Genç Kadın Kariyer Günü

  • TurkishWIN’in, CampusWIN lider programındaki öğrencilerin bir sene boyunca aldıkları ilham ve tecrübeyi 100’den fazla üniversiteden 1500 kızkardeşiyle paylaşmak ve Dünya Kadınlar Günü’nü birlikte kutlamak hedefiyle yapılan Genç Kadın Kariyer Günü etkinliğinin dördüncüsü, bu sene “Yarın İçin Şimdi Harekete Geç” sloganıyla gerçekleşti. İş dünyasına atılmaya hazırlanan 1500 üniversite öğrencisi, iş dünyasının rol model isimleri ile bir araya gelerek, mesleki yolculuklarında ilham olacak tavsiyeler aldı.Ev sahipliği için Maltepe Üniversitesi'ne, deneyim ve ilham paylaşımları için 31 konuşmacımıza, hayal ortağımız şirketlere ve öğrenci kuluplerine çok teşekkür ederiz.

   BinYaprak | Süre 02:47 | İstanbul, 2018


  • Emre Hayretçi, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, iş hayatına serbest programcı olarak başlamış, kariyerine Koçbank’ta Internet Bankacılığı, Elektronik Ticaret ve Güvenlik Sistemleri üzerine projeler geliştirerek, Sistem Mühendisi olarak devam etti. Sektörün ilk İnternet Bankacılığı, Kart Ödeme Sistemleri ve Elektronik Ticaret projelerinde görev yaptı. İnternet güvenliği konularında çeşitli araştırmalar ve sistemsel iyileştirmeler gerçekleştirdi. 2001 yılında Accenture Almanya, Sistem Entegrasyonu ve Teknoloji bölümünde Danışman olarak çalışmaya başlayan Hayretci, 2006 yılına kadar Accenture’ın Almanya, Avusturalya, İsviçre, İngiltere, Singapur ofislerinde çeşitli dönüşüm projelerinde Teknik Mimar ve Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. Aynı yıllarda Accenture’ın Asya’da kurulmakta olan offshore merkezleriyle Avrupa’daki müşterileri için çeşitli offshore uygulama geliştirme ve bakım programlarının başlatılmasına öncülük etti. 2006 yılında Türkiye’ye dönerek Accenture Finansal Servisler birimi için Sistem Entegrasyon ve Teknoloji birimini kurdu. Türkiye’de bulunduğu dönem içinde bankacılık ve telekominikasyon sektörlerinin öncü şirketlerinin büyük çaplı dönüşüm programlarında program yöneticiliği görevinde bulundu. Accenture Türkiye’nin Ankara Ofisini ve İzmir Yazılım Geliştirme Merkezlerini kuran Hayretci, 2008 yılından bugüne kadar Accenture Türkiye Teknoloji Biriminin Yönetici Ortağı ve Lideri olarak görev yapmaktadır. Program, Proje ve Servis Yönetimi eğitimleri veren ve TÜBİSAD ile Etik ve İtibar Derneği üyesi olan Emre Hayretci, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

  • Selen Kocabaş ile İşimize hakim olalım, ezber bozalım!

   Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi'nde İK Yönetimi Ve Organizasyonel Davranış üzerine lisansüstü eğitimini tamamladı.
   Kariyerine Koç Grubunda MT ve devamında Arçelik'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak adım attı. Kocabaş, Group Danone ve Sabancı ortaklığı Danonesa’ya geçerek İnsan Kaynakları Direktörü olarak hem Su Şirketi, hem de Süt Şirketine hizmet verdi.
   Turkcell ailesine 2003 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 12 yıl boyunca farklı Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. İnsan Kaynakları, İnşaat Emlak, Genel İdari İşler, IT, Hukuk, Satın alma, Stratejik Planlama fonksiyonlarının ardından CorporateBusiness’ın başına geçti. Pazarlama, Ürün, Satış, Hizmet kapsamında işleri yöneterek kar zarar sorumluluğunu aldı. Turkcell Grubunun GSM şirketinden İletişim ve Teknoloji Şirketine dönüşüm hikayesinin baş oyuncularındandır. Ana stratejisini mobil ve sabit çözümler sunmak, inovasyona yatırım yapmak ve sosyal faydayı değere dönüştürmek konularına odakladı.İddaa markasıyla bilinen İnteltek şirketinin, Astelit, Best gibi uluslararası operasyonlarının Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürüttü. En son Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri , TurkcellTeknoloji şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.
   Kendisi Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşu Peryon İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk Kadın Başkanı olmuştur, mevcutta Derneğin Kamu ilişkilerinden sorumludur. Etik ve İtibar Derneği’nin şirketi temsilen ilk kurumsal kurucu üyesi ve TÜSİAD üyesi oldu. Fütüristler Derneğinin ve Yeniden Biz Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir. Endover Danışma Kurulu üyesidir.2014 yılı Fortune Dergisinin 50 Güçlü İş Kadını listesinde 9.sırada yer almıştır.Şu anda Yönetim Kurullarına ve şirket yönetimlerine Yönetim Danışmanlığı Hizmet vermektedir.Evli ve 17 yaşında bir oğlu vardır.

   Stay inspired and up to date on news - subscribe to our YouTube channel and follow us on Facebook and Twitter!


  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.