Genel Müdür

  • Manpower Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı ile 21. Yüzyıl Yetkinlikleri ve şirketlerde yaşanan yetkinlik açığı hakkında sohbet ediyoruz.

   İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Feyza Narlı, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği yüksek lisansını 2000 yılında tamamladı. Feyza Narlı; Oracle’da CRM Satış Danışmanı; Innova Bilişim Çözümleri'nde sırasıyla E-Business Çözümleri Müdürü, E-Business Grup Müdürü ve E-Business Çözümleri Direktörü olarak çalıştıktan sonra kısa bir ara vererek Londra'da Marka Yönetimi eğitimi aldı. Ardından Accenture Türkiye'ye Kıdemli Müdür unvanı ile katılan Feyza Narlı, Türkiye ve İtalya'da farklı proje ve görevlerde yer aldı. Feyza Narlı, Oracle Türkiye’de Dijital ve CX çözümleri Ülke Lideri olarak görev aldıktan sonra 2018 yılı itibariyle ManpowerGroup Türkiye Genel Müdürü oldu.

  • AİLE ŞİRKETİNDEN KURUMSAL ORTAKLIĞA! Ayaydın-Miroglio Genel Müdürü Tuncay Keleş ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   12 çocuklu bir ailenin 10. üyesi olan Uğur Ayaydın ilkokulu Mardin’de okudu. Ortaokul yıllarında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve öğrenimine İstanbul Bahçelievler Lisesi’nde devam etti. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde eğitimine devam ederken bir yandan da abisinin kurduğu aile şirketinde çalıştı. Mezun olduktan sonra en alt kademelerden başlayarak aile şirketlerinin tüm pozisyonlarında görev aldı. 2008’de Miroglio ortaklığı ile güçlü ekipler oluşturularak aile şirketinden kurumsal şirkete geçiş yapıldı. Uğur Ayaydın, Genel Müdürlüğünü yaptığı İpekyol şirketinde %85’i kadın olan 1800 kişilik ekibi ile Türkiye ekonomisinde çalışan kadını her zaman desteklemektedir.

  • İşletme mezunu olan Ayşe Öktem, Borusan Otomotiv'de şube genel müdürü ve yönetici olarak çalışıyor.

  • Mentör olmak ile ilgili bilmek istediğin herşey bu videoda!

   Ayşe Öktem, 'İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 40 yıl otomotiv sektöründe farklı görevlerde bulundu. Son 15 yılında Borusan Oto İstinye ‘de genel müdür olarak çalıştı . 2011’de 30 farklı ülkeden 1200 bayi genel müdürünün katıldığı ‘Satışta Mükemmellik ve Fark Yaratan İş Performansı’ konulu yarışmada BMW AG tarafından ‘Yılın Yöneticisi’ seçildi. Beş yıldır farklı platformlarda girişimci, profesyonel ve üniversite öğrencisi kadınlara mentörlük çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.'

  • Cesaretle Yoluna Devam Et!

   1979 yılında İstanbul’da doğan Başak Turhanoğlu, Marmara Üniversitesi Almanca Enformatik bölümünden mezun. Mezuniyet sonrası Standford ve Duke Üniversitelerinde çeşitli sertifika programlarına katıldı. Okurken Almanya’daki çeşitli firmalarda ve ardından Turkcell Pazarlama Departmanında tam zamanlı olarak çalıştı. Türkiye’de sanayi ve inşaat sektörlerinde satış yöneticiliği pozisyonlarında çeşitli görevler üstlendi ve 2007 yılında Google Dublin ofisinde çalışmaya başladı. Başak, 2009 yılında Google İngiltere Ekibini yönetmeye başladı. 2015 sonuna doğru İrlanda ve Google macerasını sonlandırarak Türkiye’ye dönüş yaptı ve şu an Dentsu Aegis Medya Grubunun Dijital Performans Pazarlama Ajansı olan İProspect ve Programatik Satınalma Ajansı Amnet’in Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmekte.

    

    

  • Turizm ve Otelcilik okuyan Dilara Öztekin, Nişantaşı The Sofa Hotels&Residences'ta genel müdür olarak çalışıyor.


  • 2015 Genç Kadın Kariyer Günü


   Eskişehir’de doğan Elif Çelik, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. İş yaşamına 1992 yılında Deva Holding’de Ürün Müdürü olarak başlayan Çelik, 1993 -1996 yılları arasında Eczacıbaşı-Rhone Poulenc İlaç Pazarlama’da Ürün Müdürü, 1996 - 1998 yılları arasında aynı kuruluşta Grup Ürün Müdürü ve 1998-2001 yılları arasında yine aynı kuruluşta Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Çelik, 2001 - 2007 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Eczacıbaşı İlaç’ın jenerik ilaç bölümünün Zentiva’ya satış ve entegrasyon proje ekibinde görev alan Çelik, 2007- 2008 yılları arasında Eczacıbaşı-Zentiva’da ticari operasyonlardan sorumlu Genel Müdür, Haziran 2008 - Eylül 2009 yılları arasında ise aynı kuruluşta tüm ticari ve endüstriyel operasyonlardan sorumlu Ülke Genel Müdürü olarak görev yaptı. Zentiva-Sanofi Ülke Genel Müdürlüğü görevini üstelenen Elif Çelik, Temmuz 2011’de Eczacıbaşı-Baxter Genel Müdürü olarak atandı. Harvard Business School ve Sabancı Üniversitesi gibi üniversitelerin farklı stratejik liderlik ve yönetim programlarını tamamlamış olan Çelik, AİFD, ARTED, Diader ve YASED gibi sektörel örgütlerde kuruluş temsilcisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubunda İntema Yönetim Kurulu üyeliğini de yürütmektedir. Kadınların iş yaşamında ve stratejik karar mekanizmalarında daha çok söz sahibi olmalarına yönelik girişimleriyle öne çıkan Çelik, Eczacıbaşı-Baxter Kadın Liderler Platformu, TurkishWIN ve Sabancı Üniversitesi Bağımsız Kadın Direktörler Projesi üyesidir.


  • TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş Genel Müdürü Makbule Yönel, "Gayrimenkul Sektöründe Kadın" Olmayı anlatıyor.

   Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2003 yılında mezun olan Makbule Yönel Maya, SPK ve RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) lisanslı değerleme uzmanıdır. Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Maya, gayrimenkul ve Şehir Planlamaya yönelik çeşitli pozisyonlarda görev almış, 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş bünyesine katılarak Değerleme Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Yönetici Yardımcılığı pozisyonuna getirilen Maya, 2008 yılında Yönetici, 2010 yılında Müdür ve 2012 yılı başında Kurumsal Değerleme Departmanı ile Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilmiştir. Mart 2013 itibarı ile Maya, şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB), 2 dönemdir Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Urban Land Institute (ULI) İcra Kurulu üyesidir. Değerleme ve danışmanlık alanlarında yaklaşık 15 yıllık tecrübesi bulunan Maya, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve ekspertiz raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis ve hastane gibi gayrimenkul yatırım projelerinin değerleme, fizibilite çalışmaları ile en verimli ve en iyi kullanım analizleri gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik danışmanlık alanlarında çalışmalar yürütmüştür.

  • ‘’Her gün korktuğun bir şey yap!’ diyen Draeger Türkiye Genel Müdürü Yeşim Güra kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Boğaziçi Üniversite İşletme 1989 mezunu, Indiana University Kelley School of Business MBA eğitimini burslu (Türk Eğitim Vakfı) olarak tamamladı. Kariyerine P&G de Finansta başladı ve pek çok departman ve ortaklık yapısı içindeki Sanipak’ta görev yaptı. 2004-2017 yılları arası Danone Hayat Şirketinde; önce CFO, sonra İş Birimi Direktörü, 2009 yılında da Genel Müdür olarak görev yaptı. 2017 yılında Altıparmak Gıda da Genel Müdür olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk annesi olan Yeşim Güra şu anda, Draeger Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Bümed, BRM, Yönetim Kurulunda Daha çok Kadın, YenidenBiz, Profesyonel Yöneticiler Dernek üyelikleri var. Yeşim Güra, Gestalt Coaching eğitimini 2017 Haziran tamamlayarak Koçluk Sertifikasını aldı.

  • İNSANİ DEĞERLERE ÖNEM VER! Farplas Genel Müdürü Ali Rıza Aktay ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Ali Rıza Aktay 1963 yılında doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ali Rıza Aktay, iş hayatına Farplas’ta Planlama Mühendisi olarak başladı. Üretim,  Satın Alma, Satış ve Pazarlama, Proje Yönetimi gibi çeşitli departmanlarda Mühendis, Şef ve Müdür olarak çalıştıktan sonra; 1996-2000 yılları arasında İşletme Müdürlüğü,2000-2003 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Ali Rıza Aktay 2003 yılından itibaren Farplas’ta görevine Genel Müdür olarak devam etmektedir.

    

  • İŞ HAYATINDA ÇEŞİTLİĞİ DESTEKLE! GE Türkiye Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Dr. Aybike Molbay’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Dr. Aybike Molbay, ODTÜ Havacılık Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Fransa'da Uçak Mühendisliği ve Aerodinamik konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı. 22 senedir GE Türkiye'de çalışmakta olan  Dr. Aybike Molbay, yaklaşık 15 seneye GE Aviation'da ticari rollerde yer aldıktan sonra, 2011 yılında TTC Genel Müdürü oldu. Halen hem bu rolü devam ettirmekte hem de TEI yönetim kurulunda GE Aviation'ı temsil etmektedir.

    

  • MEMLEKETE BORCUMUZ VAR! Borusan Holding Genel Müdürü ve Borusan Danışmanlık ve Ortak Hizmetler Yönetim Kurulu Başkanı Canan Ercan Çelik’le kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Canan Ercan Çelik, ODTÜ İşletme Bölümü'nü 1987 yılında bitirdi. Profesyonel kariyerine aynı yıl PricewaterhouseCoopers şirketinde başladı. 1990 yılında Borusan Holding’e katıldı. Yıllar içinde Mali Kontrol ve Planlama'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2006 yılında Holding Grup Kurumsal Fonksiyonlar Başkanı olarak görev aldı. 2006 yılında Grubun halka açık şirketi Borusan Yatırım'ın Genel Müdürlüğü'nü de üstlendi. 2013 yılından beri Gruba yönelik ortak hizmetlerin ve uzmanlık servislerinin yönetiminden sorumlu olan Borusan Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi. Merkezi Satın Alma, Bilgi Teknolojileri, Hukuk, Kurumsal Sekreterya, Risk Yönetimi fonksiyonlarına ve Grubun Sürdürülebilirlik ve Yalın 6 Sigma inisiyatiflerine Liderlik etmektedir. Grup şirketleri çeşitli Yönetim Kurulları üyeliklerinin yanı sıra Çelik, halen İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkanı, Global Compact ve Eğitim Reformu Girişimi Yönetim Kurulu üyesidir. Evli, bir kız, bir erkek olmak üzere 2 çocuk sahibidir.

  • Mentör Ayşe Öktem ile "Mentorlük ve Mentilik süreci" hakkında konuşuyoruz.

   Ayşe Öktem, 'İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 40 yıl otomotiv sektöründe farklı görevlerde bulundu. Son 15 yılında Borusan Oto İstinye ‘de genel müdür olarak çalıştı . 2011’de 30 farklı ülkeden 1200 bayi genel müdürünün katıldığı ‘Satışta Mükemmellik ve Fark Yaratan İş Performansı’ konulu yarışmada BMW AG tarafından ‘Yılın Yöneticisi’ seçildi. Beş yıldır farklı platformlarda girişimci, profesyonel ve üniversite öğrencisi kadınlara mentörlük çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

  • RİSK ALMAKTAN ÇEKİNME! GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin'le kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Yelda Ulu Colin, Ankara'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde  Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra kariyerine Siemens Sağlık Hizmetleri'nde başladı ve birçok üst düzey satış yönetimi görevini üstlenerek 18 yıl çalıştı. Siemens'te Satış ve PPP organizasyonunda liderlik yaptığı uzun süreli çalışmaları sırasında Türkiye Sağlık PPP Pazar Stratejisi, Pazarlama ve Satış'ı geliştirdi. Ayrıca sorumlu Pazar Geliştirme Kurulu (MDB) Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı idi.

  • Uçak mühendisinin heyecan verici dünyasını keşfetmek için,
   GE Türkiye Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Aybike Molbay'ın söylediklerine kulak ver!

  • #NeOkusamNeOlsam
   Meslek seçimi konusunda fikre ihtiyacın olabilir.
   Kariyer yolculuğunda teknolojinin etkisini bir de HP Türkiye CEO'su
   Filiz Akdede'den dinle.

  • Limit Gökyüzü!

   UPS Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Ufku Akaltan, UPS’in Avrupa Genel Müdürlüğü’nde yaz stajı yaparken 2002 yılında aldığı iş teklifiyle UPS’in Brüksel’deki Avrupa Genel Müdürlüğü’nde Pazarlama Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2 sene sonra yine Avrupa Genel Müdürlüğü'nde Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2005 yılında Almanya'ya Gelir Yönetimi'nden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak atanan Akaltan 2009 yılında UPS Avrupa İş Planlama ve Perakende Stratejileri Direktörü oldu. 2010-2013 yılları arasında İngiltere ve Baltık ülkelerinin Pazarlama Direktörü, 2013 yılında ise Almanya Pazarlama Direktörü olarak görev alarak 13 sene başarılı terfilerle farklı alanlarda elde ettiği tecrübesini geliştirdi.

   BinYaprak | Süre 08:14 | İstanbul, Ocak 2016

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com

   Bu Video Hakkında: BinYaprak size, Ufku Akaltan’la birlikte yepyeni bir video sunuyor! Umarım videoyu beğenirsiniz!

  • ‘’Yokuşu çıkarken yanında kız arkadaşların olmalı!’’ diyen Common Purpose Türkiye Genel Müdürü Ayşegül Gürerk kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Kentucky'de büyüdü. ODTÜ Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. New York’ta Pace Üniversitesi Eğitim Yöneticiliği üzerine yüksek lisans yaptı. Bilkent Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde dersler verdi. British Council’da önce İstanbul Eğitim Müdürü, sonra Türkiye Sınav Departmanı Müdürü olarak çalıştı. Uluslararası konferanslarda çalışmalarının sunumlarını yaptı. 2007’de Common Purpose ile tanıştı ve bu liderlik hareketini Türkiye’ye getirmek için çalıştı. Bu süreçte "Pearson" şirketlerinden olan Edexcel'in Türkiye Müdürü olarak çalıştı. 2008’de Common Purpose Türkiye'nin kurulmasını sağladı ve Genel Müdürü oldu. Üye olduğu STKlar: TED İstanbul Koleji Vakfı, Hazar Eğitim ve Dayanışma Derneği, Altı Nokta Körler Vakfı, İnsanlık Güneşi Vakfı ve ODTÜ  Mezunlar Derneği.

    

  • Optimist Yayın Grubunda Genel Müdürü Zeynep Dicleli Erdoğan "Üzüntülerini Kucakla!" diyor!

   1975'te İstanbul'da doğan Zeynep Dicleli Erdoğan, ilk ve ortaokulu Almanya'da okudu. Alman Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Lise ve Üniversite yıllarında part time çalışarak iş hayatına başlayan Zeynep Dicleli Erdoğan, sırasıyla Yönetici Asistanı, Lojistik Sorumlusu ve Finans Koordinatörü olarak görev aldı. 2004 yılında Optimist Markası ile perakende sektörü için kitaplar yayınlamaya başlayan BZD'de Proje Koordinatörü olarak işe başlayan Erdoğan, halen Optimist Yayın Grubunda Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

   BinYaprak | Süre 04:17 | İstanbul, Ekim 2017

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com

   Bu Video Hakkında: BinYaprak size, Zeynep Dicleli Erdoğan’la birlikte yepyeni bir video sunuyor! Umarım videoyu beğenirsiniz!

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.