Tüm Yazarlar

Yeliz Mercan, İzmir, Tire'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında farklı şirketlerde ve bölümlerde staj yaptı. İlk profesyonel iş hayatına ABC Danışmanlık ve Eğitim şirketinde araştırmacı ve eğitim asistanlığı rolünde başladı. 2008'de Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katıldı. Turkcell’de çalıştığı sürede işe alım ve İK iş ortağı deneyimlerini kazandı. Ücretlendirme ve ek menfaat ekibinde de görev aldı. 2015'te iş hayatına ara vererek yüksek lisans eğitimi için İngiltere’ye gitti. University of Kent, School of Psychology’de “Overqualification at Workplace” konusunda tez yazarak örgütsel psikoloji alanında master eğitimini tamamladı. Şu anda Willis Towers Watson’da Ülke İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak çalışmaktadır.

Baltaş Grubu, iş hayatına 1983 yılında başlayarak birey ve kurum verimliliğini artırmayı, kişisel ve kurumsal sorumluluğu öne çıkaran bir gelişim ve dönüşüm gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir. İş hayatında gözlenebilir tutum değişikliği ve ölçülebilir sonuçlar elde etmek amacıyla etkin hizmet vermektedir. Türk insanının kültürel özelliklerini ve düşünce yapısını temel alan özgün bir yaklaşıma sahiptir. Toplumun gelişimi için sosyal sorumluluk üstlenen, kurum ve çalışan etkinliğini hedefleyen, kurumsal performansı artıran hizmet ve projeler gerçekleştirir. Kanalın web sitesine www.baltasgrubu.com adresinden erişebilirsiniz.

Müge Fırsat, 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi olan Müge, seyahat etmeye, yeni insanlarla tanışmaya, ilham almaya, ilham vermeye, akademik ve sosyal anlamda yeni deneyimler yaşamaya önem vermektedir. 15 yaşından beri çeşitli ülkelerde ve kurumlarda gönüllü projelerde yer almaktadır. Müge, şu anda uzun dönem stajyer olarak TurkishWIN'de çalışmaktadır.

Nadide Sema Özsayan, 1996 yılında Karaman'da dünyaya geldi. 2014 senesinde Piri Reis Üniversitesi Makine Mühendisliğine başladı, daha sonra bir hayalini gerçekleştirerek Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne geçiş yaptı. Şu anda BinYaprak İçerik Pazarlama Stajyeri olan Nadide, aynı zamanda Bir Konu Bir Konuk, Future’s CEO, Endless Abroad, Simurg Derneği, Öğrenim Tasarımları ekiplerinde dijital pazarlama ve organizasyon alanlarında aktif olarak görev almaktadır.

Berfin Kahriman, 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü'nün başkanıdır. Unilever'in Bahçeşehir Üniversitesi'nde başlatmış olduğu Reverse Mentoring programında mentorlük yapmaktadır. Şu an BinYaprak'ta Marketing&PR stajı yapan Berfin, 2017 yaz sonunda Organik Kimya'da Üretim ve Planlama departmanında staj yapacak.

Selin Levi, 1976’da İstanbul’da doğdu. Liseyi, Beyoğlu Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri lisans bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 2007-2009 yıllarında Alba Üniversitesi/ Atina’da İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programını tamamladı.  Kariyerine, 1998 yılında Finansbank’ta Eğitim Departmanında başladı ve 2001 yılına kadar burada devam etti. Sonrasında Nicholson International ve Spenglerfox İnsan Kaynakları danışmanlık şirketlerinde 2005 yılına dek çalıştı. 2005 -2012 yılında Novo Nordisk firmasında İK ve Eğitim Sorumlusu olarak çalıştı. 2013- 2015 yıllarında Iron Mountain Arşiv Firmasında İk Müdürü olarak çalışıp, şu an UBM Istanbul firmasında İK Müdürlüğü yapmaktadır.

Ahmet Kemal Sürmeli, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde 4. sınıf öğrencisi. Yaklaşık 2.5 yıldan fazladır TurkishWIN ve BounWIB içerisinde organizasyon takımında yer almaktadır. Bunun yanında Actifit, Toastmasters International gibi birçok sivil toplum kuruluşunda yer aldı. Şu anda freelance görsel iletişim asistanı ve okuduğu bölümde asistan öğrenci olarak çalışmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi Endüstri / Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programını tamamladı. Yüksek lisansı boyunca Global Bilgi, Citibank gibi şirketlerin projelerine dahil oldu; eğitimler verdi. Yüksek lisansının son senesinde 3M’de part time İK Sorumlusu olarak görev yaptı. Sonrasında, Türk Tuborg Carlsberg’de İK Uzmanı olarak işe başladı. İşe alım, eğitim ve performans yönetimi fonksiyonlarında çalıştı. Sonrasında, Frito Lay’de İK Sorumlusu olarak göreve başladı. İK Süreçlerinin yürütülmesinde, Organizasyon Yönetim ve Gelişim projelerinde çalıştı. İK’nın farklı alanlarını görerek PepsiCo Satış İK Müdürü olarak atandı. Saha yetenek yönetimi projeleri ve liderlik gelişimi programlarını yürüttü. Şu anda Danone'da Yetenek Yöneticisi olarak çalışıyor.

Mina Eser, 1996'da Bandırma'da doğdu. Annesi hemşire, babası astsubaydır. Babasının tayini dolayısıyla 2004-2009 yılları arasını Batman’da geçirdi. Batman'da ilkokul hocasının yüreklendirmesiyle yerel gazetelere küçük denemeler yazdı. 7. sınıfta tayin ile Kayseri'ye taşındılar. Kayseri’de Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Abdullah Gül Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. Üniversitede bir sene İngilizce hazırlık okudu ve hazırlığı tamamladıktan sonra üniversite desteği ile 2 ay Amerika’da dil eğitimi görmeye hak kazandı. Bu süre boyunca ELS dil okulunda İngilizce eğitimi aldı. Üniversitede fakülteye geçtiği ilk sene bir Erasmus+ projesi ile gençlik çalışanı olarak Budapeşte’ye bir haftalık eğitime gitti. Şu anda lisans eğitimine devam etmektedir.

Berfin Özsoy, 2014 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi'nden mezun oldu. Şimdi Yeditepe Üniversitesi İşletme 3.sınıf öğrencisi. Girişicimcilik Vakfı'nda fellow, Turkiswin'de campuswinner. Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmayı çok sevmektedir. Lidyana.com, Migros ve Ülker Ana Marka'da pazarlama stajları yapan Berfin, pazarlama üzerine bir kariyer hedeflemektedir. Yaşam mottosuysa, "Eventually all the dots will connect."

Orta ve lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamlayan Cenk Tezcan, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Değişik kurumlarda Tıp Doktoru olarak çalıştıktan sonra, tıbbi cihaz sektörüne geçen Tezcan, Marquette Hellige firmasının Türkiye Satış Müdürü olarak görev yaptı. İşletme Yönetimi eğitim programını tamamladı. Ardından Bilkent Holding grubuna geçtikten sonra, yaklaşık 10 yıl grubun değişik şirketlerinde "Sağlık Yatırımları Direktörü" görevini üstlendi. Hastane Tasarımı üzerine eğitimini sürdürdü. Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası ve değişik Bakanlıklara danışmanlık yaptı. Intel Corp firmasında "İş Geliştirme Müdürü" olarak görev aldı. Üniversitelerde ve sağlık sektöründe bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanarak, yeni uygulama ve iş modelleri geliştiren Cenk Tezcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Chopra Center Üniversitesi mezunu, Ülkemizin ilk ve tek Ayurvedik Yaşam Eğitmeni olan N. Ebru Şinik, Yükselen Çağ isimli "Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi" kurucusu ve lider danışmanıdır.


Ebru Şinik, her ay düzenli olarak İstanbul’da yer alan "Hilton Garden Inn Golden Horn" otelinde halka açık grup eğitim seminerleri düzenlemekte ve bir çok kurumsal şirkete, üst düzey yöneticiye, sanatçıya, öğrencilere "Grup Semineri ve Bireysel Danışmanlık" hizmetleri vererek, yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin yollarını göstermektedir.

Didem Altop, 1969 Amerika doğumludur. The Johns Hopkins University’de Uluslararası İlişkiler okudu, Carnegie Mellon University’de MBA yaptı. Dünya Bankası’nın en genç danışmanı Magreb ülkeleri ve Türkiye “Gümruk Vergisi ve Özelleştirme Analisti” olarak iş hayatına atıldı. 1995 yılında Electronic Data System şirketinin yöneticisi olarak Ankara’ya yerleşti. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Yönetim Kurulu’na katılarak "Bir Milyon Çocuk" kampanyasının tasarımına ön ayak oldu. ECOM Danışmanlık şirketini kurdu. 2006 yılında uluslararası bir STK ağının parçası olan Endeavor'un Türkiye ofisini iş adamlarının da desteğiyle örgütledi ve 2007 yılından beri Endeavor’da Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Ashoka ve YenidenBiz derneklerinin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Danışanlarının yol arkadaşı, öğrencilerinin öğrencisi, iki canının güvenli limanı. Dünya Bankası'nda başlayıp yerli yabancı şirketlerde yöneticilik, ardından girişimcilikle devam eden 15 yıllık finans kariyerini 40larına doğru noktalayıp rotasını içsel keşif ve dönüşüme çevirdi. Şimdilerde girişimi Coachzone'da, yaşamlarında yeni sayfa açmak isteyen bireylere ve liderlerinin gelişimini destekleyen kurumlara bireysel/takım koçu olarak destek olmaktadır. Bir kadının geçirebileceği pek çok evreyi yaşayan Burcu, “kadının kendisinin lideri olması” ve “dişil güçlerini tüm kimliklerinde yaşatabilmesi” konusunda Öze Dönüş (CIYO) programını yurtiçi ve yurtdışında yapmaktadır. Adler Koçluk eğitmenlerinden olan Burcu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve George Washington University MBA mezunu.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Oya Alıcı Günay, kariyerine Deloitte Ross Tohmatsu Denet ofisinde başladı. Osmanlı Bankası’nda Yatırım Bankacılığı Operasyonları müdürlüğü ve ABN AMRO Bank Menkul Kıymetler Şirketi‘nde finans direktörlüğü görevlerinden sonra, 2004 yılında aynı bankanın Londra ofisine Avrupa proje koordinatörü olarak atandi. 2009 yılında kendi şirketini kurmaya karar veren Günay, o tarihten beri Türkiye de dahil tüm Avrupa da yönetici koçu ve strateji ortağı olarak çalışmaktadır. Yönetici koçluğu eğitimini New York’ta Columbia Universite’sinde tamamlamış olup, organizasyonlara ve üst düzey yöneticilere kendilerine has stratejilerini geliştirmeleri ve potansiyellerini arttırmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Günay, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Merve Köse, Haydarpaşa Anadolu Lisesi mezunudur. Galatasaray Üniversitesi’nde İktisat bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Şu anda eğitimini aynı zamada Sorbonne Üniversitesi ile yürüttüğü çift diploma programı ile desteklemektedir. Merve, Mondelez International ve Inditex Group’ta finans departmanı, General Electrics’te Global Operations stajyeri olarak çalıştı. Üniversitede hazırlığın ardından Paris’te 3 ayını geçirdi. Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü ile beraber okul dergilerinin editörlüğünü yürüttükten sonra yazı yazmaya devam etti. TurkishWIN'de Recruiting komite liderliğini yürüttü. Sanat ve spor tutkunu olan Merve, 12 yıllık profesyonel tenis hayatı geçmişinden sonra son senelerde düzenli olarak devam ettiği pilates ve yoga eğitimini de sürdürmektedir.