Nasıl Girişimci Olunur? - Başak Taşpınar Değim | 2. Kısım

Başak Taşpınar Değim ile ''Nasıl Girişimci Olunur'' sorusuna yanıt bulduğumuz bu canlı yayınımız, dileriz #girişimcilik maceranızda size yön olur!

Kanalımıza abone olmayı unutmayın; https://bit.ly/2TrApjS

Yayının tamamını izlemek için; https://youtu.be/VMJGBS3ra1E

''Canlı Yayınlar''ımızın tamamını izlemek için; https://binyaprak.com/videolar
‘’Canlı Yayınlar’’ımızı YouTube’dan izlemek için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLJnD10SUHR9tD9WXXT9yWUrzspWWrRXix&disable_polymer=true

BinYaprak Facebook: https://www.facebook.com/binyaprak/
BinYaprak İnstagram: https://www.instagram.com/binyaprak/
BinYaprak Twitter: https://twitter.com/binyapraktan
BinYaprak Linkedin: https://www.linkedin.com/company/binyaprak
BinYaprak Web Site: https://www.binyaprak.com

----------------------------------------------

Armut.com’un kurucusu olan Başak Taşpınar Değim, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
Koç Üniversitesi’nde burslu MBA yaptıktan sonra Amerika’da yüksek lisansını tamamladı. Nielsen ve Revlon firmalarında yöneticilik yapan Başak Taşpınar Değim, 2010’da Türkiye’ye döndü.
Amerika’dan Türkiye’ye taşındığı dönemlerde kaliteli hizmet verenleri bulma sıkıntısı çektiğinden dolayı bu hizmetlerin internet üzerinden kolayca bulunması için armut.com’u kurdu.
50.000 TL sermaye ile kurulan armut.com, son 12 ayda yüzde 700 büyüdü. Site, 248 Milyon TL değerindeki hizmet talebini hizmet verenlerle buluşturdu. Kısa süre içerisinde Mattermark tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen 5 internet sitesi girişiminden biri olarak seçildi.
40.000’e yaklaşan hizmet vereni ve üzerinden geçen toplam iş büyüklüğü ile şu an Türkiye’nin lider hizmet bulma platformlarından biri haline gelmiş durumda. 2014 Ocak ayının sonunda ise Avrupalı bir yatırım olan Hummingbird Ventures'dan Series A yatırımını alan armut.com, 500.000’i aşan aylık ziyaretçi trafiği ile hızla büyümeye devam ediyor.

Başak Taşpınar Değim, bu yatırımların sonunda teknoloji ve ekibe yatırım yaparak, hizmet denildiğinde akla ilk gelen marka olmayı hedefliyor. Bir teknoloji ürünü olan Armut, pek çok KOBİ’nin internette tanışıp müşterilerine bu kanaldan ulaşmasına ve internet üzerinden kariyer yapmasına vesile oluyor.

-----------------------

BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak.

Aynı Yolculuktan Videolar

Haydi Binyaprak'lı Ol