Allianz

  • ANLAMLI İŞLER YAP! Allianz Türkiye Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Burçun İmir, çalışma hayatına 1995 yılında başlamıştır. Burçun İmir Turkish Daily News, Alman Haber Ajansı, CNN Türk, CNN International, Doğan Haber Ajansı, 24 TV ve Habertürk gibi farklı kuruluşlarda çalışmıştır. Gazetecilik hayatında Ankara’da diplomasi muhabirliği, Kudüs, Bağdat ve Afganistan’da savaş muhabirliği, İstanbul’da program yapımcılığı ve sunuculuğu, editörlük, moderatörlük ve genel müdür yardımcılığı rollerini üstlenmiştir. 2008 yılında telekomünikasyon sektörüne geçiş yapan İmir, 2013 yılına kadar Turkcell’de kurumsal iletişim müdürü olarak çalışmıştır. Burçun İmir, Allianz Türkiye’ye katılmadan önce 2013 -2016 yıllarında Aras Kargo’nun kurumsal iletişim, iç iletişim, dijital iletişim ve pazarlama iletişiminden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Burçun İmir, 2016 yılından bu yana da çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındıran Allianz Türkiye’nin, dış iletişim, iç iletişim, dijital iletişim ve sürdürülebilirlik iletişiminden sorumludur.

  • DEĞİŞİMDEN KORKMA! Allianz Türkiye Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum Direktörü Zeynep Karayurt Özhan ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Zeynep Karayurt Özhan, 1978 İzmir doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku’nda tamamlamıştır. 2002 yılında Anadolu Sigorta’da müfettiş yardımcısı olarak başladığı iş hayatına 2007-2009 yılları arasında KPMG Türkiye’de iç denetim, risk ve uyum hizmetleri müdürü olarak devam etmiştir. Mayıs 2009-Aralık 2014 döneminde Allianz Sigorta A.Ş.’de risk yönetimi ve iç kontrolden sorumlu grup başkanı olarak görev yapmıştır. Ocak 2015’ten itibaren sorumluluk alanına uyum fonksiyonu da eklenmiş olup, halen Risk Yönetimi İç Kontrol ve Uyum Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. İç denetim ve risk yönetimi alanlarında uluslararası sertifikalara sahip olan Özhan, evli ve bir çocuk annesidir.  • GİTTİĞİN YOLDAN ZEVK AL! Allianz Türkiye CEO'su Aylin Somersan Coqui ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   1976 İstanbul doğumludur. Amerika’da bulunan Davidson College’ın Ekonomi ve Almanca ana bölümlerinden ve Uygulamalı Matematik alt bölümünden mezundur. Ayrıca Harvard Üniversitesi İşletme yüksek lisansını bitirmiş olup, “Lisanslı Finansal Danışman” (CFA) sertifikasına sahiptir. 1998 yılında kariyerine New York’ta bulunan Morgan Stanley Bankası’nda yatırım bankacısı olarak başlamıştır. 2003 yılında Münih’te Allianz Global Investors şirketine katılmış, 2005-2010 yılları arasında PIMCO’nun Münih, Newport Beach ve Londra ofislerinde, son olarak da üst düzey başkan yardımcısı ve kurumsal müşteriler İsviçre sorumlusu olarak görev yapmıştır. Kariyerine Allianz SE’nin CEO ofisi eş başkanı olarak devam eden Somersan Coqui, Ocak 2013 itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de mali işler genel müdür yardımcılığı, Temmuz 2013 itibarıyla da Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği ve Ağustos 2013 itibarıyla mali işler genel müdür yardımcılığı yapmıştır. Somersan Coqui, Ocak 2016 itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi ve icra kurulu başkanı, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de yönetim kurulu başkanı ve murahhas üye olarak görev yapmaktadır.

  • KARİYERİN SENİNLE GELİŞSİN!  Allianz Türkiye Proje Yöneticisi Özlem Özdemir ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Özlem Özdemir, 1985 Antalya doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünü bitirmiştir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı programına devam etmektedir. Üniversite yıllarında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bursiyeri olan Özdemir, son sınıfta gönüllü olarak dernek işlerine destek olmuş, öğrenci ve mezunlar topluluğunda aktif rol almıştır. 2010 yılında KAGİDER - Geleceğin Kadın Liderleri Projesine seçilen Özdemir, başarılı kadın girişimci ve CEO’ların sunum yaptığı bir programa katılmaya hak kazanmıştır. Özdemir, 2010 yılında Yapı Kredi Emeklilik A.Ş. Araştırma Geliştirme (Ürün Yönetimi ve Aktüerya) departmanında işe başlamış, 2013 YKS birleşmesi sonrası ihtiyaç duyulan, dönüşüm ve birleşim projelerinden oluşan portföyü takip etmek için Allianz Sigorta altında kurulan entegrasyon yönetim ofisine transfer olmuştur. 2016 yılında proje yöneticisi pozisyonuna terfi eden Özlem Özdemir, sağlık branşındaki projelerin kapsam, bütçe, zaman planının oluşturulması konularının takip ve yürütülmesinden sorumludur.  • KENDİNE ALAN YARAT! Allianz Türkiye Hayat Emeklilik ve Bankasürans Strateji, Ürün Geliştirme, Müşteri Yönetimi, Satış Destek ve Geliştirme Direktörü Zeynep Mendi ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Zeynep Mendi Robert Kolej mezunudur. Mendi, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünün ardından, The University of Texas at Austin - The Red McCombs School of Business’ta finans alanında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatında farklı pozisyonlarda görev alan Mendi, önce McKinsey’de daha sonra i2Technologies’de danışman olarak çalıştıktan sonra Gillette’te marka müdür yardımcılığı, Barici’de genel müdürlük, Finansbank’ta kredi risk analizi ve proje müdürlüğünün ardından Mastercard’da strateji, dönüşüm ve üye ilişkileri yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Mendi, 2016 yılından bu yana Allianz Türkiye’de Hayat Emeklilik ve Bankasürans Strateji, Ürün Geliştirme, Müşteri Yönetimi, Satış Destek ve Geliştirme Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

  • TUTKUYLA YÜRÜYECEĞİN İŞİ BUL!  Allianz Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat bölümünden mezundur. 1994-1997 yılları arasında Deloitte and Touche’da denetçi, 1997-2001 yılları arasında Finansbank ve Finansbank Hollanda’da finansal kontrol müdürü, 2001-2006 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda planlama ve kontrol grup başkanı, 2006-2009 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda insan kaynakları uygulamaları ve planlama grup başkanı, 2009-2013 yılları arasında Yapı Kredi Sigorta Grubu bünyesinde mali grup ve insan kaynakları genel müdür yardımcısı olarak görev alan Özel, Ağustos 2013’ten itibaren Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de insan kaynakları genel müdür yardımcısıdır.

    

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.