Elazığlı

  • BinYaprak Babası Osman Benzeş ve İşini Devralan Kızları!

   Reyhan Benzeş Şahin, APS Tekstil’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Reyhan Benzeş, Amerika’da Clark University’de İşletme okudu, Almanca Ekonomi yan dalı yaptı. Yurt dışında çalıştı sonra Türkiye’ye döndü ve aile şirketi olan APS Tekstil’e girdi. APS Tekstil Genel Müdürü olan Nilüfer Benzeş Çeçeli, Washington’da American University’de Uluslararası İşletme ve Pazarlama okudu. 1 yıl New York’ta çalıştı. Ardından aile şirketi olan APS Tekstil’de çalışma başladı. Reyhan ve Nilüfer babaları Osman Benzeş’in yönlendirmesi ile APS Tekstil’de en alt kademeden başlayarak her departmanda çalıştılar. Osman Benzeş sıfırdan kurduğu şirketi APS Tekstil'i kızlarına devredip tüm hayatları boyunca onlara özgüven aşılayarak birçok babaya örnek olmayı başardı.

   BinYaprak | Süre 10:58 | İstanbul, Ocak 2016

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com

   Bu Video Hakkında: BinYaprak size, Osman Benzeş ve kızları’yla birlikte yepyeni bir video sunuyor! Umarım videoyu beğenirsiniz!

  • Tutkularına Sahip Çık!

   Özgül Öztürk, Beşiktas Atatürk Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü ve Marmara Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek Lisans mezunu.1998 yılında A Mimarlık şirketini kurdu. Dekorasyon Proje Tasarım ve Uygulama hizmetlerine ilaveten, 2008’den itibaren Yeşil Mimari, Ekolojik Mimari, Sürdürülebilirlik konularını da çalışma alanlarına ekledi. “Nimri’de Yeniden Hayat” projesi ile Türkiye 2016 Toprağın Kadınları birincisi, Uluslararası Büyük Jüri Ödülü Dünya 1.si ve Uluslararası Halk Oylaması Dünya 1.si seçildi. İklim Değişikliği liderlerinden olup, sürdürülebilirlik, yeşil mimari, doğal yapılar, topluluk oluşturma konularında aktif çalışmalarda yer alan ve Yeşil Mimari, Ekolojik Mimari, Sürdürülebilir Yaşam ve Sosyal Değişim Dönüşüm konularına dair pek çok gönüllü çalışmalar içinde aktif rol alan Özgül Öztürk, 1998'den beri ise kurucusu olduğu A Mimarlık'ta mimari çalışmalarına devam ediyor.