Kamera Arkası: İlham Veren Şirketler

Kamera Arkası: İlham Veren Şirketler

İlham veren hikayeler her yerde. Bir kamera ve birkaç soruyla insanların potansiyelini ortaya çıkararak başkalarına ilham olmasını sağlamak paha biçilemez!


İlham veren hikayeler her yerde. Bir kamera ve birkaç soruyla insanların potansiyelini ortaya çıkararak başkalarına ilham olmasını sağlamak paha biçilemez!

Son birkaç ay, BinYaprak Operasyon ekibi için oldukça yoğun ve ilham dolu geçti! Her hafta, hatta bazen haftada iki defa Gebze'de ve İstanbul'da İlham Veren Şirket çekimlerinin peşindeydik. Bu süreçte dinleme fırsatı bulduğumuz her kadın ve her erkek hikayeleriyle bizleri bambaşka duygulara ve bambaşka coğrafyalara sürüklediler. Bazen gülmekten çekim saatlerimiz uzadı, bazense gözlerimiz yaşlarla doldu. İstisnasız olarak hepsi, tüm hikayeler anlatılmaya ve ortaya çıkarılmaya değerdi!

İlham veren hikayeleri ile ilham veren şirket Ford

Ford Otosan, Gebze'deki büyük tesisi ile Avrupa'nın en iyilerinden. Fabrikaya girişimizi gerçekleştirdiğimiz anda bambaşka bir dünyaya girmiş gibiydik. Burada trafik kuralları bile farklı işliyor! Eğer yaya geçidinden geçecekseniz ve bir araba yolda size doğru geliyorsa ne olursa olsun durup sizin o yaya geçidinden geçmenizi beklemek durumunda. Ama dikkat; siz de yaya geçidi dışında herhangi bir yerden karşıdan karşıya geçemezsiniz!

Ford Otosan ile çekimlerimiz iki kısım halinde gerçekleşti. İlk kısım yukarıda da bahsettiğim gibi Gebze'deydi. İkinci kısım ise firmanın Sancaktepe Genel Müdürlüğündeydi. Sevgili Gülsünay Hanım çekim süreçlerinde bize çok destek oldu ve hala da çok değerli desteği devam ediyor! 

Buradaki herkes, en alt kademeden en üste kadar, işini çok ciddiye alıyor ve inisiyatif almaktan çekinmiyor. Bir kurum kültürü olarak bizce bu çok değerli. Zaten Ford Otosan'ın birçok mühendis için hayallerin çalışma ortamı olduğuna eminim.

İlham Veren Şirket olarak iletişime başladığımız ilk andan son ana kadar oldukça heyecanlı bir süreç oldu. Hikayelerini dinlediğimiz kadınlar kariyerlerinde oldukça başarılı pozisyonlara yükselen ve bu yükseliş öncesinde oldukça yoğun bir çaba harcayan ve kendilerini geliştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapan; yükselişleri sırasında çocuk sahibi olan, birçok sorumluluğu aynı anda yürüten kadınlardı. 

Çekimlerden sonra bir kez daha gördük ki, hangi okuldan mezun olduğunuz, hangi coğrafyadan geldiğiniz, kariyerinize hangi alanda başladığınız, kariyeriniz sırasında bebeğinizin olması ya da hayatınıza dair çok önemli dönüşümler yaşamanız olumsuz etkiler yaratmıyorlar ya da en azından şöyle söyleyeyim; olumsuz etkiler yaratmak zorunda değiller. Eminim BinYaprak.com/ilham-al'dan birkaç videoya göz attıysanız neden bahsettiğimi çok iyi anlayacaksınız. 

Unutmayın, onlar yaptıysa siz de yaparsınız!

 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Haydi Binyaprak'lı Ol