Nasıl STEM Öğretmeni Olunur?
gecmisten-gunumuze-bazi-stem-ciktilari

Matematik Yeni Bir Deterjan Mı?

Ürün geliştirme, sorun çözme matematiğin doğasında var. Peki boş bir mideyle matematiğin doğuşu arasında nasıl bir ilişki var? Öğrenmek için okumaya devam et!
Devamını okuyun
STEM-Yolculuunda-Biriktirdiklerim-cover

STEM Yolculuğunda Biriktirdiklerim

STEM yolculuğuna başlangıcım, her yolculukta olduğu gibi yoğun merak duygusu barındırıyordu. Bu yolculukta neler yaşadığımı öğrenmek için okumaya devam et!

Devamını okuyun
STEM-ile-Kariyerime-Verdiim-Yn-cover

STEM ile Kariyerime Verdiğim Yön

Uğur Okulları STEM Bölüm Başkanı Burcu Tanrıverdi Celep STEM öğretmenliği ve STEM eğitimi ile ilgili soruları cevapladı ve STEM yolculuğunu bizimle paylaştı!
Devamını okuyun
Ben-Bir-erkenSTEM-retmeniyim-cover

Ben Bir ErkenSTEM Öğretmeniyim

Öğretmenlik mesleğini seçmemin en büyük sebebi öğretme aşkıydı. Öğretmeyi sevdiğim gibi araştırıp yeni şeyler izlemeyi, denemeyi seviyordum. Devamı yazımda!
Devamını okuyun
STEM-FeTeMM-Eitimi-Yolculugum-Boyunca-Valizime-Doldurduklarm-cover

STEM-FeTeMM Yolculuğumda Valizime Doldurduklarım

STEM+A afişlerinin benim için anlam kazandığı yıldır, 2016-2017 eğitim öğretim yılı. Kendimi ve mesleki donanımımı geliştirdiğim bu yıl yazımın devamında!

Devamını okuyun
Stem-le-Gelimek-Ve-Gelitirmek-cove_20171205-225629_1

STEM İle Gelişmek Ve Geliştirmek

STEM Junior ile küçük kalplere hitap etmeyi ve onların uçsuz ve muhteşem dünyalarına ulaşmayı başardım. Yazımda bu mükemmel dünyadan kesitler bulabilirsin.

Devamını okuyun
21.-Yzyl-Eitim-Anlay-STEM-FeTeMM-cover-2

21. Yüzyıl Eğitim Anlayışı: STEM-FeTeMM

Bilgi yoğunluğu ve sınav odaklı eğitim sistemi yerine, 21. yüzyılın eğitim sistemi; öğrencinin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlayan STEM-FeTeMM ile tanış!

Devamını okuyun
Stem-retmeni-Olabilmek-cover

STEM Öğretmeni Olabilmek

Dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duyulan 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış bireyler yetiştirmenin yollarından biri: STEM eğitimi.

Devamını okuyun
STEM-Nedir_

STEM Nedir?

Teknoloji hızla gelişiyor, dünyamız değişiyor. Gelişen dünya ile uyumlu 21. yüzyıl becerilerine sahip, donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz. Peki tüm bunlar nasıl olacak?

Devamını okuyun
lkokullar-iin-STEM-uygulamalar-cover

İlkokullar İçin STEM Uygulamaları

İlkokullar için STEM uygulamaları; çocukların merak duygularını, çevrelerini ve yaşam alanlarındaki objeleri keşfetme isteklerini pekiştirir.

Devamını okuyun
STEM-Yolculugum--coverfinal

Bir Makale ile Başlayan STEM Yolculuğum

STEM derslerinde öğrencilerin tenefüse çıkmak istememeleri, boş zamanlarını laboratuvarda geçirmeleri, proje fikirleri geliştirmeleri beni bu alanda daha çok araştırmaya itti.

Devamını okuyun
Erken-STEM---YOLCULUUM--cover

Erken STEM Yolculuğum

İşe alınmış olmamın heyecanı ve mutluluğunu ilk kez yaşamamıştım. Bunca yıllık eğitimciydim hiç duymadığım kavramlar beynimin her köşesine çarpıp duruyordu.

Devamını okuyun
Stem--Yolculuum-cove_20171110-132438_1

STEM - FeTeMM Eğitimi Anlayışım

Hem öğrenciye hem öğretmene ilham veren, öğrencilerin günlük hayat problemlerine farklı açılardan yaklaşabilmelerini hedefleyen STEM-FeTeMM eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için okumaya devam et!

Devamını okuyun