Farplas

  • AZMET, İNAN VE BAŞAR! Farplas İnsan Kaynakları - Eğitmeni Renginar Başaran ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Renginar Başaran 1969 tarihinde Bulgaristan’ın Kırcali kasabasında doğdu. İlk ve ortaokulu büyüdüğü Beli-vir köyünde bitirdi. Lise öğrenimini Çenooçen’de tamamladı. Başaran 1992 senesinde Türkiye’ye ailesiyle birlikte göç etti ve 1997 yılında Farplas ailesine katıldı. Renginar Başaran, 9 sene makine operatörü olarak çalıştı ve daha sonra 2 sene takım lideri olarak görevini yerine getidi. 2009 yılından itibaren yine Farplas bünyesinde eğitmen olarak görevine devam etmektedir.  • DOĞRU MESLEĞİ BULMAK İÇİN DENE! Farplas Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisi Birce Sertbaş ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Birce Sertbaş, 18 Haziran 1991 tarihinde İzmir’de doğdu. İzmir Özel Türk Koleji ve İzmir Özel Türk Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Sabancı Üniversitesi, Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği’nden 2013 yılında mezun oldu. Birce, üniversite hayatı boyunca birden fazla firma ve sektörde staj yaptıktan sonra 3.sınıfın yazında Farplas’ta staja başlayıp son sınıfında yarı zamanlı olarak çalışmaya devam etti. Birce Sertbaş, mezuniyetinin ardından Farplas’ta Proje Mühendisi olarak işe başlayıp İstanbul’a yerleşti; halen aynı bölümde çalışmaya devam etmektedir. Eğitim hayatının 14 senesi boyunca hem okul takımlarında hem de özel bir kulüpte basketbol oynadı ve şu an aktif olarak bir kulüpte olmasa da fırsat buldukça basketbol oynamaya devam etmektedir.

  • İNANDIĞIN SÜRECE BAŞARIRSIN! Farplas Kıdemli Muhasebe Elemanı Necla Bulut ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Necla Bulut, 1984 yılında Gebze’de doğdu. İlköğretim ve lise hayatına Gebze’de devam etti. Ticaret lisesi mezunu olan Bulut, 2003 yılında Farplas’ta Makine Operatörü olarak çalışmaya başladı. Daha sonra 7 yıl Büro Operatörü olarak Farplas’ta çalışmaya devam etti. 2012 senesinde Muhasebe Departmanı’nda çalışmaya başladı. Evli ve bir çocuk annesi olan Necla, Farplas’ta Kıdemli Muhasebe elemanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

    

  • STAJLA KENDİNİ GELİŞTİR! Farplas İdari İşler - Servis Elemanı Ayten Kepe ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Ayten Kepe 1973 yılında Konya’da dünyaya geldi. Babasının mesleği gereği öğretim hayatını çeşitli illerde tamamladı. En son Sarkuysan Lisesi Matematik Bölümü’nü bitirdi. 1992 yılında bir evlilik yaptı ve bu evlilikten 2 kızı oldu. Hayatının dönüm noktası eşini ve babasını zamansız bir şekilde kaybetmesi oldu. Aile işi olarak küçük bir işletmeleri vardı ve onu kapatmak zorunda kaldı. Daha sonra en iyi bildiği iş olan mağazacılığa devam etme kararı ile 2 sene mağazacılık yaptı. Küçük kızının daha çok yanında bulunabilmek için bu işini bıraktı ve Farplas ile tanıştı. Ayten, 5 senedir Farplas’ta çalışmaktadır.

    

  • TEKNİKERLİKTEN MÜHENDİSLİĞE! Farplas Yalın Üretim Mühendisi Mehmet Köse ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Teknik Lise Endüstriyel Elektronik bölümü mezunu olan Mehmet Köse, üniversite sınavında ön lisans Endüstriyel Elektronik bölümünü kazandı. Mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca bir firmada ürün geliştirme bölümünde çalıştı. 2 yıl sonra iş hayatına ara vererek Otomotiv Öğretmenliği okumaya başladı. Mezun olduktan sonra 1.5 yıl danışman olarak bir firmada çalıştı ve daha sonra MEB bağlı sözleşmeli personel olarak öğretmenlik yapmaya başladı. Sakarya Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. Öğretmenlik hayatından çocukluk hayali olan mühendisliğe geçiş yapmak için özel sektörü tercih ederek Farplas firmasında Yalın Üretim Teknikeri olarak çalışmaya başladı ve şu anda Yalın Üretim Mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

    

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.