BinYaprak

  • Kurucularımız Melek Pulatkonak ve Aslı Caner, 21 Ekim İş'te Kız Kardeşlik Günü'nde 3 yıllık BinYaprak serüvenini anlattı.

   BinYaprak | Süre: 12:53 | İstanbul, Ekim 2018

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com


  • Binlerce kadının ve erkeğin desteğiyle büyüyen BinYaprak, 3 yaşına girdi! Artık daha olgun, daha cesaretli, daha donanımlı. 3'üncü yaşını kendisine ilham veren kız kardeşlerimizin 21 Ekim İşte Kız Kardeşlik Günü'nü kutluyoruz. #iştekızkardeşlik

   BinYaprak | Süre:1.00 | İstanbul, 2018

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com


  • Her kadının bir hikayesi var dedik ve 7 sene önce BinYaprak'la kız kardeşlik yolculuğumuza çıktık.

   Geleceğimizi güvenle teslim ettiğimiz sizlerin, gençlerin toplumsal cinsiyet eşitliği. algılarını merak ettik! Xsights Araştırma, Kampüste Ne Var ve TurkishWIN işbirliğiyle yeni tamamladığımız araştırmanın sonuçlarını sizinle sıcağı sıcağına paylaşmak istiyoruz!

   Xsight Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Kurucusu Çiğdem Penn araştırma sonuçlarını sunduktan sonra, TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak ve Askıda Ne Var/Kampüste Ne Var Genel Müdürü Sanem Yıldız ile gelin sonuçları birlikte değerlendirdik.

   Senin de yorum ve katkılarını merak ediyoruz! 


   #BinYaprak #Etkinlik #BinYaprak7Yaşında #İştekızkardeşlik

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 
  • Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın kitle fonlama platformu İdeanest iş birliği ile başlattığımız ilk kampanyamız “Kanseri Beraber Yenelim” ile, Kök hücre araştırmacısı İnci Kadribegiç’in kansere karşı çıktığı yolculukta ihtiyacı olan 21,100 TL’lik bütçeyi bağışlarla karşıladık. 


   11 Şubat “Uluslararası Bilimde Kız Çocukları Günü” ikinci İnci’mizi bulmak için yola çıktığımız özel bir gün! STEAM alanında araştırma yapan bir öğrenci isen ve araştırmalarını tamamlaman için kitap, konferans katılımı, hayallerindeki yurt dışı araştırma stajına ulaşım masrafların için bütçe ihtiyacın varsa doğru yerdesin! İdeanest iş birliğimizle sana destek vermek için buradayız. 


   31 Mart’a kadar başvur ve yeni İnci’miz olma şansını yakala!

  • BinYaprak Kurucuları Melek Pulatkonak ve Aslı Caner ile "Neden BinYaprak'ta Olmalısın" hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

   Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

   Marmara Üniversitesi’nde İletişim okuyan ve bu alanda uzmanlaşan Aslı Caner, 14 yıl farklı yayın kuruluşlarında muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra girişimci olmaya karar verdi. 2007-2015 yılları arasında gençlik pazarlaması üzerinde uzmanlaşan youtholding’de COO olarak, kurucu ortağı olduğu Youth Media’da Genel Müdür olarak çalıştı, çalıştı… 2010 yılında Endeavor Girişimcisi oldu. İçine sinen girişimcilik geni bu arada boş durmadı, üyesi olduğu TurkishWIN’in Kurucusu Melek'in hayal ve şirket ortağı olarak BinYaprak’ı hayata geçirmek için yola çıktı. Oğlu Ege'nin annesi olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor.

   BinYaprak | Süre 14:45 | İstanbul, Kasım 2016


  • Kahkahaya doyamadığımız 2019 senesinin kamera arkası görüntüleri yayında! 2020'de de bolca gülmek dileklerimizle, mutlu yıllar.


  • Woman Tv'de yayınlanan Çetin Ğnsalan'ın hazırlayıp sunduğu Eko Kadın programına Kurucumuz Melek Pulatkonak katıldı.. 

  • Hayatınızın fırsatını nasıl yaratırsınız? Davranış bilimci Emre Soyer bizi dünya çapında başarılı olmuş Apple ve Google gibi girişimlerin, Internet ve Harry Potter gibi fikirlerin başlangıcına götürüyor. Sanılanın aksine fırsatların ve başarının günümüzde ne kadar öngörülemez olduğunu gösteriyor. Bu bilinmezlikle mücadele etmek için kullanabileceğimiz girişimci ve davranışsal stratejiler öneriyor. Dikkat edin, herşey göründüğü gibi olmayabilir.

   Emre Soyer, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde algı, akıl yürütme, karar alma, girişimcilik ve yaratıcılık konularında araştırma yapıyor, eğitim veriyor, projeler yürütüyor. Davranış bilimi doktorasını 2012 yılında Pompeu Fabra Üniversitesi'nden aldı. Öncesinde Nottingham, Koç ve Bocconi Üniversite'lerinde ekonomi üzerine eğitim gördü. Eğitim süreci boyunca sosyal girişimcilik projeleri yarattı ve yönetti. Harvard Business Review ve MIT Sloan Management Review'da yazıları yayınlanan Dr. Soyer'in, deneyimin kararlara olumsuz etkileri üzerine bir TEDx sunumu bulunuyor.


  • Yayın ile ilgili referanslar ve daha fazla bilgi için: http://gulayozkan.com/farklibakis/

  • Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Melek Pulatkonak ile ''Gençleri İş Hayatında Güçlendiren Sosyal Girişim:BinYaprak'' konuyu bir #canlıyayın gerçekleştirdik. #Kariyer ve #gelişim sürecinizi planlarken dileriz bu video size fayda sağlar.


   Melek Pulatkonak Avusturya Lisesi'nden mezun oldu. London School of Economics and Political Science'dan Iktisat derecesini alıp, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. IMKB Başkanı Osman Birsen'e Başkan Danışmanlığı yaptıktan sonra, Columbia Business School'da MBA derecesini alıp, girişimcilik profesörünün uyarılarını dinlemeyerek girişimci oldu. New York’ta hakia.com adındaki semantik arama motorundaki kurucu ortak görevini ve 20 senelik yurt dışı macerasını sonlandırıp, 2011'de Yazılım Geliştirme Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Microsoft Türkiye'de göreve başladı. Daha sonra Microsoft Global StartUp grubunda çalıştı. 2013’te Microsoft’tan ayrılan Melek Pulatkonak, dört yaşındaki sosyal girişimi, fark yaratan kız kardeşlik ağı Turkish Women’s International Network'te milyonlarca kadına O Yaparsa Ben de Yaparım gücünü vermek için tam zamanlı çalışmakta ve BinYaprak'ta hayallerini büyütmektedir.  • Ashoka Türkiye Ülke Direktörü Zeynep Meydanoğlu yerel ve küresel örnekler üzerinden sosyal inovasyon ve girişimciliği anlatıyor.

  • TurkishWIN ve BinYaprak Lutfi Kirdar Kongre Merkezi'nde 15-16 Şubat'ta gerçekleşen ''Yönetimde Yeni Çağın Kodlarını Yeniden Yazmak'' konulu İnsan Kaynakları Zirvesi 2017'ye kampüs liderleri ile katıldı!

   İnsan Kaynakları Zirvesi'nde üniversiteli gençlerin ses vermesine fırsat verdiği, TurkishWIN ve BinYaprak kız kardeşlik çemberlerine destekleri ve insan odaklı yaklaşımlarıyla beynimizin tüm kıvrımlarını harekete geçirdikleri için Didem Gürcüoğlu Tekay, Alper Utku, Tanyer Sönmezer, Yiğit Albaraz ve Süheyla Göven olmak üzere tüm Management Centre Türkiye ailemize teşekkür ederiz!

  • 21 Ekim İş’te Kız Kardeşlik Günü kutlamasını coşkulu bir etkinlikle kutladık.

   BinYaprak | Süre: 50:03 | İstanbul, Ekim 2018

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com


  • Woman Tv'de yayınlanan Çetin Unsalan'ın hazırlayıp sunduğu Eko Kadın programına Kurucumuz Melek Pulatkonak katıldı.. 

  • Her kadının bir hikayesi var dedik ve 6 sene önce BinYaprak'la kız kardeşlik yolculuğumuza çıktık.

   Binlerce kadın, "Sen yaparsin kiz kardeşim!" diyerek hikayelerini BinYaprak'ta paylaştılar.
   Kiminin videosunu dinledik, diğerlerinin yazıları bize ilham verdi, bazıları ise canlı yayınlarda enerjilerini bize geçirdiler...

   Neler neler oldu!

   21 Ekim, İş'te Kız Kardeşlik Günümuzde sana iki soru ile geliyoruz:

   BinYaprak'ta dinledigin hikayeler hayatına dokundu mu?
   Sen başka bir kadının hayatına dokunmak ister misin?

   Bu soruya yanıt veren sevgili Elif ve ona ilham veren Neriman'ın hikayesini gel birlikte dinleyelim.

   Onlar da canlı yayında ilk defa tanıştılar!

   BinYaprak | Süre | İstanbul, 2018

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak.   • TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak "Mentorlük" hakkında bilmen gereken herşeyi kendi girişimcilik hikayesi üzerinden anlatıyor. Mutlaka izle!

   Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

  • #MertFırat ile ''Ev İşlerini Paylaşan Erkeklerin Yanındayız'' konulu bir #canlıyayın gerçekleştirdik. Dileriz bu yayın maceranızda size eşlik eder.


   Mert Fırat Kimdir:

   Fırat, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünden mezundur.
   Ankara doğumlu Türk oyuncu Fırat, verdiği bir röportajda kökenlerini ise "Benim soyumun içinde Arap var, baba tarafı Suriye’den gelme, ötekiler Kafkasya’dan, bir dedem var Kayserili" şeklinde ifade etmiştir.

   Fırat, Tiyatro kariyeri ile birlikte çeşitli sinema filmleri ve televizyonlarda dizilerde de kendini göstermiştir. 2000 yılında Bizim Evin Halleri dizisiyle ilk kez televizyonda boy gösteren Fırat, Binbir Gece dizisinde asıl tanınırlığını elde etmiştir. Binbir Gece dizisinden sonra çeşitli yapımlarda yer almış ve Tiyatro kariyerine daha fazla vakit ayırmıştır. Sinemada ise en son 2018 yılında Her Şey Seninle Güzel filminde rol almıştır.

  • Haftanın Fark Yaratanı; "Mahalle Anneleri" Modeli ile Okul Öncesi Eğitime Katkıda Bulunan Naşide Buluttekin

   Sabancı Vakfı katkılarıyla hayata geçen ''Fark Yaratanlar'' programının 29 Kasım 2009 tarihindeki konuğu, okul öncesi eğitim alanındaki çalışmalarıyla fark yaratan Naşide Buluttekin.

   This Week's Changemaker; Naside Buluttekin Contributes to Health of Mothers and Children

   On 29 November 2009 Sabanci Foundation's "Turkey's Changemakers" program hosts Naside Buluttekin, who established "Neighborhood Mothers" model and contributed to the lives of mothers and children. She is also the founder of "Sign of Hope Women Cooperative" which encourages poor women to meet their own needs.

   Turkey's Changemakers - Fark Yaratanlar Naşide Buluttekin (S01-E09)

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.