Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (346 kelime)

  9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri

  Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri'ne ev sahipliği yapacak 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri, 30.11.2017 tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek.

  Picture1

  Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri'ne ev sahipliği yapacak 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri, 30.11.2017 tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek.

  Günümüz teknoloji ve araştırmaları ciddi bir ilerleme kaydetti ve gelişmeye devam ediyor. Ancak gelecekteki on yıl içinde sürdürülebilir kaynakların yetersizliği dünyanın en büyük sorunu olacak gibi görünüyor. Bu risk sebebiyle küresel tedbirlerin alınması, çalışmalara başlanması gerekiyor. Bu nedenle ekosistemin belirlenen temel ihtiyaçları önem sırasına göre sıralandıktan sonra aynı bilinçte olan paydaşlar bir araya gelmeliler. Paydaşların bir araya geldikten sonra, gelecekte de bugünkü mevcut kaynakların korunması adına atılacak adımların kararlaştırılması gerekiyor. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği kurumların bu bilinçle ilerlemesi ve farkındalık kazanmaları için çaba sarf ediyor. Bu amaçla yapılan projelerden biri de bu sene 9.su düzenlenen KSS Pazaryeri.

  Geleceğe dönük sürdürülebilir kalkınma hedeflerini yakalamak için neler yapılabileceği gerek sektörel, gerek ise global boyutta 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri'nde değerlendirilecek. Etkinlik kapsamında, Pazaryeri'nde katılımcıların ekosistemde var olan kurumsal sosyal sorumluluk çözümlerini diğer paydaşları ile paylaşmalarına olanak veren sergi alanları yaratılacak. Bu sayede farkındalık kazanan katılımcılar sonraki senelerde yapılabilecekler ile ilgili fikir sahibi olabilecekler.

  Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Cenevre merkezli Sürdürülebilir Kalkınma Akademisi iş birliğinde, bu yıl ilk kez 17 kategoride Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri verilecek. Ödül programına başvurular 27 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek ve 30 Kasım 2017 tarihinde 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri'nde ödüller sahiplerini bulacak.

  Katılmak isteyen kurumların veya kişilerin başvuru formunu http://kssd.org/kss-pazaryeri/ adresinden doldurmaları gerekiyor. Etkinliğe dair diğer detaylar da yine KSS web sitesinden bulunabilir.

  İlgini çekebilir

  KSS Derneği 2009 yılından bu yana Türkiye'de Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri içerisinde iyi uygulamaların bir araya geldiği KSS Pazaryeri Etkinliğini düzenliyor. Bu etkinlik aracılığı ile Türkiye'nin dört bir yanından kuruluşların başvurduğu ve incelendiği uzun bir süreç sonucu Türkiye'nin öncü 25 KSS Uygulaması ve çözümleri sergileniyor.

  Şirketlerin stand kurarak, KSS alanında çalışan şirket yöneticileri, uzmanlar, akademisyenler ve uluslararası kuruluşların katıldığı bu bir günlük etkinliğe her yıl ortalama 700 kişi katılmaktalar. Katılımcıların ortak proje geliştirmek, tanışma, ilişki geliştirme, yeni projelerle tanışma, ortaklıklar kurma gibi birçok olanağı elde ettiği bu etkinlik sonucunda Türkiye'nin en iyi KSS Uygulamaları uluslararası bir jüri tarafından seçiliyor.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.