ilaç sektörü

  • Shire Gelişen Pazarlar CIS ve Afrika IK Direktörü Aslı Dizdar’ın ilham veren kariyer hikayesini izle!

   Asli Dizdar, İTÜ, Endüstri Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA programından mezun olmuştur. Kariyerine Andersen'de İnsan Kaynakları Danışmanlığında başladığında, İK İş Ortağı ve Mükemmellik Merkezi uzmanlık alanlarında 9 yılı aşkın bir süredir Turkcell'de çeşitli proje ve ekip yönetimi rolleri ile üstünlüğünü sürdürdü Eczacıbaşı Baxter'in yönetim ekibinde İK Direktörü olarak görev yapmış, şirketin kültürel / organizasyonel yolculuğunu üstlenmiştir. Dizdar şu anda Shire Gelişen Pazarlar CIS ve Afrika IK Direktörü’dür.

   BinYaprak | Süre: 03:44 | İstanbul, Ocak 2018


  • Hayallerini Paylaş!

   15 Temmuz 1992’de Karadeniz Ereğli’de doğan Buse Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini TED Karabük Koleji’nde, liseyi ise Karabük Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Buse, 2010’da Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne başladı. Üniversite yıllarında birçok kulüpte aktif olarak görev aldı, kulüp dergisinin editörlüğünü yaptı. Kariyerine Farmakovijilans Uzmanı olarak başlayan Buse, şimdi global bir ilaç firmasında Bölgesel Medikal Müdür olarak kariyerine devam etmektedir. Buse, Şubat 2017’de BinYaprak’ın düzenlemiş olduğu yarışmayı kazanarak Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi Yüksek Lisans programına başladı.

   BinYaprak | Süre 03:58 | İstanbul, Şubat 2017

  • Fatma Taman, PharmaVision ilaç firması Genel Müdürüdür. Almanya’da Westfalische Wilhelms Üniversitesi’nde eğitimine başlayan Fatma Taman, Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde başarıyla tamamlamıştır. İlaç üretim ve yönetimi konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. İlaç etken madde ve bitmiş ürün üretiminde çeşitli teknolojilerin tecrübesine sahip olmasının yanı sıra, Türkiye’deki farklı ilaç firmalarında Ar-Ge yönetimini de üstlenmiştir. 9 yıldan beri, ağırlıklı olarak İstanbul Üniversitesi’nde olmak üzere, Eczacılık Fakültelerinde İlaç Mühendisliği derslerine misafir konuşmacı olarak katılıp destek vermektedir. 2011 yılında ISPE Türkiye Şubesi Başkan Yardımcılığı görevine gelen Fatma Taman, Ocak 2015 itibariyle ISPE Türkiye Şubesi Başkanlığı görevini devralmıştır. Uzun yıllar ISPE PAT-COP Yürütme Kurulunun Türkiye Temsilciliğini üstlenmiş, 2015-2016 döneminde de ISPE Avrupa Şubeleri Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2016-2018 dönemi için ISPE’nin en üst organı olan Uluslararası Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. Ayrıca Türkiye Kontrollü Salım Sistemleri Derneği üyesidir.

  • MS Pharma Türkiye Ülke Başkanı ve Global Yönetim Kurulu Üyesi Ayla Kurtuluş ile kendi #kariyer planlamasıyla ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #sektör arayışında size yardımcı olur.


   ------------------------

   Ayla Kurtulus, MS Pharma Türkiye Ülke Başklanlığı ve Global Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Global  ilaç şirketlerinde 25 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.Konvansiyonel ve biyoteknolojik üretim deneyimlerine ek olarak, Türkiye genel müdürlüğü , Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika Bölgesel Operasyonlarını da yönetmiştir. TMEA bölgesinde 4 yıl boyunca Çeşitlilik & Dahiliyet Projesi şampiyonu görevini yönetmiştir. Avrupalı iş kadınları tarafından kurulmuş ve yönetimde kadın-erkek işbirliğini desteklemeyi amaçlayan European Women’s Management Development (EWMD) Örgütü üyesidir. Evli ve iki çocuk sahibidir.   “İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek.” bilgi ve paylaşım platformu, sektörde 25. yılını kutlayan ve sene başında Azelis bünyesine katılarak global bir şirket olan Ekin Kimya ile dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak’ın işbirliğinde kuruldu. Platform ilaç sektörüne ilgi duyan genç kadınlara kariyer yollarında rehberlik etmeyi ve ilaç endüstrisinde çalışan kadınlar arasında değer yaratan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

   ------------------

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • Eskişehir’de doğan Elif Çelik, 1987 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi ve 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. İş yaşamına 1992 yılında Deva Holding’de Ürün Müdürü olarak başlayan Çelik, 1993 -1996 yılları arasında Eczacıbaşı-Rhone Poulenc İlaç Pazarlama’da Ürün Müdürü, 1996 - 1998 yılları arasında aynı kuruluşta Grup Ürün Müdürü ve 1998-2001 yılları arasında yine aynı kuruluşta Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Çelik, 2001 - 2007 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Eczacıbaşı İlaç’ın jenerik ilaç bölümünün Zentiva’ya satış ve entegrasyon proje ekibinde görev alan Çelik, 2007- 2008 yılları arasında Eczacıbaşı-Zentiva’da ticari operasyonlardan sorumlu Genel Müdür, Haziran 2008 - Eylül 2009 yılları arasında ise aynı kuruluşta tüm ticari ve endüstriyel operasyonlardan sorumlu Ülke Genel Müdürü olarak görev yaptı. Zentiva’nın global düzeyde Sanofi Grubu’na devredilmesiyle birlikte Zentiva-Sanofi Ülke Genel Müdürlüğü görevini üstelenen Elif Çelik, Temmuz 2011’de Eczacıbaşı-Baxter Genel Müdürü olarak atandı. Harvard Business School ve Sabancı Üniversitesi gibi üniversitelerin farklı stratejik liderlik ve yönetim programlarını tamamlamış olan Çelik, AİFD, ARTED, Diader ve YASED gibi sektörel örgütlerde kuruluş temsilcisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubunda İntema Yönetim Kurulu üyeliğini de yürütmektedir. Kadınların iş yaşamında ve stratejik karar mekanizmalarında daha çok söz sahibi olmalarına yönelik girişimleriyle öne çıkan Çelik, Eczacıbaşı-Baxter Kadın Liderler Platformu, TurkishWIN ve Sabancı Üniversitesi Bağımsız Kadın Direktörler Projesi üyesidir.

  • Three Stratejik Yönetim ve Liderlik Danışmanlığı Kurucusu & CEO'su Elif Çelik ile kendi #kariyer planlamasıyla ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #sektör arayışında size yardımcı olur.


   Elif Çelik, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Elif Çelik, 1993 yılında Eczacıbaşı Topluluğu bünyesine katılmış ve çoğu yabancı ortaklıklar olmak üzere farklı Sağlık Grubu şirketlerinde (Eczacıbaşı-Zentiva, Eczacıbaşı-Baxter-Eczacıbaşı-Baxalta), 13 yılı Genel Müdürlük ve Sağlık Grubu Başkanlığı rollerinde görev yapmıştır.

   Eczacıbaşı Topluluğu'nu, Sağlık/İlaç alanındaki pek çok uluslararası platformda temsil eden ve birçok stratejik işbirliğine adım atmasını sağlayan Çelik, ulusal düzeyde de TÜSİAD (Sağlık Grubu Üyesi), İEİS (İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (YK Üyesi), DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu / Türk-Hindistan İş Konseyi Başkanı) gibi STK’larda aktif görev almış, Topluluğun pek çok şirketinde uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

   Forbes tarafından her yıl küresel olarak yayınlanan ‘’40 Women to Watch over 40’’ 2017 listesine Entegre Sağlık Modeli konusundaki çalışmalarıyla seçilen Çelik, Ekonomist dergisi tarafından her yıl yayınlanan ‘’Türkiye’deki En Güçlü 50 Kadın CEO’’ listesinde de 2012-2018 yılları arasında düzenli olarak ilk 25 içinde yer almıştır.

   2018 yılı sonunda 25 yılı aşkın süreyle bünyesinde yer aldığı Eczacıbaşı Topluluğu’ndan ayrılan Elif Çelik, Liderlik birikimini daha geniş bir platforma yansıtmak amacıyla ThreeD Stratejik Yönetim ve Liderlik Danışmanlığı’nı kurmuştur. Kendisi aynı zamanda Kurtsan Holding, Kurtsan İlaç, Kurtsan Medikal ve Otacı Bitkisel Ürünler şirketlerinin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Biyotip ve Genom Merkezi Danışma Kurulu Üyeliği ve İstanbul Modern Sanat Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Elif Çelik 2020 yılında sağlık sektörüne özel bir misyonla yola çıkan THINKHEALTH Platformu'nun da kurucu ortağıdır.

   Kadınların iş yaşamında ve stratejik karar mekanizmalarında etkin rol almalarına yönelik girişimleriyle öne çıkan Çelik, geleceğin donanımlı ve güvenli liderlerini geliştirmenin de gönüllü bir savunucusudur. Çelik, bu iki hedefi odağına alan; YKKD (Yönetim Kurulunda Kadın Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi, KAGİDER (Girişimci Kadın Derneği), PWN (Professional Women's Network) ve YGA (Young Guru Academy) gibi sivil toplum kuruluşlarının da aktif üyesidir.

   ------------------------

   “İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek.” bilgi ve paylaşım platformu, sektörde 25. yılını kutlayan ve sene başında Azelis bünyesine katılarak global bir şirket olan Ekin Kimya ile dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak’ın işbirliğinde kuruldu. Platform ilaç sektörüne ilgi duyan genç kadınlara kariyer yollarında rehberlik etmeyi ve ilaç endüstrisinde çalışan kadınlar arasında değer yaratan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

   ------------------

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • Takeda Kanada Genel Müdürü Gamze Yüceland ile kendi #kariyer planlamasıyla ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #sektör arayışında size yardımcı olur.


   “İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek.” bilgi ve paylaşım platformu, sektörde 25. yılını kutlayan ve sene başında Azelis bünyesine katılarak global bir şirket olan Ekin Kimya ile dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak’ın işbirliğinde kuruldu. Platform ilaç sektörüne ilgi duyan genç kadınlara kariyer yollarında rehberlik etmeyi ve ilaç endüstrisinde çalışan kadınlar arasında değer yaratan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

   Sağlık sektörüne Abbott ile adım atan Yüceland 18 yıl boyunca; Müşteri Hizmetleri Müdürü, İş Mükemmeştirme Müdürü, Pediatrik Beslenme Bölümü Satış ve Pazarlama Müdürü, İlaç Divizyonu Pazarlama Müdürü, Satış Direktörü, Temel İlaçlar İş Birimi Direktörü gibi çeşitli roller üstlenmiş; 2008-2010 yılları arasında, Güney Avrupa Bölgesi Ticari Direktörü ve 2010-2012 yılları arasında, Avrupa Bölgesi Ticari Direktörü olarak İlaç Divizyonunda, Paris ve Basel’de farklı uluslararası görevlerde çalışmıştı.

   Abbott’taki 2012-2015 yılları arasında, Temel İlaç Divizyonu Türkiye Genel Müdürü ve Abbott Türkiye Temsilcisi olarak görev yaptı.

   Takeda Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladığı Nisan 2015 tarihinden bu yana sergilediği başarılı performans, stratejik bakış açısı ve güçlü liderliğiyle şirketi önemli bir noktaya ulaştıran Gamze Yüceland, Takeda Kanada’ya Ülke Başkanı olarak atandı ve Takeda Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Gamze Yüceland, şirketteki görevine Takeda Kanada Ülke Başkanı olarak devam ediyor.

   İlaç sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Gamze Yüceland sektörde hem yurt içi hem yurt dışında çok farklı pozisyonlarda görev aldı. Takeda Türkiye’nin liderliğini yaptığı 3 yıl boyunca Takeda’nın hasta odaklı yaklaşımının Türkiye’de yerleşmesinde etkin rol oynayan Yüceland Takeda’nın odak noktası olan onkoloji, gastroenteroloji ve hematoloji alanlarında yapılan başarılı lansmanlara öncülük etti.
   Ücretsiz üye olmak için: binyaprak.com
   İlaçta kariyer grubuna katılmak için: binyaprak.com/gruplar/362-ilacta-kariyer

   ------------------


  • Ekin Kimya Yönetim Danışmanı ve Aktaş Madeni Yağ Bölüm Lideri Gamze Çıtıroğlu ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Gamze Çıtıroğlu İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Metalürji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Mezun olduktan sonra İTÜ’de yine aynı bölümde araştırma görevlisi oldu ve doktora çalışmaları yaptı. 1990 yılında özel sektörde çalışma isteğine kulak vererek Transtürk Kimya’da işe girdi ve 10 yıl boyunca proje yöneticiliği, ticaret müdürlüğü ve genel müdürlük yaptı. Bir yandan çalışma hayatı devam ederken, 1996 yılında yöneticilik konusunda gelişimine çok katkısı olan Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin ‘Executive Strategic Management Program’ını tamamladı.

   2000 yılında eşi Murat Çıtıroğlu’nun başarılı girişimi Ekin Kimya’da kariyerini sürdürme kararı aldı. Bünyesinde çalıştığı 20 yılda, Ekin Kimya’nın yeni iş alanlarına girerek büyümesi ve alanında lider bir firma olmasında önemli bir rol üstlendi. 2014 yılından itibaren şirketi dönüştüren kurumsallaşma sürecinin sürükleyicilerinden oldu. Bu süreçte Ekin Kimya'nın benimsediği “Tek Yön Tek Takım” ortak akıl ve stratejik önceliklerle yönetim yaklaşımı, 2019 yılında Deloitte En İyi Yönetilen Şirketler ödülüne ve dünyanın en büyük özellikli kimyasal tedarikçilerden biri olan Azelis’in, şirketin ilaç ve gıda bölümlerini satın almasına kadar uzanan başarıları getirdi.

   Gamze Çıtıroğlu, halen Azelis ve Ekin Kimya birleşme sürecinde yönetim danışmanı olarak kilit bir görev üstleniyor. Aynı zamanda Ekin Kimya’da başladığı Chevron Madeni Yağ Bölümü liderliğini, ‘Türkiye Fortune 500’ listesinde 227. sırada yer alan Aktaş Dış Ticaret bünyesinde yürütüyor.


  • Nobel İlaç Genel Müdürü Hakan Şahin ile kendi #kariyer planlamasıyla ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #sektör arayışında size yardımcı olur.


   H. Hakan Sahin Aralık 2013’den itibaren Nobel İlaç’ın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Hakan Nobel İlaç öncesinde en son McKinsey & Company’de ağırlıklı olarak ilaç, hızlı tüketim ve dayanıklı tüketim sektörlerinde Avrupa, Afrika and Kuzey Amerika’da projeler yönetmiştir. McKinsey & Company öncesinde 3 yıl Eczacibasi Yapı Grubu’nda çalışan Hakan, daha öncesinde 15 yıl Procter & Gamble şirketinde Belçika, Almanya, Polonya, Rusya, İsviçre and Türkiye’de üretimden satışa kadar çeşitli rollerde görev almıştır.

   Hakan’ın tecrübesi ağırlıklı olarak aşağıdaki alanlardadır
   ■ Büyüme ve pazara giriş stratejileri
   ■ Pazara açılma stratejileri
   ■ Operasyonel transformasyon ve yalın üretim
   ■ Uçtan uça tedarik zinciri optimizasyonu
   ■ Kültürel entegrasyon ve transformasyon

   Hakan 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 1994 yılında Michigan Üniversitesi MBA programından mezun olmuştur.

   ------------------------

   “İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek.” bilgi ve paylaşım platformu, sektörde 25. yılını kutlayan ve sene başında Azelis bünyesine katılarak global bir şirket olan Ekin Kimya ile dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak’ın işbirliğinde kuruldu. Platform ilaç sektörüne ilgi duyan genç kadınlara kariyer yollarında rehberlik etmeyi ve ilaç endüstrisinde çalışan kadınlar arasında değer yaratan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

   ------------------

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com


  • Üniversite tercih dönemindeki gençler, kimyanın heyecan verici dünyasını bir de Abdi İbrahim İlaç Ar-Ge Analitik Geliştirme Müdürü Mine Gökalp'ten dinleyin!

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.