Gazeteci

  • ‘’Hayattan ders çıkarın!’ diyen Gazeteci, Sunucu, Yazar, Wellness Eğitmeni Ece Vahapoğlu kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   İşletme okuduğu The American University of Rome’u birincilikle bitiren Ece Vahapoğlu, Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın "Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı"na katıldı. Çok satanlar listelerinde yer alan 6 kişisel gelişim kitabı ve 1 romanı var. Sağlıklı Yaşam ve Spor üzerine üç kitabı var. Çeşitli TV kanallarında (NTV, CNBC-e, SkyTürk, CİNE5, ATV) programlar hazırlayıp sundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan sertifikalı Wellness Eğitmeni olarak Herkes İçin Spor Federasyonu Proje Başkan Vekili görevini yürütmekte ve spor etkinlikleri yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası etkinliklerde Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca moderatör sunuculuk yapmaktadır.

    

  • 30 Mart 2012'de İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilen Kahvaltı Sohbeti

  • 30 Mart 2012'de İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilen Kahvaltı Sohbeti

  • 30 Mart 2012'de İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilen Kahvaltı Sohbeti

  • 30 Mart 2012'de İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilen Kahvaltı Sohbeti

  • Yaptığın İşi İyi Yaparsan, Kimse Sana Engel Olamaz!

   Özlem Gürses, Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde aldı. Mezuniyeti sonrasında yüksek lisans yaptığı dönemde geçirdiği bir trafik kazası onu İstanbul’a ve medya sektörüne taşıdı. Yaklaşık 15 sene TV ve haber merkezlerinde önce muhabir, ardından editör ve ana haber sunucusu olarak çalıştı. Bugüne dek ulusal ve uluslararası çok sayıda organizasyonda Moderatör ve Sunucu olarak görev aldı. Mayıs 2017 tarihinde ise ilk kitabı olan “Bazen Olmaz...” Kronik Kitap’tan çıktı. Şimdilerde köşe yazıları ve röportajları ile Sözcü Gazetesi’nde kariyerine devam etmektedir. Özlem, evli ve bir çocuk sahibidir.

   BinYaprak | Süre 07:08 | İstanbul, Aralık 2016

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik çemberi. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  • Bloomberg HT’de program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışan Aslı Şafak'ın renkli kişiliği ve hayat görüşü ile ''pes etmemek'' yolculuğumuzda bizlere ilham vermeye devam ediyor.

   ---------------------------------------
   Aslı Şafak Kimdir;
   Gazetecilik kariyerinden sonra TRT’de ekonomi muhabirliği, Başbakanlık ve Parlamento muhabirliği yaptı.
   Muhabirlik yıllarında TRT’de birçok program hazırladı ve sundu. 2003-2010 yılları arasında Londra’da yaşadı.
   TRT’nin Londra temsilciliğinin yanı sıra, dış politika üzerine The Daily News ve The New Anatolian gazetelerinde köşe yazıları yazdı.
   Bloomberg International Londra bürosunda Türkiye temsilcisi olarak çalıştı. 2010’da Bloomberg HT’de program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışmak üzere İstanbul’a geldi.
   Renkli kişiliği ve hayat görüşü ile Pes Etmemek yolculuğumuzda bizlere ilham vermeye devam ediyor.


  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.