ilham veren şirket

  • ADİL OLURSAN BAŞARI GELECEK! Ford Otosan Pazarlama Müdürü Pınar Ercan Tursun’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Pınar Ercan Tursun 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Pınar, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olmasının ardından, 1998 yılında yine aynı bölümde yüksek lisansını yaparken araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalışma hayatına başladı. 2000 senesinden itibaren Ford Otosan’da çeşitli pozisyonlarda yer aldı. 2006 yılında Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yüksek lisansını birincilikle tamamladı. 2010-2014 yılları arasında Ford Avrupa’nın İngiltere’deki merkezinde Ticari Araç Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında Türkiye’ye dönüşünden bu yana Ford Otosan’da Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Pınar, özellikle seyahat etmeyi ve farklı kültürler keşfetmeyi çok sevmektedir. Pınar, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kongre üyesidir.

  • AZMET, İNAN VE BAŞAR! Farplas İnsan Kaynakları - Eğitmeni Renginar Başaran ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Renginar Başaran 1969 tarihinde Bulgaristan’ın Kırcali kasabasında doğdu. İlk ve ortaokulu büyüdüğü Beli-vir köyünde bitirdi. Lise öğrenimini Çenooçen’de tamamladı. Başaran 1992 senesinde Türkiye’ye ailesiyle birlikte göç etti ve 1997 yılında Farplas ailesine katıldı. Renginar Başaran, 9 sene makine operatörü olarak çalıştı ve daha sonra 2 sene takım lideri olarak görevini yerine getidi. 2009 yılından itibaren yine Farplas bünyesinde eğitmen olarak görevine devam etmektedir.  • Binlerce kadının ve erkeğin desteğiyle büyüyen BinYaprak, 3 yaşına girdi! Artık daha olgun, daha cesaretli, daha donanımlı. 3'üncü yaşını kendisine ilham veren kız kardeşlerimizin 21 Ekim İşte Kız Kardeşlik Günü'nü kutluyoruz. #iştekızkardeşlik

   BinYaprak | Süre:1.00 | İstanbul, 2018

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com


  • DİK DUR! Ayaydın-Miroglio Edirne İpekyol Mağaza Müdürü Gülşen Tokgöz ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Kayseri Yeregeçen Köyü'nde doğan Gülşen Tokgöz, İlkokulu köydeki birleştirilmiş sınıflarda okudu. Ortaokul ve lise eğitimini Anadolu Öğretmen Lisesi dil sınıfında tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra catering sektöründe çalıştı. Tatil için gittiği Balıkesir Altınoluk'ta 3 sene yaşadı. Bir iç giyim mağazasında çalıştı ve Kültür ve Turizm Derneği'nin işletmeciliğini yaptı. Dernekte kırktan fazla öğrenciye İngilizce eğitimi verdi. Kayseri'ye döndü ve İpekyol'da satış danışmanı olarak işe başladı. Önce Müdür Yardımcısı görevine getirildi, sonra Konya'da Twist Mağaza Müdürü oldu. Konya'daki mağaza açılışının gecikmesi ile Edirne'de görevlendirildi. Üniversite eğitimi için "Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi"ne kayıt yaptırdı. Halen Edirne'de Outlet Mağaza Müdürü olarak görev yapmaktadır.  • DÜNYAYA GÜZEL ŞEYLER BIRAK! Borusan Makina ve Güç Sistemleri Mekanik Tasarımcısı Çiğdem Tellioğlu ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Çiğdem Tellioğlu, 1985’te İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Kocaeli’de tamamladı. STF Anadolu Teknik Lisesi İnşaat Alt Yapı Kocaeli Üniversitesi Üst yapı, İstanbul Teknik İnşaat Mühendisliği Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisidir. İlk iş tecrübesini Pimak - Eczacıbaşı Sanovel İlaç – Kayseri Atatürk Stadı projesinde edindi. Şu an Borusan Makine ve Güç Sistemleri Mekanik Mühendislik, Mekanik Tasarım Bölümünde görev almaktadır. Aynı zamanda Borusan Okyanus Gönüllülerinde şirket temsilcisidir.

  • EĞİTİM İÇİN GEÇ DEĞİL! Güversan Operasyon Yöneticisi Erdoğan Şimşek’le kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Erdoğan Şimşek 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Lisede okurken hem ailesine destek olmak, hem de kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yarı zamanlı olarak Güvensan'da çalışmaya başladı. Lise mezuniyetinin ardından Genel Müdür Alparslan Adalı’nın yaptığı işe teşvik etmesi ve sorumluluklarını artırmasıyla Güvensan'da çalışmaya devam etti. Eğitimini tamamlamak için 3 yıl önce Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde okumaya başladı, halen burada üniversite öğrenimine devam etmekte ve Güvensan’da Operasyon Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Erdoğan evli ve 2 çocuk babasıdır.

    

  • Enerji sektörüne nasıl dahil olduğunu anlatan Elif Düşmez, enerji sektöründeki dönüşüm kadınların sektöre katılımını arttıracağından bahsediyor. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size destek olur.


   Elif Düşmez Kimdir:
   Deloitte Danışmanlık Ortağı ve Deloitte Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Endüstrisi Lideri (dilerseniz context gereği sadece enerji endüstrisi lideri ünvanını kullanabilirsiniz)
   Elif Düşmez Tek, Deloitte Danışmanlık’ta Şirket Ortağı ve Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Endüstrisi Lideri olarak görev yapmaktadır. 20 yıllık enerji sektörü ve 17 yıllık yönetim danışmanlığı tecrübesine sahiptir. Türkiye elektrik ve doğal gaz sektörlerinin liberalizasyonu sürecinde aralarında Dengeleme ve Uzlaştırma Sistemi Projesi ve EPİAŞ’ın kuruluş projesi de olan kilit sektörel dönüşüm projelerinde ve ulusal ve uluslararası özel sektör oyuncularının enerji sektörü yatırımlarına yön veren strateji belirleme ve birleşme ve satın alma projelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Kilit yetkinlikleri arasında organize elektrik ve doğal gaz piyasa yerlerinin tasarımı ve hayata geçirilmesi, elektrik ve doğal gaz tarife ve fiyatlandırma stratejilerinin belirlenmesi, enerji sektöründe AB müktesebatı ile uyum, Türkiye elektrik ve doğal gaz piyasası simülasyonları, enerji arz ve talep planlama, enerjide dijital dönüşüm, şirket birleşme ve satınalmaları sonrası hedef operasyon modeli tasarımı ve şirket dönüşümleri yer almaktadır. Yakın zamanda, şirketlerin dönüşüm gündemlerinde strateji ve iş tasarımı alanlarında farklı sektörlerdeki müşterilerine hizmet vermektedir.
   Elif, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. Yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri alanlarında yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.

   Bu video Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) destekleriyle yayına alınmıştır.  • ENGELLER ÇIKSA DA VAZGEÇME! Ayaydın-Miroglio İpekyol Optimum Mağaza Müdürü Berrin Akdeniz ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Aslen Oflu olan Berrin Akdeniz, İstanbul’da lise yıllarında maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tekstil sektöründe part time çalışmaya başladı. Mezun olduktan sonra İpekyol mağazasında iş hayatına devam etti. Şu anda Optimum İpekyol Mağazası’nın Mağaza Müdürü olarak görev yapan Berrin, yaklaşık 20 yıldır bu alanda çalışmaktadır. Sektöre başladığı ilk yıllarda maddi açıdan zorluk yaşamasına rağmen hiçbir zaman pes etmedi ve halen başarılı bir şekilde ekibini yönetmeye devam etmektedir.

  • GELİŞMEK İÇİN SORGULA! Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   İş yaşamına TRT’de muhabir olarak başlayan Şule Yücebıyık,  gazeteci olma idealini lise yıllarında belirledi. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezuniyetinin ardından sırasıyla Yeni Yüzyıl, Milliyet ve Sabah gibi Türkiye’nin önemli gazetelerinde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. Yücebıyık, 2005 yılında Global Hill+Knowlton PR ajansında Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Türkiye’nin önde gelen kurum ve markaları ile iş liderlerine iletişim danışmanlığı hizmeti veren Yücebıyık, 10 yıldır Borusan Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürütüyor. European Gestalt Coaching eğitimi ile ‘executive coach’ sertifikası alan Yücebıyık, mesleğinin yanı sıra yönetici ve liderlere ‘kişisel algı ve iletişim’ alanında koçluk yapıyor. Okumayı, yazmayı, seyahat etmeyi ve soru sormayı seviyor.

  • GÜÇLÜ YÖNLERİNİ KEŞFET! Ford Otosan Eğitim ve Gelişim Müdürü Hayriye Ercan Vural’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   1972’de Gölcük’te doğan Hayriye Ercan, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans programını tamamladı. Hayriye, kariyerine Ford Otosan İnönü Fabrikasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. İnsan Kaynakları süreçlerinin kurulumu ve Koç Holding'de insan kaynakları süreçlerinin geliştirilmesinde aktif rol üstlendi. 2010 yılında Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü görevini üstlendi ve halen bu göreve devam etmektedir. Eğitim ve Gelişim alanında yaptığı çalışmalarla PERYÖN- TEGEP – EBK -CLAD ve Stevie Awards ödüllerini aldı. İleri Düzey Koçluk Programı Practicum’u bitirerek ATC ünvanını ve sertifikasyon sınavı sonrasında ACPC ünvanını almaya hak kazandı. Şu anda Gestald programına devam etmektedir.

  • HALI YIKARKEN BÖLGE YÖNETİCİSİ OLMAK!  Güvensan Bölge Yöneticisi Yalçın Durmuş’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Yalçın Durmuş, 1974 yılında Çorum'da doğdu. 15 yaşında babasını  kaybetti ve küçük yaşta babasız kalınca hayatına en çok etki eden kişi olan annesine tutundu. İş hayatına ilk olarak bir otobüs firmasının muavini olarak başladı, ardından firmanın İstanbul merkez ofisinde görevlendirildi. Hem bir tanıdığının yönlendirmesi, hem de Münteha Adalı’nın birebir iletişimi ile Güvensan Tesis Hizmetleri'nde işe başladı. 20 senedir çalıştığı Güvensan’da şu anda Bölge Yöneticisi olarak görev almaktadır.

    

  • HAYAT FARKINDALIKTAN İBARET! Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş’le kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

    

   Nursel Ölmez Ateş, 1973’te İstanbul’da doğdu. İstanbul ÜniversitesiEndüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ar-Ge, Planlama, Proje Yönetimi departmanlarında yönetici olarak çalıştı. 1999 yılında Migros’ta çalışırken SAP İK modülünün ilk Türkiye uygulamasının Proje Liderliğini yaptı ve bu proje SAP’nin en iyi uygulamaları arasına girdi. 2003’te Ramenka-Ramstore’a İnsan Kaynakları Direktörü olarak atanan Nursel, 2008 yılında Türkiye’ye döndüğünde önce Koçtaş’a ve ardından Ford Otosan’a İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı. ADLER koçluk sertifika programı ile birlikte kurumsal koçluk ünvanını aldı. Nursel, şu an Ford Otosan’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır. Nursel, Fortune ve Data Expert tarafından birlikte gerçekleştirilen araştırma sonucunda Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi’nden biri seçildi.

    

  • HAYATINI ÇOK İYİ PROGRAMLA! Arçelik A.Ş. Medya İlişkileri Yöneticisi Çiler Teber ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   İstanbul doğumlu Çiler Teber, Pertevniyal Lisesi mezunu. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayan Çiler, kariyerine Milliyet’te başladı ve ardından Beko’da 10 sene Reklam Uzmanı olarak yer aldı. Son 8 yıldır da Arçelik’te Medya İlişkileri Yöneticisi olarak kariyerine devam ediyor. Çiler, çalıştığı sırada 3 çocuk sahibi oldu ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.  • HER İŞİ YAPABİLİRSİN! KVK İnsan Kaynakları Takım Lideri Şengül Öztürk Çim ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Şengül Öztürk Çim 2004 senesinde Dumlupınar Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nden, 2007 senesinde de Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra ISS’te İnsan Kaynakları Migros’ta Finans alanında çalıştı. Ardından KVK Teknik Servis Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’de İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmaya başladı. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü’nü kazandı. Şu anda KVK’da İnsan Kaynakları Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

  • HER KADIN BAŞARABİLİR! Ayaydın-Miroglio Üretim Operatörü Elif Hanım Tunca ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   1975 yılında Kayseri'de doğan Hanım Tunca, 7 kardeşli bir ailenin çocuğu. Çocukken yaşıtlarına göre daha iri olduğu için okul müdürünün yönlendirmesi ile ilkokula gitmedi. 9 yaşında babasını kaybetti ve halı atölyesinde işe başladı. 13 yaşında kendinden 10 yaş büyük eşi ile nişanlandırıldı, 14 yaşında evlendi. 15 kişilik bir aile ile yaşamaya başladı. Annesi vefat etti ve Hanım 15 yaşında anne oldu. Ailesi çalışmasına izin vermediği için tarlada çalışmaya başladı. Ardından 2 çocuk daha doğurdu. Küçük oğlu hastalandı, iş arayışına geçti. Zorlu bir sürecin ardından İpekyol'da kursiyer olarak başladı ve işe alındı. Hanım, İpekyol'da dört senedir Cell Operatörü olarak çalışmaktadır.

    

  • HİÇBİR ŞEY İMKANSIZ DEĞİL! KVK İnsan Kaynakları Sorumlusu Irmak Öztürk ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   İstanbul’da mağazada tezgahtarlık yaparken üniversite sınavlarına hazırlanan Irmak Öztürk, Kocaeli Üniversitesi’ni kazandı. Ancak ailevi sebeplerden dolayı eğitimini bir yıllığına dondurmaya karar verdi. Bu süreç içerisinde para biriktirerek ailesinden gizli bir şekilde üniversite eğitimine devam etti. Üniversiteden başarı bursu indirimi aldı. 2 yıl aradan sonra dikey geçiş sınavı ile İstanbul Üniversitesi’ne girmeye hak kazandı. Irmak, staj yaparken haberdar olduğu KVK’da İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmaktadır. İşaret dili bilmektedir.

  • “İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek” platformumuzun ilk ilham videosunda Ekin Kimya-Azelis bünyesinde yer alan çalışan ve yöneticiler bu videoda işlerini neden sevdiklerini, ilaç sektöründe başarılı bir kariyer için önemli olan yetkinlikleri ve bu mesleğe olan sevgilerini sıcacık gülümsemeleri ve samimiyetleriyle bizlerle paylaşıyor. Herkese ilham olacak bu videoyu kaçırma!


   Konuşmacılar:
   Gamze Çıtıroğlu / Yönetim danışmanı
   Murat Çıtıroğlu / Ekin Kimya Kurucusu - Yönetim Danışmanı
   Sertaç Sürür / Azelis Türkiye ve Ekin Kimya Genel Müdürü
   Pınar çakır / Ekin Kimya İlaç ve Laboratuvar Bölümü Direktörü
   Tuğba Bayramoğlu Tarim / Ekin Kimya İlaç (Yardımcı Maddeler ve Laboratuvar Bölümü Kıdemli Müdürü
   Büşra Günaydın / Ekin Kimya İlaç Bölümü İş Geliştirme Teknik Müdürü

   “İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek.” bilgi ve paylaşım platformu, sektörde 25. yılını kutlayan ve sene başında Azelis bünyesine katılarak global bir şirket olan Ekin Kimya ile dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak’ın işbirliğinde kuruldu. Platform ilaç sektörüne ilgi duyan genç kadınlara kariyer yollarında rehberlik etmeyi ve ilaç endüstrisinde çalışan kadınlar arasında değer yaratan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

   ------------------


  • İNSANİ DEĞERLERE ÖNEM VER! Farplas Genel Müdürü Ali Rıza Aktay ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Ali Rıza Aktay 1963 yılında doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ali Rıza Aktay, iş hayatına Farplas’ta Planlama Mühendisi olarak başladı. Üretim,  Satın Alma, Satış ve Pazarlama, Proje Yönetimi gibi çeşitli departmanlarda Mühendis, Şef ve Müdür olarak çalıştıktan sonra; 1996-2000 yılları arasında İşletme Müdürlüğü,2000-2003 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Ali Rıza Aktay 2003 yılından itibaren Farplas’ta görevine Genel Müdür olarak devam etmektedir.

    

  • İŞİNİ SEV, ZORLUKLARI AŞ! Güversan Bölge Yöneticisi Yavuz Bulut’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Yavuz Bulut, 1978 yılında Tunceli'de doğdu. 2 yaşında ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı. 9 yaşından itibaren kendi marketinde çalışmaya başladı. Kendini geliştireceği başka alanlara yönelme isteği ile kendi şirketinden ayrılarak Güvensan Temizlik Hizmetleri'nde lise son sınıftayken yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı. Ailesi desteklemediği halde kararlı duruşuyla lise mezuniyetinin ardından da Güvensan'da çalışmaya devam etti. En büyük hayali; insanlara ve topluma faydalı işler yapabilmek, geleceğe adıyla anılacak miraslar bırakabilmek olan Yavuz evli ve bir çocuk babasıdır.

  • İSTERSEN HER İŞİ YAPABİLİRSİN! Borusan Oto Parça Satış Danışmanları Elif ve Nazife Kıran ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Elif ve Nazife Kıran ikiz kardeşler 5 Haziran 1985 yılına Elbistan’da doğdu. 1 yaşında İstanbul’a yerleştiler. 1999 yılında Borusan Asım Kocabıyık Anadolu Meslek Lisesi’nde Motor Bölümü’nde lise, 2003 yılında da Borusan Oto'da iş hayatına adım attılar. Elif, Borusan Oto İstinye’de, Nazife Avcılar’da çalışmaya başladı. Bir yandan çalışırken bir yandan Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü tamamladılar. Teknisyen, müşteri temsilcisi, servis danışman temsilcisi, garanti-sigorta takip yetkili uzmanı olarak farklı alanlarda görev aldılar. Şu anda Nazife, BMW, MINI ve MC Parça Butik Perakende Danışmanı olarak, Elif MC Perakende ve Garanti Uzmanı olarak görevine devam etmektedir. Nazife, ayrıca Meslek Lisesi Koçluğu, Şirket Temsilciliği ve tüm Borusan Grubu içinde en başarılı gönüllü seçildi.

    

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.