GE Türkiye

  • DÜNYANIN FARKINA VAR! GE Kıdemli Rüzgar Analiz Mühendisi Duygu Büyükyıldız Gül ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Duygu Büyükyıldız Gül, 6 Ekim 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği okudu ve lisans eğitiminin son dönemini Erasmus Değişim Programı ile Macaristan’da Szent István University’de tamamladı. Bölüm birincisi olarak mezun olduğu için GE Power’da (Veresegyház) staj yapabilme fırsatı buldu ve bu stajdan sonra enerji alanında uzmanlaşmaya karar verdi. Yaptığı araştırmalar sonucunda geleceğin Yenilenebilir Enerji’de olduğunu farketti, İstanbul Teknik Üniversitesi - Enerji Enstitüsü’nde Yenilenebilir Enerji Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Dünyada, Hibrit Teknolojiler ve Enerji Depolama Sistemleri kapsamında incelenen Rüzgar Enerjisi Destekli Pompaj Biriktirmeli Hidroelektrik Santralleri üzerine tez çalışmalarını tamamladı, öncü enerji firmalarında çalıştı, tecrübeler edindi. Şu an en büyük hayallerinden biri olan GE’de çalışıyor. Şubat 2017’de kendisi gibi Yenilenebilir Enerji’ye tutku ile bağlı olan eşi ile evlendi ve onunla birlikte seyahat etmeye, rüzgarın peşinden gitmeye devam ediyor.  • İŞ DENEYİMİ ÖNEMSE! GE Türkiye Teknoloji Merkezi Veri Bilimi ve Analitiği Lideri Başak Yüksel’le kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Başak Yüksel, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunudur. Master ve doktora eğitimlerini de ODTÜ'de almıştır. Master ve Doktora Eğitimlerinde Kontrol ve Robotik alannında çalışmıştır. Doktora sonrası Tokyo'da Mitsubishi AR-GE bölümünde çalışmıştır. Türkiye'ye döndükten sonra Arçelik'in AR-Ge departmanında çalışmaya başlayan Başak Yüksel 2014 yılından beri GE Türkiye'de Veri Bilimi ve Analitiği Lideri olarak çalışmaktadır.

  • KADIN YAPAR, MÜHENDİSLİK DE YAPAR! GE Türkiye Teknoloji Merkezi Mühendisi (Edison Programı) Ezgi Balkas’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Ezgi Balkas, 1991 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Liseyi Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisanslı bir sporcu olarak Türkiye çapındaki taekwondo müsabaklarına katıldı. 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.  Lisans eğitimi sırasında, yarış aracı tasarımı projesi "Formula Student"ta çalıştı. Lisans eğitimi devam ederken GE Havacılık Talaşlı İmalat ve Modelleme bölümünde stajyer olarak görev aldı. Mezuniyetinin ardından GE Havacılık Edison Mühendislik Geliştirme Programı (EEDP) ile GE'deki kariyerini sürdürdü. Ezgi, İstanbul Teknik Üniversitesi Malzeme Biliminde yüksek lisansına devam etmektedir.

    

  • GE Ticari Müdür'ü Özge Oğuzer Machiels'in "Bilgi Her Zaman Çok Keyifli" dedirten ilham hikayesini kaçırma!

   Özge Oğuzer Machiels, 1978 Istanbul Kadıköy‘de mühendis bir baba ve evhanımı bir annenin tek cocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul-Lise ve Üniversite yıllarını Ankara’da geçirdi. 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi, 2004 yılında aynı okulda Yüksek Lisansını tamamladı. 2004 yılında çalışmaya Ayen Ostim Enerji Santralı’nda mühendis olarak basladı. Bir adet GE Gaz Türbinleri vardı. 2008-2009 yılları arası, yine Ankara’da, Gama Güç Sistemleri’nde proje ve satın alma mühendisi olarak çalıştı. 2008 yılında GE’de “Contract Performance Manager” olarak çalışmaya başladı, İstanbul’a yerleşti. 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi tezli MBA programını bitirdi. 2012 yılında babasını kaybetti. Acısına zihnen katlanabilmek için daha da çok çalıştı. 2016 yılında Maurice Machiels ile evlendi ve nurtopu gibi bir Scottish fold golden kedileri oldu. 2017 yılında GE‘de Ticari Müdür pozisyonuna geçti, halen bu işi severek yapıyor.

  • Uçak mühendisinin heyecan verici dünyasını keşfetmek için,
   GE Türkiye Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Aybike Molbay'ın söylediklerine kulak ver!

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.