OLMAZ KELİMESİNİ HAYATINIZDAN ÇIKARIN! SEFES'in kurucu ortağı Şafak Çivici ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

Kanalımıza abone olmayı unutmayın; https://bit.ly/2TrApjS

BinYaprak’ta daha fazla ilham videosuna, daha çok sorunun cevap bulmasına, daha fazla insanın buluşmasına destek veren ilham kaynağı şirketlerimiz; https://binyaprak.com/sirketler
‘’İlham Veren Şirketler’’ videolarımızın tamamını izlemek için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLJnD10SUHR9sDLT_FfV-S9QWsNWTIRzVW

BinYaprak Facebook: https://www.facebook.com/binyaprak/
BinYaprak İnstagram: https://www.instagram.com/binyaprak/
BinYaprak Twitter: https://twitter.com/binyapraktan
BinYaprak Linkedin: https://www.linkedin.com/company/binyaprak
BinYaprak Web Site: https://www.binyaprak.com


---------------------------------------

10 Ağustos 1964 senesinde Stuttgart/Almanya’da doğdum.
1974 yılında Goethe-Gymnasium Ludwigsburg lisesine başladım ve 1983 senesinde ilk Türk olarak mezun oldum (Abitur).
1990 senesine kadar Almanya’da tercüman olarak çalıştım.
1990-1991 senelerinde ABD’li General Dynamics şirketi adına Kayseri’deki 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndaki irtibat ofisinde idari müdür görevini yürüttüm.
1992 yılında Alman vatandaşlığına geçtim.
1992 ile 2001 arasında ABD’li Sargent Fletcher şirketi adına Kayseri’deki 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndaki irtibat ofisinde idari müdür görevini yürüttüm.
1997 senesinde eşim ile SEFES şirketini topladığımız Türk el halı ve kilimlerinin ticaretini yapma amacıyla kurduk.
2003 senesinde mevcut işimizi kurduk ve İtalya’ya sandalye ihracatı ile Almanya’ya metal karyola ihracatına başladık.
Şu anda şirketimizde yaklaşık 45 kişi çalışıyor, ondan fazla ülkeye ihracat yapmaktayız. Yaklaşık altı seneden beri yurt içine de satış yapmaktayız.

E. Yb. Uçak Yük. Müh. İbrahim Çivici ile evliyim, 3 çocuk annesiyim.Kayseri Ticaret Odası Meclisi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyeliği, Türk Alman TSO İstişare Kurul Üyeliği, TOBB AB Uyum Komisyonu üyeliği, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası İş Kadınları Komitesi Türkiye Temsilciliği yaptım, TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu kurucu başkanıyım. Talas Tanıtım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısıyım.
İlgi alanlarım Türk el halıları, el işi, tarihi yapılar, eğitim.


----------------------------------------------

BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak.