Sizden Gelenler

                                           Milyon Kadına Mentor hareketimize katılan herkese çok teşekkür ederiz.                                                
                                                             Birbirimizden haber almak hepimize iyi geliyor.                                                                                    Mentorlarımız  ve mentilerimiz, hareketimiz kalbine ve kariyerine dokunduysa, sen de program anketlerini doldur, 
  deneyimini bizimle paylaş.

  #iyikimilyonkadinamentor etiketiyle yaptığın paylaşımları da takip ediyoruz.  

  Siz paylaşın, yorumlarını buraya eklemek bizde! 

  Mentilerimiz ❤

   

  Duygu Hanım ile tanıştığımda mutlu olmadığım ve kariyer yapamadığım bir işim vardı. Ve çok umutsuz bir bireydim. Kariyer rotam FMCG şirketlerinde rol alabilmekti. Kendisi hem yüksek motivasyonuyla hem de bilgileriyle ufkumu açıp yoluma ışık oldu. Şu an FMCG şirketlerinden biriyle görüşmelerim devam ediyor, eminim bana kattığı şeyler sayesinde hedefime ulaşacağım :)

   

  Sektörden tanıştırdığı mühendisler sayesinde hem network olarak geliştim hem de yönelmek istediğim alana karar verebildim.Sektörel bilgim arttı. Yüksek lisans ve iş başvurularımda daha özgüvenli olmamı sağladı.

   

  Bu programa başlamadan önce, 'Bu bölüm bana uygun değil mi?' gibi düşünceler içerisindeyken, belki de hem bölümü hem havacılığı yakından tanımadığım için yada zamanımı yönetemediğim için bir şeyleri bırakacakken, bugün size ilk uçağımı gösterebiliyorum!

   

  Ben bu programın daha çok kişisel gelişimim açısından verimli olacağına inanıp aynı zamanda sektörü tanıyan biriyle sohbet etmenin de ek olarak iyi olacağını düşünüyordum. Ama süreç başladığı ilk haftadan itibaren mentorluk nedir ve benim durumumda biri için ne ifade eder çok net şekilde yaşayarak öğrendim. Ben şanslıydım çünkü mentorum Türker Bey gerçekten şahane bir insandı. Hiçbir görüşmemizde bana kariyer hedefi, sektör ya da alan önermedi bunlar üzerinde düşünüp kendi kendime bulmamı sağladı. Hatta çok net hatırladığım bir şeyi ifade etmek istiyorum. İlk görüşmemizde “Bu senin hikayen sevgili Esma, bu hikayede hem kahraman hem de yönetmen sensin.” demişti. Gerçekten de öyle oldu

   

  Hedeflerimin çoğuyla ilgili konuşma fırsatımız oldu. Hedefler dışında süreç boyunca önüme çıkan kariyer gelişmeleriyle ilgili de mentoruma danıştım ve başka pencerelerden de olayı görmemi sağladı mentorum. Profesyonel hayatla ilgili çok anlamlı öğütler ve tecrübeler dinledim. Bana gelişimim için içerik önerilerinde de bulundu. Ayrıca bir miro sayfası oluşturdum ve aldığım tavsiyeleri oraya not alıyorum.

   

  Genç kadınların feyz alacağı mentorler ile buluşmasına fırsat verdiği için BinYaprak ailesine, ve hayallerime giden yola ışık tuttuğu için mentorum Ayşe Görücü'ye  çok teşekkür ederim. Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere güveninin hakkını verecek bir gençlik ve bizlere yön veren mentorlerimiz ile geleceği güzelleştireceğimize inanıyorum. Bunun için çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.

   

  Öncelikle uzmanlaşmak istediğim alana karar verdim. Bu alanda sektörden insanlara tanışarak hem network olarak geliştim hemde sektörel bilgim arttı. Bu alanda eğitimler almam konusunda mentorumun de beni motive etti. Daha sonrasında yurt dışında özellikle Rusya'da yaşamak istiyordum ve mentörümünde yüksek lisans konusunda beni yönlendirmesi ile Rusya Hükümeti bursuna başvurdum ve bursiyer olarak seçildim. İlk tercihim olan Peoples Friendship University of Russia (RUDN) dan kabul aldım. Şimdi eylül ayında uzmanlaşmak istediğim alanda yüksek lisans için Rusya'ya gideceğim.

   

  Milyon Kadına Mentor Programı siz mentilerimizle var olmaya devam ediyor! 2021 yılında “En Aktif Menti” ödülünü hak eden Besibe Karataş’a çok teşekkür ederiz, yolun her daim açık olsun Besibe!

  Mentorlarımız ❤

   
  Geçen süreç içinde mentim destek olduğumu belirtmesi, görüşmelerimizin kendisini geliştirmeye yardım ettiğini belirtmesi gayet güzel bir geri dönüş oldu benim için. Teşekkürler.

   

  İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi olarak Milyon Kadına Mentor projesinde üniversiteden yeni mezun ve iş hayatına yeni atılmış bir  hemcinsime yol gösterici olma şansı elde ettiğim için mutluyum.

   

  Milyon Kadına Mentor Programı ile sadece mentorluk deesteği sağlamakla kalmıyor aynı zamanda uzakları yakınlaştırıyoruz! İşte aramıza San Francisco’dan katılım sağlayarak “En Uzaklardan Katılım Sağlayan Mentor” ödülümüzün sahibi olan Şebnem Tuğçe Pala’ya teşekkür ederiz!

   

  Mentor olmak ; Yürüdüğünüz yolları şimdi tıpkı sizin gibi biriyle yeniden çok daha cesur yürümek ve bu cesareti bulaştırmak . Güler yüzlü cesaretin de bulaşıcı olduğunu keşfetmek.
  Birlikte yolculuk yaptığım herkese teşekkürler...

   

  Milyon Kadın Mentor Programı, benim son yıllarda hayalini kurduğum bir sosyal girişimdi. Uzun yıllar içinde kazandığım deneyimleri bir nebze de olsa genç kadınlarımızla paylaşma fırsatı beni heyecanlandırdı.

   
  Doğduğumuz andan ölene kadar hayatımız sürekli bir yolculuktur. Manzara değişir, insanlar değişir, ihtiyaçlar değişir, ama tren hep ileri gider. Ben de binyaprak ile tanıştıktan sonra hiç bitmeyecek bir yolculuğa çıktım. Sürekli öğrendiğim, öğrenirken kendimi geliştirdiğim, geliştirdiklerimi de paylaştığım bir yolculuk ... Bu ailenin parçası olmak , bireysel faydadan çok toplumsal fayda yaratmak, bir erkek olarak kadınların gelişimine destek olmak en büyük tutkularımız ....

   

  Veri Bilimi birçok meslek gibi ağırlıklı olarak erkek mesleği olarak görülüyor maalesef. Bu yüzden ben de bir şekilde kadınlara ulaşıp bu alanı anlatmanın yollarını araştırırdım. Sonra bu mentor programını görünce "İşte Bu" dedim. Çok iyi düşünülmüş & tasarlanmış bir program olduğunu ve birçok genç kadın için fark yaratacak bir süreç olduğunu düşünüyorum.

   

  Mentorluk sürecinde kariyer yolculuğunuzun rotası kendi keşfettiklerinizle belirlenir. Mentor sadece bir aynadır. Farkındalık yaratır🌷@binyaprak #milyonkadınamentor projesi kapsamında @itgovernanceturkey grubumuzu temsilen sevgili @cemre_bzgn ile yaptığımız çalışmada mükemmeliyetçilik adına harika farkındalıklar edindik ve yol haritasının oluşması adına kocaman kıymetli bir adım attık🙌Hal böyle olunca sevgili Cemre’nin güzel sonuçlar alması hiç şaşırtıcı olmayacak😉

   

  Bir kadının hayatına bile dokunabiliyorsak ne mutlu bu programa, ne mutlu bu programın hayata geçmesine vesile olanlara, katkı sağlayanlara..

   

  Benim de şu an kendimi geliştirmek istediğim bir alan ve bir hedefim var. Bu yüzden bu konuda bir uzmandan destek alıyorum. Hedefime ulaşmak için onun tecrübelerinden ve önerilerinden faydalanmak beni bu yolculukta gözlemlenebilir bir şekilde hızlandırıyor ve motivasyonumu artırıyor


  Programın ilk 12 ayında, 9 mentisiyle en çok eşleşmesi olan mentorumuz Hakan Acar’a Milyon Kadına Mentor Programı’na katkılarından ve yoğun emeğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz! Friterm Termik Cihazlar Yalın Dönüşüm Koordinatörü olan Hakan Bey, ITGovernance Turkey mentor ekibinde olup, 2021 yılı en çok eşleşen mentor ödülümüzü aldı! İyi varsınız. 

   
   

  Her görüşmem dolu dolu ve bence oldukça faydalı geçti. Görüşme sonrasında söylediklerin beni çok rahatlattı, iyi ki görüştük gibi ifadeleri duymak bile oldukça önemliydi benim için. Hem kendime çok şey kattım hem de mentime ışık olduğuma inanıyorum.

   

  Milyon kadına Mentor programı bu zamana kadar gördüğüm en hoşuma giden program oldu. Gençlere yardım etmeyi planlayan farklı programların aksine Google'da da aranıp bulunabilecek genel bilgileri kitlelere sunum halinde verip, benim kanaatimce karşılıklı vakit kaybı olmanın ötesine geçememek yerine direkt bireyleri eşleştirmesi, kişisel tecrübelerin aktarılmasına olanak sağlanması dolayısı ile gerçekten faydalı olabilecek bir program.

  Hayal Ortaklarımız ❤

   
  Kadınların girişimcilik yoluyla güçlendirilmesi, Türkiye'nin 81 ilinden 7000 üyeli Kadın Girişimciler Kurulumuzun da ortaya koyduğu gibi, bizim için değerli bir konudur. Kurulumuz büyük şehirler dışındaki kadın mentorlara ve STEM alanlarında kariyer planlayan genç kadınlara ulaşmada önemli rol oynayacaktır.
   
  STEM alanlarında daha fazla kadına ihtiyacımız var, mentorluk bu misyonu destekleyecek ve Türkiye ekonomisi için inovasyona, büyümeye ve ilerlemeye yardımcı olacaktır.

   Ülkemizin dijital kadın istihdamına katkı sağlamak ve yeni ufuklar açabilmek amacı ile çıktığımız BinYaprak yolculuğumuzda 2 yıldır hız kesmeden devam ediyoruz. @itgovernancetürkiye ailesi olarak diyoruz ki iyi varsın BinYaprak!
   
  ABD Ticaret Odası, Türkiye'de faaliyet gösteren ABD menşeili şirketlerde liderlik rolleri üstlenmiş birçok başarılı kadından ilham alan Million Women Mentors / Milyon Kadına Mentor programını duyurmaktan mutluluk duyuyor.
  PepsiCo olarak Türkiye’deki Milyon Kadına Mentor programının Kurucu Destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz.Bizler hep birlikte, STEM kariyerlerindeki genç kadınların sayısını artırma çabalarının itici gücü olabiliriz.
   
  "Milyon Kadına Mentor Programının hikayesini beraber yazmaya başladığımız, hedefe doğru omuz omuza yürüdüğümüz, 2021 yılında "En Çok Eğitim Veren Paydaşımız" ödülünü alan EMCC Türkiye ailemiz, iyi ki varsınız! 

  Milyon Kadına Mentor ağını genişletmek ve Türkiye'deki genç kadınları STEM eğitimi ve kariyer arayışlarında desteklemek için bu örnek kuruluşlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

  10 yılda 1 milyon kadına mentor bulma konusunda destek vermek hedefiyle projenin kurucu destekçileri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.

  STEM alanlarında çalışmayı amaçlayan genç kadınlara yönelik tasarlanan Million Women Mentors/Milyon Kadına Mentor programını desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Toplumu güçlendirmenin, sürdürülebilir değişim için  çok önemli olduğuna yürekten inanıyorum.


  Türkiye'nin gelecek nesil STEM liderlerini, kadınları, desteklemek hepimizin görevi.

  Sürdürülebilirliği işimizin kalbine yerleştirdik; kapsayıcılık ve çeşitlilik ise sürdürülebilirliğin olmazsa olmazları. Milyon Kadına Mentor Projesinde gururla yer alıyorum.

  "Kurucu üyelerimizden Beba Foundation'a sonsuz teşekkürler! Milyon Kadına Mentor hareketinin kurucu üyelerinden olan @bebafoundation'ın STEM alanında genç kadınlara mentorluk desteği vermek için çıktığımız bu uzun yolda bizlere olan desteği için teşekkür ederiz.

   
  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.