Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı

  • Ceren Doğan ile "Sağlıklı Hayat" programının konuğu Ebru Şinik oldu.

   Ceren Doğan'ın, Ebru Şinik'in yeni kitabı "Genleriniz Kaderiniz Değildir" hakkındaki sohbetini izlemenizi öneririz.

  • Ceren Doğan ile "Sağlıklı Hayat" programının konuğu Ebru Şinik oldu.

   Ceren Doğan'ın, Ebru Şinik'in yeni kitabı "Genleriniz Kaderiniz Değildir" ile ilgili sohbetini izlemenizi öneririz.

  • Ebru Şinik anlatıyor;
   Sağlık ve Mutluluk sizin elinizde!
   Hergün yaptığınız ufacık gibi duran seçimler yarın nasıl bir fiziksel ve zihinsel ve hatta ruhsal duruma sahip olacağınızı, nasıl bir insan olacağınızı, yani kısacası mutlu mu, yoksa mutsuz mu olacağınızı belirliyor.

  • Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik ve zeytinyaa.com.tr’nin kurucusu Tuğba Kadik ile doğru nefes almanın püf noktalarını, #doğrunefesin üzerimizdeki etkileri hakkında konuştuk! Dileriz bu #canlıyayın çizmek istediğiniz yollarda size fayda sağlar.   Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu, lider danışman ve eğitmenlerinden olup, yüzyılımızda Bütünsel Sağlık ve Kuantum Tıbbı’nın en güçlü öncülerinden olan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencisi ve California’da bulunan Chopra Center eğitmenlerindendir.
   Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını; “Hayatlarımızı daha sağlıklı, daha enerjik, daha huzurlu, daha mutlu ve neşe içinde bir farkındalık hali ile yaşamamızı sağlayıcı, bilimsel altyapılı kadim tekniklerin günlük rutine kolaylıkla eklenerek, genel yaşam kalitesinin yükselmesini sağlamaktır’ diye özetlemektedir. “Mind-Body Medicine” (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreten Şinik, ülkemizde Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.
   Şinik, “İyi Ol, Mutlu Ol” sloganı çerçevesinde “ Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları” yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır.


   --------------------

   Tuba Kadik, Kargo sektöründe şube yöneticiliği görevini yürütmektedir. Halen severek ve heyecanla yürütmüş olduğu görevinin yanı sıra, 2017 yılında ise zeytinyağı sektöründe yer alan tüm işletmelerin “bir arada “ olacak tabanlı zeytinyaa.com.tr ticari yapıyı oluşturmuş ve zeytin ağacı sevgisini ve zeytinyağı bilgisini yaygınlaştırmak amacıyla, hem ticari hem sosyal proje olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Zeytin ağacımla sohbetler yazı dizisi ile zeytinyağı, zeytin ağacı ve yaşamdaki duyguları harmanlayarak yazılarını, “ zeytinyaa ne dedi “ isimli paylaşımları ile zeytinyağı ve zeytin ağacı hakkındaki bilgileri paylaşmaktadır. Dünya’ da herkesin birbirine sevgi-saygı içerisinde zeytin ağacının anlamları ile yaşanmasını istemekte ve umut etmektedir.

  • Zubizu tarafından her yıl düzenlenen Wellness Festivali'nde Ebru Şinik'in tarafından yapılan wellbeing ve wellaging (sağlıklı ve mutlu yaş alma) konulu panel katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.


   İyi Ol, Mutlu Ol!

  • Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik ve Sertrans Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ile bir araya geldik ve "Stresimi Nasıl Yönetebilirim" sorusuna cevap aradık.

   Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu, lider danışman ve eğitmenlerinden olup, yüzyılımızda Bütünsel Sağlık ve Kuantum Tıbbı’nın en güçlü öncülerinden olan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencisi ve California’da bulunan Chopra Center eğitmenlerindendir.
   Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını; “Hayatlarımızı daha sağlıklı, daha enerjik, daha huzurlu, daha mutlu ve neşe içinde bir farkındalık hali ile yaşamamızı sağlayıcı, bilimsel altyapılı kadim tekniklerin günlük rutine kolaylıkla eklenerek, genel yaşam kalitesinin yükselmesini sağlamaktır’ diye özetlemektedir.
   “Mind-Body Medicine” (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreten Şinik, ülkemizde Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.
   Şinik, “İyi Ol, Mutlu Ol” sloganı çerçevesinde “ Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları” yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır.
   “Nefeste Saklı Hayat”, “Ebru Şinik’den Bütünsel Detoks Önerileri” ve “Genleriniz Kaderiniz Değildir” isimli üç kitabı ve “Gündelik Yaşam için Kadim Nefes Teknikleri” isimli eğitim DVD’si olan Şinik, ayrıca Şahsa Özel “Bütünsel Sağlık, Well-Aging ve İş&Yaşam Dengesi” hizmetleri vermektedir.

   Sedef Nasuhioğlu, eğitimini Marmara Üniversitesi ve Manchester Universitesi'nde tamamladı. İş hayatına 1999 yılında o dönemde Koç Holding Şirketi olan Migros'ta başladı. Tedarik zinciri ve lojistik yönetimi ile geçen 9 yılın ardından Migros'tan ayrılarak Kuveyt'li Alshaya Grubuna geçti. Burada 8 yıl grubun Starbucks, The Body Shop, Victoria's Secret, Topshop, Shake Shack, Pinkberry ve diğer markalarının Tedarik Zinciri ve Lojistik Direktörlüğü'ni icra etti. 2014 yılında bu görevinden ayrılıp Boyner Grup'a Operasyon ve Bilgi teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Haziran 2018'den bu yana Sertrans Lojistik'te Kontrat Lojistik Operasyonları Genel Müdürü ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Esas Sosyal İlk Fırsat ve Yeni Bir Lider organizasyonlarında iş hayatına yeni atılan gençlere mentorluk desteği vermektedir.
   10 yılı aşkın süredir Pilates ile ilgilenmektedir. 2018 yılının başında homeopati, ayurveda, meditasyon ve nefes üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. Modern sokak sanatçılarının eserlerine tutku ile bağlıdır. Türkiye Yardım Sevenler Derneği ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.