Edirneli

  • İsteklerini ve Hayallerini Kaybetme!

   1976 yılında Edirne’de doğan İbrahim Üğdül, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. 1999’da, henüz öğrenciyken 2 üniversite arkadaşıyla beraber bir dijital ajans kurdu ve ardından 2000’de üniversitelilerin buluşma noktası olan sosyal ağ platformu www.akampus.com’u hayata geçirdi. Böylece Türkiye’nin risk sermayesi kullanan ilk genç girişimcileri arasında yer aldı. İbrahim, halen Akampüs Gençlik Ajansı’nın ortağı olarak Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Ayrıca DPİD (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği) ve BÜMED’de (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. 2 çocuk babası olan İbrahim, internet odaklı projeleri melek yatırımcı olarak destek olmayı hedeflemektedir.

    

  • KADINDAN KAYNAKÇI OLUR! Arçelik A.Ş. Plastik Enjeksiyon Operatörü Münevver Çelik’le kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

    

   Münevver Çelik, 1989 yılında Edirne, Uzunköprü’de doğdu. Uzunköprü’de ilk, orta ve lise eğitimini tamamladı. Ardından bir tekstil firmasında 7 sene paketleme elemanı olarak çalıştı. Eşini kaybettikten kısa bir süre sonra yeniden iş hayatına döndü. 3 senedir Arçelik’te Plastik Enjeksiyon Operatörü olarak çalışmaktadır. 1 kızı olan Münevver, çok duyduğu “kadından kaynakçı olmaz.” sözünü yıkmaktan dolayı çok mutlu ve yaptığı işten her zaman keyif almaktadır.    

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.