Milyon Kadına Mentor  Programı, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getirenve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir. 2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı’na 2023’te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy’un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir. 

  STEMconnector'in global deneyimini ve TurkishWIN'in geniş mentor ve menti ağını dijital platformu BinYaprak ile buluşturan program, kurucu destekçileri olan Akbank, Beba Vakfı, Enerjisa, Getir, PepsiCo Türkiye, Petrol Ofisi, Unilever Türkiye ve Borusan Kocabıyık Vakfı'nın katkılarıyla gerçekleşmektedir. Bu program büyüdükçe güçlenecek, güçlendikçe daha çok kadını kariyerlerinde destekleyecektir.

  Kurumsal katkı ve katılım formu

  Birlikte Yaparız!

  Hedeflerimiz

  Fark yaratan kurumları ve bireyleri aktive ederek

  alan farkı gözetmeksizin, lise ve üniversite kız öğrenciler ve iş hayatına yeni atılan genç kızların katılabileceği mentorluk programlarını bir dijital şemsiye altında toplamak.

  Öncü mentorluk program paydaşlarını bir araya getirerek

  Ekosistemin zenginliklerini sunmak,  farkındalığını arttırmak ve işbirlikleri için bir alan yaratmak.

  1,000,000 mentorluk bağlantısı gerçekleştirerek

   kariyer hedefi olan genç kızlara  destek olmak (2031 yılına kadar)

  Nuray & Ela'yı Tanı

  Başarı Hikayerimizden İlham Al

  Birlikte Güçlüyüz

  Harekete Katıl

  This image for Image Layouts addon

  Menti Ol

  Kariyer hedefleri olan, 18-25 yaşlarında genç bir kızsan, seni menti olarak harekete bekliyoruz!

   

   Detaylı Bilgi >

  This image for Image Layouts addon

  Katkı Ver

  Kendi mentorluk programınız ve/veya ücretsiz  BinYaprak 1:1 mentorluk platformunu kullanarak 1 milyon eşleşme hedefine kurumunuzla katkı verin.

  Detaylı Bilgi >

  This image for Image Layouts addon

  Deneyimlerini Paylaş

  Milyon Kadına Mentor ailemiz, sizlerle paylaştığımız geri bildirim anketlerini doldurmanız çok değerli. Birlikte vebirbirimizden öğreniyoruz.


  Detaylı Bilgi >

  Bilgi Paylaşınca Güzel

  Mentorlarımızı Keşfet

  Sevecen Ünal

  Portfolio Manager, PMO / Intertech
  Her şey bizimle başlıyor; kendimizi iyi tanımaktan, potansiyelimizi, yeteneklerimizi ve motivasyonumuzu keşfetmekten geçiyor.

  Müge Kanuni Er

  Matematik Bölümü Öğretim Üyesi / TULIP
  Program gerçekten güzel. Bize gelen mentiler çok bilinçli bir gruptan geliyor.

  Neliha Murat

  Kıdemli Veri Bilimcisi / PepsiCo (Kurucu Destekçi)
  Veri Bilimi birçok meslek gibi ağırlıklı olarak erkek mesleği olarak görülüyor maalesef. Bu yüzden ben de bir şekilde kadınlara ulaşıp bu alanı anlatmanın yollarını araştırırdım. Sonra bu mentor programını görünce "İşte Bu" dedim. Çok iyi düşünülmüş & tasarlanmış bir program olduğunu ve birçok genç kadın için fark yaratacak bir süreç olduğunu düşünüyorum.

  Zeynep Bozkurt

  Kıdemli BT Risk Yönetimi Mühendisi / Intertech
  Her görüşmem dolu dolu ve bence oldukça faydalı geçti. Görüşme sonrasında söylediklerin beni çok rahatlattı, iyi ki görüştük gibi ifadeleri duymak bile oldukça önemliydi benim için. Hem kendime çok şey kattım hem de mentime ışık olduğuma inanıyorum.

  Hanife Gümüş

  Access Network Manager / Türkiye'nin Mühendis Kızları (TMK)
  Mentor olmak; Yürüdüğünüz yolları şimdi tıpkı sizin gibi biriyle yeniden çok daha cesur yürümek ve bu cesareti bulaştırmak . Güler yüzlü cesaretin de bulaşıcı olduğunu keşfetmek. Birlikte yolculuk yaptığım herkese teşekkürler… Destek ihtiyacı olduğu zamanlarda arayabileceği birisinin olmasını sağladığım için mutluyum.
  700’den fazla mentorumuz Milyon Kadına Mentor hareketine katıldı. Mentilerimiz mentorlarını kendi ilgi alanlarına göre seçerek, en faydalı olacak eşleşmeyi gerçekleştirebiliyorlar. Sen de mentor havuzumuza aşağıdan göz atabilirsin!

  1'e 1000 Katan

  ELÇİLERİMİZLE TANIŞ

  Milyon Kadına Mentor hareketini temsil ederek destek veren 70+ elçimiz ile birlikte emin adımlarla 1 milyon mentorluk eşleşmesine doğru hızla yol alıyoruz.

  Sorun mu var? Yanıtları Burada!

  Sıkça Sorulan Sorular

  Destekçilerimiz, Katkı Sağlayan Kurumlar var Ağ Paydaşlarımız

  Hayal Ortaklarımıza Teşekkür Ederiz

  Ümran Beba

  STEM alanlarında daha fazla kadına ihtiyacımız var, mentorluk bu misyonu destekleyecek ve Türkiye ekonomisi için inovasyona, büyümeye ve ilerlemeye yardımcı olacaktır.

  Jo Webber

  Milyon Kadına Mentor ağını genişletmek ve Türkiye'deki genç kadınları STEM eğitimi ve kariyer arayışlarında desteklemek için bu örnek kuruluşlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

  Ece Aksel

  PepsiCo olarak Türkiye’deki Milyon Kadına Mentor programının Kurucu Destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz.Bizler hep birlikte, STEM kariyerlerindeki genç kadınların sayısını artırma çabalarının itici gücü olabiliriz.

  Rıfat Hisarcıklıoğlu

  Kadınların girişimcilik yoluyla güçlendirilmesi, Türkiye'nin 81 ilinden 7000 üyeli Kadın Girişimciler Kurulumuzun da ortaya koyduğu gibi, bizim için değerli bir konudur. Kurulumuz büyük şehirler dışındaki kadın mentorlara ve STEM alanlarında kariyer planlayan genç kadınlara ulaşmada önemli rol oynayacaktır.

  Khush Choksy

  ABD Ticaret Odası, Türkiye'de faaliyet gösteren ABD menşeili şirketlerde liderlik rolleri üstlenmiş birçok başarılı kadından ilham alan Million Women Mentors / Milyon Kadına Mentor programını duyurmaktan mutluluk duyuyor.

  Melek Pulatkonak

  Türkiye'nin gelecek nesil STEM liderlerini, kadınları, desteklemek hepimizin görevi.

  Murat Erkan

  Sürdürülebilirliği işimizin kalbine yerleştirdik; kapsayıcılık ve çeşitlilik ise sürdürülebilirliğin olmazsa olmazları. Milyon Kadına Mentor Projesinde gururla yer alıyorum.

  Selda Özçalık

  STEM alanındaki genç kadınlara mentorluk ile başlayan işbirliğimizin tüm alanlarda eğitim gören genç kadınları da içerecek şekilde genişlemesinden ve bu yeni inisiyatifte kurucu üye olarak yer almaktan çok mutluyum.

  Burcu Gezegen Özdemir

  Kadın ve erkeğin hayatın her alanında eşit haklara, eşit fırsatlara sahip olduğu bir dünya hayali için Milyon Kadına Mentor 'u çok değerli bir hareket olarak görüyoruz. Kurucu destekçilerinden biri olarak ve çalışanlarımızın mentorluk çalışmaları ile bu programının parçası olmak bizim için büyük mutluluk. Ülkemizde 10 milyon genç kadın mentorlarıyla buluşana kadar destek vermeye devam edeceğiz.

  Fuat Pamukçu

  Türkiye’nin yarınları için iş hayatında yer almak isteyen genç kadınları desteklemek büyük önem taşıyor. DFDS olarak bu vizyon doğrultusunda Milyon Kadına Mentor Programını destekliyor olmaktan gurur duyuyoruz.

  Evrim Şen

  PepsiCo Türkiye olarak pep+ stratejimiz doğrultusunda çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı geliştirerek daha iyi bir dünya inşa etmek için küresel amaçlar doğrultusunda çalışmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yıllardır çeşitli projeler üretiyoruz. Türkiye’de ikinci yılını kutladığımız Milyon Kadına Mentor girişiminin ilk gününden bu yana kurucu destekçisi olarak, 45 gönüllü mentorümüz ile, Bilim Kızları Akademisi bursiyerlerimizin de dahil olduğu STEM öğrencilerine mentorlük desteği sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

  Sinan Seha Türkseven

  Toplumların gelişimi için kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katılımı çok değerli. Petrol Ofisi Grubu olarak ‘Bugünden Yarına Hazır’ vizyonumuz doğrultusunda kadınların güçlenmesine yönelik sosyal yatırımlar yapıyoruz

  Dilşah Tek

  Unilever olarak hakkaniyet temelli bir yaklaşımla sistemsel engelleri ortadan kaldırmamız gerektiğine inanıyoruz. Genç kadınların yetenekleri, hayalleri ve tutkuları doğrultusunda gelişimine katkıları nedeniyle Milyon Kadına Mentor programının hakkaniyeti destekleyici değerli bir girişim olduğunu düşünüyoruz.

  Selin Barlın

  Getir olarak, Milyon Kadına Mentor programının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Mentorluğun, birbirine destek olmanın ve başarıya giden yolda rehberlik etmenin değerine inanıyoruz. Birlikte herkes için daha parlak bir gelecek yaratabiliriz.

  Destekçilerimizle Güçlüyüz

  Kurucu Destekçilerimiz

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

  Daha İyi Bir Ekip Hayal Edemezdik

  Program Paydaşlarımız

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

  İyi ki Varsınız, Kocaman Bir Aile Olduk!

  Ağ Paydaşlarımız

  1 Milyon Eşleşme Hayalimize İyi ki Ortak Oldunuz

  Katkı ve Katılım Sağlayan Kurumlar

  Milyon Kadına Mentor Lise Programına

  Katkı ve Katılım Sağlayan Liseler

  • İstanbul Darüşşafaka Lisesi
  • Mardin Midyat Anadolu Lisesi
  • Adana Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Balıkesir Ayvalık Anadolu Lisesi
  • Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği
  • Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • M. Tuğrul Tekbulut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Özel Adana Gündoğdu Liseleri
  • Özel İzmir Gelişim Koleji
  • Başakşehir Özel Vizyon Anadolu Lisesi
  • Suruç Fen Lisesi
  • Ankara Pursaklar Fen Lisesi
  • Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi
  • Erman Ilıcak Fen Lisesi
  • Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi
  • Keçiören Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi
  • Konak İzmir Kız Lisesi
  • Meram Nuri Pakdil Anadolu Lisesi
  • Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi
  • Ümraniye Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi
  • Validebağ Fen Lisesi
   Zeytinburnu Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi

  Milyon Kadına Mentor haberlerini takip et

  Etkinlik duyurularını, farklı mentorluk programlarını, paydaş eğitimlerini ve program fırsatlarını aylık bültenimizde yakala
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.