

Lucis Initiative / Avantgarde Collection Kurucusu
Yaprak dalında da güzeldir ama bir ahenk içerisinde, göçebe kuşlar misali rüzgarı ardına alıp koreografik bir sahne ortaya koyarmışçasına uçan yaprakların bin tanesinin bir araya getirildiğinde dünyadaki yaratacağı etkinin naçizhane bir paydaşı olabilmek adına BinYaprak’ı gönülden destekliyorum.
Elif Özyıldırım

Elif Özyıldırım

Haber Atölyesi Ajans Başkanı
Kadın mücadele etmeyi, yoktan var etmeyi bilir, sabırlıdır, paylaşımcıdır, üretir, idarecidir, eğitir, can verir, besler, büyütür, almaya da vermeye de açıktır, öğrenmeyi de öğretmeyi de bilir. Ancak kadın cesaretlendirilmeye, omzunda bir eli hissetmeye, sen yaparsın denilmesine ihtiyaç hisseder çoğunlukla. İşte o yüreklendirmeyi ve ilham vermeyi de Binyaprak'ın sağladığına inanıyor ve can-ı gönülden destekliyorum. Kadın başarı hikayelerinin artmasını ve daha çok anlatılmasını diliyorum.
Çiğdem Penn

Çiğdem Penn

Xsights Araştırma ve Danışmanlık A.Ş. Kurucusu
Ülkemizde kadın istihdamının artması için, iş dünyasında kadınların kattıkları değerleri anlatmak için, ekonomimiz orta gelir tuzağına düşmesin diye BinYaprak kız kardeşlik çemberinin bir parçasıyım. Tüm yaratan, üreten, düşünen kadınları kutlar, sevgi ile kucaklarım, aramıza hoş geldiniz.
Füsun Yılmaz Phillipson

Füsun Yılmaz Phillipson

FYP Kurucu Ortak / CEO
Hayal kur, cesaretle yola çık, kuralları değiştir, paylaş ve fark yarat… Kadınların yeteneklerini geliştirip yetkinlik kazanmaları ile çalışan kadın sayısının artmasını, daha güçlü ve gelişmiş bir toplumun parçası olmamızı hayal ediyorum. Türkiye’nin cesur kadınlarına , yalnız olmadıklarını göstermek, hedeflerinin gerçeğe dönüşmesine katkı sağlamak, güçlerimizi birleştirmek ve gençlerimize yol açmak için tüm desteğimle BinYaprak’ta bende VARIM..
Melek Pulatkonak

Melek Pulatkonak

BinYaprak Kurucu
Gerçekten desteklendiğinde her kadının kanatlanabileceğine, yapabileceğine olan inancım tam.
Ahu Serter

Ahu Serter

Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu, Seri Girişimci
Kadına yatırım yapmak en az altın kadar iyi bir fırsat. Bu yüzden ben de BinYaprak'ı destekliyorum.
Özgür Seyrek

Özgür Seyrek

Teknoloji Girişimcisi
Bireyin benliğini keşfederek kendini gerçekleştirmesinin yegane yolu, kendi ekonomik özgürlüğünden geçiyor. Ne var ki kadının sosyal yaşamda kendini gerçekleştirmesi için göğüslemesi gereken engeller, erkeğe nazaran çok daha fazla. Bu bağlamda BinYaprak’ın kadın için bu engelleri kaldıran ve toplum olarak bizi geleceğe daha güçlü taşıyan etkili bir platform olacağına inanıyorum.
Ozan Sönmez

Ozan Sönmez

TJump Startup Hub San Francisco Yönetici Direktör
"Güzel günler göreceğiz, güneşli günler" demek ve Nazım okumak güzel ama o güzel günler kendi kendilerine gelmeyecek. Her zaman zorluk, her zaman telaş içerisinde olsak da arkamızı dönüp geldiğimiz yola baktığımızda hep bizimle yürüyen insanlar göreceğiz. Ne kadar çok insanı o yola çıkartabilirsek, o kadar güzel günler göreceğiz, güneşli günler.
Ceyda Süer

Ceyda Süer

Vodafone Türkiye Kamu Sektörü Satış Müdürü
Dijital dönüşüm, insanları birbirine her zamankinden daha sıkı ve daha hızlı bir şekilde bağlarken, bu bağın etik ve ahlaki değerleri dikkate alan, insanı koruyan bir amaca hizmet etmesine ihtiyacımız var. BinYaprak, bu bağı kız kardeşlik dijital ağında kurarak; bizi biz yapan değerlerimizin yayılmasına hizmet ediyor. Ülkemiz ve kadınla başlayan bu girişimin, tüm dünyaya yayılacağına, kadın erkek tüm insanlığın bilincinin dönüşümüne hizmet edeceğine inanıyorum.
Doğan Taşkent

Doğan Taşkent

Doğan Kardeş
Yüzyılların sonunda erkeklerin dünyayı getirdiği noktayı gördük ve özellikle ülkemde son senelerde daha da sertleştiler. Sevgi, aşk ve paylaşmak kadınlarla öğreniliyor. Çocuklarımın; kadınların karar verebildiği, yönetebildiği ve bu sayede daha barış taraftarı ve paylaşarak büyüyen bir dünyada yaşamasını istiyorum.
İpek Tunca

İpek Tunca

Microsoft ABD, Pazarlama Direktörü
Kadın enerjisine, kadın gücüne, kadın dayanışmasına inanıyorum. Kadınsız toplumsal gelişme ve ilerleme olamayacağını düşünüyorum. BinYaprak kız kardeşlik çemberinin kadınlara ilham veren ve onları tetikleyen gücünün parçası olmaktan gurur duyuyorum.
Özlem Açıkel Turhan

Özlem Açıkel Turhan

Classloom.com Kurucusu
Uzun yıllardır bilişim teknolojilerine ve eğitimde teknolojiye odaklanmış bir kadın girişimci olarak, biriktirdiklerimi bizden sonra gelenlere aktarmayı, genç kadınlarımıza yol açmayı ve en önemlisi ‘sen de yapabilirsin’ demeyi bir borç olarak görüyorum. Kadınlar tarafından kurulmuş bir sosyal girişim olan BinYaprak’ın, genç kadınlarımıza yön göstermede önemli bir köprü olacağına inanıyorum.
Zeynep Yalım Uzun

Zeynep Yalım Uzun

Unilever OMO Global Başkan Yardımcılığı
Tüm kadınların içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarabilecek fırsatlara sahip olacağı bir dünya benim hayalim. BinYaprak’ı benim bu hayalimi paylaştığı için destekliyorum. Bu hayale ulaşmada birbirimize destek olmamız gerektiğine inanıyorum çünkü beraber olunca başaramayacağımız hiçbir şey yok.
Ali Üstündağ

Ali Üstündağ

Kurucu ve Genel Müdür, İltek İletişim Sistemleri
Bin Yaprak’ı neden destekliyorsunuz? Güzel bir soru. Bin Yaprak’ı bir anomaliyi düzeltmek için destekliyorum. İş hayatımızdaki cinsiyet ayırımı artık son bulmalı! Hayatın ve toplumun bizim önümüze koyduğu bu problemi ancak beraberce çözebiliriz. Evet, belki kadınların ve erkeklerin beyin yapıları farklı olabilir ama tek taraflı çözüm önerileri dengesiz çözümlerdir. Bu yolu beraber yürümek mecburiyetindeyiz.
Berker Yağcı

Berker Yağcı

Blueground, Genel Müdür
Türkiye'de ne yazık ki aslında her gün hep birlikte üzerine kafa yorup çözümler üretmemiz gereken ciddi dertlerimize hakkınca emek harcayabilen çok az kurum var. Belki de en önemli konumuz olan kadın meselesi ve aslında daha derinde katılımcılık ve çeşitlilik için de BinYaprak çok ciddi katkılar yaptı bugüne kadar. Daha yapılacak çok iş, gidilecek çok yol var. Umarım ben de bu yolculuğa bir nebze katkı sunabilirim.
Seda Yalçınkaya

Seda Yalçınkaya

Silver Lake Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Genel Hukuk Danışmanı
Türkiye'nin ve dünyanın ihtiyacı olan eğitimli ve çalışan kadın nüfusunu artırmak yönünde, "ben de yaparım" diyerek yola çıkma cesaretini gösteren genç kadınlara teknolojiyi de kullanarak ulaştığı ve ilham verdiği için BinYaprak'i destekliyorum.
Mete Zadil

Mete Zadil

Arzum CEO
BinYaprak projesi, kadınların sahip olduğu gücü ve potansiyeli; kadına ait bir dille yansıtan farklı, etkin, cesur ve yapıcı bir proje. Değerli arkadaşım Melek Pulatkonak sayesinde haberdar olduğum bu projenin tüm toplum tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden, ben de bu projede bir rol üstlenerek, BinYaprak'tan biri oldum.