Hukuk

  • İnsanlar Hedeflerine Doğru Koşmalı!

   Atahan Sevimli, Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Özel Hukuk alanında yüksek lisans yaptı. 2004 yılından itibaren fiili olarak avukatlık yapmaya başladı. Bir sene İngiltere’de dil eğitimi aldı. 1 çocuk babası olan Atahan, farklı firmalarda avukatlık yaptıktan sonra 2006 yılı itibari ile Özbek Avukatlık Ortaklığı’nda çalışmaya başladı.

   BinYaprak | Süre 05:05 | İstanbul, Temmuz 2016

    

  • Yayın ile ilgili referanslar ve daha fazla bilgi için: http://gulayozkan.com/farklibakis/

  • Hukuk okudu. Şimdi vergi hukuku avukatı olarak çalışmaktadır.

  • ‘’İsteyeceksin ve çok çalışacaksın!’ diyen Avukat Altın Mimir kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Avukat Altın Mimir, Ovacık/Tunceli’de doğdu. İlk ve ortaokulu Ovacık’ta  tamamladı. 1989 yılında Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra, hemşire olarak  Beyoğlu Devlet Hastanesi’nde gece çalışıp, gündüz okuyarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı.1998 yılında kendi ofisini kurdu. Altın Emek Hukuk Bürosunda bireysel ve kurumsal müşterilere danışmanlık hizmeti vermektedir. Anne, avukat ve iş kadını olarak içindeki “adalet ve hakkaniyet” duygusuyla  toplumun tam ve eksiksiz iyileşebilmesinin cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalkması ve kadın-erkek fırsat eşitliğinin sağlanmasının mutlak bir zorunluluk olduğuna inancıyla kadınların ve tüm toplumun bu konudaki farkındalığını artırmak için çeşitli gönüllü organizasyonlarda aktif olarak rol almaktadır.

  • ‘’Yaptığın işi sev!’ diyen Özbek Avukatlık Yönetici Ortağı Selin Özbek Cittone kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Eğitimini İtalyan Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü'nde tamamlayan Selin Özbek Cittone, 1999 senesinde İstanbul Barosu'na kayıt oldu. Kariyerine Türkiye'nin en saygın hukuk bürolarından biri olan Hergüner Bilgen Özeke'de stajyer olarak başladı. 2000 senesinde iş hayatına kısa bir ara verip University of Pennsylvania'da Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamladı (LLM, Law). Ardından tekrar Hergüner Bilgen Özeke'de kariyerine devam etti. Yaklaşık yedi senelik deneyimden sonra aile şirketi olan Özbek Hukuk Bürosu'na katıldı. İstanbul Üniversitesi'nden iki sınıf arkadaşı ile birlikte Özbek Avukatlık Ortaklığı'nda yönetici ortaklardan biri. Türk ve yabancı şirketlere şirketler hukuku, sermaye piyasaları ve proje finansmanı alanlarında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.