İlk Yaprak

  • BinYaprak Anlatıcıları 20 yaşına dönseler neyi farklı yaparlar.. 

   BinYaprak | Süre:01.01 


   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com


  • BinYaprak’tan yepyeni video! Harmancı & Partners Yönetici Ortağı Ezgi Harmancı "Başarman İçin İçindeki Tutkuya Güven" diyor. İlk Yapraklarımızın tüm videolarını izlemek için: http://bit.ly/2EXgXI2

   2010 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı sene Malta’ya İngilizce eğitimi için gitti. İş dünyasına olan ilgisi ve öğrencilik yıllarında ELSA (Avrupa Genç Hukukçular Derneği) İstanbul şubesi başkanlığı yapmanın avantajı ile ELSA Malta’dan bir avukat arkadaşı vasıtası ile Malta’nın önde gelen bir Hukuk Bürosunda çalışmaya başladı. Toplam 4 sene Malta’nın iki seçkin hukuk bürosunda çalıştıktan sonra kendi avukatlık şirketi olan Harmancı & Partners’i kurdu. Eş zamanlı olarak Malta Devleti’nin Yabancı Yatırımlar Ajansı olan Malta Enterprise’da Turk pazarından sorumlu Danışman olarak görevlendirildi.

   Ezgi, İş hayatı dışında; dünyayı dolaşmayı, insanın ruhunu okşayan edebiyat kitaplarını ve insani yardım projelerine destek vermeyi ve genç kadınlara eğer gerçekten çok isterlerse hayatta istedikleri her şeye sahip olabileceklerini göstermeyi seviyor


  • Füsun Yılmaz Phillipson, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Şehir Bölge Planlama Bölümü mezunu. İngiltere'de Satış ve Pazarlama konusunda yüksek eğitim aldı. 1993 / 2005 yıllarında Koç Holding, Koray Grubu, Kemer Yapı / Kemer Country ve Kemer Golf ve Country Club Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde gayrimenkul sektöründe kariyerine devam etmiştir. 2005 yılında kurduğu FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış A.Ş ile Türkiye ve Uluslararası platformda gayrimenkul sektöründe danışmanlık ve proje yönetimi hizmeti vermektedir. Evli ve bir çocuk annesi olan Phillipson, çevre, sağlık, sanat ve yaratıcılık gibi farklı konularda pek çok sivil toplum kuruluşunun kurucusu ve yönetim kurulu üyesidir.

   BinYaprak | Süre 04:01 | İstanbul, 2017

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   https://www.facebook.com/binyaprak/
   https://twitter.com/binyapraktan
   https://www.instagram.com/binyaprak/
   https://www.linkedin.com/company/binyaprak

   www.binyaprak.com

  • Ekin Kimya Yönetim Danışmanı ve Aktaş Madeni Yağ Bölüm Lideri Gamze Çıtıroğlu ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Gamze Çıtıroğlu İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Metalürji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Mezun olduktan sonra İTÜ’de yine aynı bölümde araştırma görevlisi oldu ve doktora çalışmaları yaptı. 1990 yılında özel sektörde çalışma isteğine kulak vererek Transtürk Kimya’da işe girdi ve 10 yıl boyunca proje yöneticiliği, ticaret müdürlüğü ve genel müdürlük yaptı. Bir yandan çalışma hayatı devam ederken, 1996 yılında yöneticilik konusunda gelişimine çok katkısı olan Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin ‘Executive Strategic Management Program’ını tamamladı.

   2000 yılında eşi Murat Çıtıroğlu’nun başarılı girişimi Ekin Kimya’da kariyerini sürdürme kararı aldı. Bünyesinde çalıştığı 20 yılda, Ekin Kimya’nın yeni iş alanlarına girerek büyümesi ve alanında lider bir firma olmasında önemli bir rol üstlendi. 2014 yılından itibaren şirketi dönüştüren kurumsallaşma sürecinin sürükleyicilerinden oldu. Bu süreçte Ekin Kimya'nın benimsediği “Tek Yön Tek Takım” ortak akıl ve stratejik önceliklerle yönetim yaklaşımı, 2019 yılında Deloitte En İyi Yönetilen Şirketler ödülüne ve dünyanın en büyük özellikli kimyasal tedarikçilerden biri olan Azelis’in, şirketin ilaç ve gıda bölümlerini satın almasına kadar uzanan başarıları getirdi.

   Gamze Çıtıroğlu, halen Azelis ve Ekin Kimya birleşme sürecinde yönetim danışmanı olarak kilit bir görev üstleniyor. Aynı zamanda Ekin Kimya’da başladığı Chevron Madeni Yağ Bölümü liderliğini, ‘Türkiye Fortune 500’ listesinde 227. sırada yer alan Aktaş Dış Ticaret bünyesinde yürütüyor.


  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.