İlkYaprak

  • Xsights Kurucusu Çiğdem Penn, "Yılmadan Çalış, Durmadan Değiş!" diyor...

   Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezun olan Çiğdem Penn, eğitimine London School of Economics’de Sosyal ve Organizasyonel Psikoloji ile devam etti. Çiğdem Penn, 2004 yılında Londra’ da Xsights’ı kurdu, 2010 yılında Xsights İstanbul ofisini açtı. Çiğdem Penn, bugün 20 yıla yaklaşan araştırma deneyimini Xsights çatısı altında sunmaktadır. ESOMAR, MRS, TÜAD, TÜGİAD üyesi ve DEİK Türkiye Nepal Kurucu Konsey başkanı olan Çiğdem Penn, evli ve üç çocuk annesidir.

   BinYaprak | Süre 03:51 | İstanbul, Ekim 2017

  • HAYATI TAKİP ET! Nişantaşı Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı ve Kadın Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Göknur AKÇADAĞ ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   ---------------------------------------

   Doç. Dr. Göknur AKÇADAĞ, Ankara Üniversitesi DTCF Tarih Bölümünden mezun oldu. YL ve Doktorasını aynı dalda tamamladıktan sonra, İnönü Üniv.’nde asistan ve yardımcı doçent oldu, Araştırma Merkez Müdürlüğü görevini yürüttü. The State University of New York – Binghamton Univ. (SUNY), Fernand Braudel Center’da post doktora yaptı (2007-2008). Yıldız Teknik Universitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümünde görev yaptı ve ABD’de çeşitli araştırma ve projeler gerçekleştirdi, "New York Türk Müzesi" projesi üzerine çalıştı. 2011-2018 arasında Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, AR-GE ve Proje, Dış İlişkiler Daire Başkanlıklarını yürüttü, Doçent oldu. Avrupa Konseyi, Cinsiyet Eşitliği Komisyonu'nda Türkiye temsilcisi ve Türkiye ulusal odak noktası (2011 - 2018); UNESCO- TMK Cinsiyet Eşitliği Komisyonu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Nişantaşı Üniv.'nde Tarih Bölüm Başkanı ve Kadın Araştırmaları Direktörü olarak görev yapmaktadır. UN Women, Women's Economic Empowerment Platform, Global Champion (Dünya genelinde 600 kadın arasından seçilen 72 kadın global elçi arasında yer almaktadır. (2016-..); Darüşşafaka YDK üyesi ve Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi KK/ İcra Kurulu Üyesidir. Turkish Coffee Truck/ Turkish Coffee Lady (ABD); Türk Kahvesini Tanıtım Kültür Diplomasi Projesi ve girişimi mentorü ve Türkiye Direktörüdür. Turkishjournal.com (NY, ABD)'de köşe yazıları yazmaktadır. TurkishWin destekçisi, Binyaprak'ın ilkyaprak ve mentorudür.

  • Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik'ten gençlere öneri: "Okurken Deneyim Kazan"

   Hülya Gedik, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 - 1989 yılları arasında işletme iktisadında master yaptı. Küçük yaşlardan itibaren şirketin her kademesinde deneyim kazandığı için devraldığı sanayi tesislerinde ilk olarak ihracat departmanını kurarak, kaynak sektöründe önemli ihracat satışlarını gerçekleştirdi. 2007 yılında bayrağı teslim alan Hülya Gedik, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını ve 2010 yılından bu güne Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

   BinYaprak | Süre 03:50 | İstanbul, Temmuz 2017

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com

   Bu Video Hakkında: BinYaprak size, Hülya Gedik’le birlikte yepyeni bir video sunuyor! Umarım videoyu beğenirsiniz!

  • 'Mentor ve Mentilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler' nelerdir? Merak ediyorsan doğru yere geldin!

   Bahar Moralıgil Kağıtçıbaşı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yine Bilgi Üniversitesi’nde Medya İletişim Sistemleri Bölümü’nde çift ana dal yaptı. London School of Economics and Political Science’ta yaz okuluna katıldı. Ardından UPS’te insan kaynakları alanında deneyim kazandı. Daha sonra Deloitte’ta Pazarlama Uzmanı olarak görev aldı. Bahar, TurkishWIN’de mentorluk, sponsorluk ve yurt dışı şubelerinden sorumlu olarak çalıştı.


  • ‘’Paylaşılan mutluluk çiçektir!’’ diyen Medipol Üniversitesi Akademisyeni Habibe Açık kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Hayatının amacını mutluluk olarak tanımlayan Habibe, 1974 doğumlu ve 2 çocuk annesi bir İzmir Karşıyakalı. BAL ve IFL’de aldığı eğitim akabinde, İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde lisans eğitimini, Pittsburgh Carnegie Mellon'da da işletme yüksek lisansını tamamladı. Amerikan Havayolları, Turkcell, Microsoft gibi kurumlarda finans, proje yönetimi, ürün yönetimi, danışmanlık ve iş geliştirme gibi alanlarda çalıştı. 18 yıllık profesyonel kariyerinin ardından gönüllük, akademisyenlik ve girişimcilikle yoluna devam etmekte olan Habibe, B-wise Ortak Akıl Platformunun kurucu ortağı ve Sağlıklı Yaşam ve Mutluluk alanında akademisyen olarak görev yapmaktadır. Mutlu bir gelecek için herkesi, Sağlıklı Yaşam ve Mutluluk felsefesini kucaklamaya ve gönüllü olmaya davet etmektedir.  • ULUSLARARASI NETWORK'LERDE YER ALIN! Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı ve Fark Holding ve Hub Girişim Sermayesi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Özge Bulut Maraşlı ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.


   Özge Bulut Maraşlı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı, May Yapım Yönetici Ortağı, Fabu Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Doğan Müzik , Net D, Slowtürk, D Yapım Şirketleri Yönetim Kurulu üyesi, Fark Holding ve Hub Girişim Sermaye şirketi Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

   Mayıs 2018’e dek Kanal D ve D Yapım şirketlerinden sorumlu CEO’su olarak görev yapan Bulut Maraşlı, Dogan Televizyon’a geçmeden önce Doğan Holding’de Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuş; 2006 – 2011 yılları arasında şirketin Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İlişkiler Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. 2003 – 2006 yılları arasında H.Ö. Sabancı Holding A.Ş CEO’suna bağlı olarak stratejik planlama, iş geliştirme, M&A, enerji projelerinin özelleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması, Telekom, gıda, perakende ve çimento iş birimleri gibi birçok sektörde danışmanlık yapan Maraşlı iş hayatına Marsa Kraft Foods şirketinde finans ve iş geliştirme yönetimlerinde çeşitli rollerde yer alarak başlamıştır.

   Bulut Maraşlı, Yönetim Kurulunda Kadın Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, American Turkish Society Young Global Leaders Nomination Committee üyesi, International Academy of Television Arts & Sciences Yönetim Kurulu Üyesi, Profesyonel İş Kadınları Derneği Danışma Kurulu Üyesi ve G20 Genç Küresel Liderler Alumni üyesidir. World Economic Forum, Dijital Medya Okur Yazarlığı Projesi İcra Kurulu ve MEI Strateji Yöneticileri Kurulu üyesidir.

   Özge Bulut Maraşlı, Sabancı Üniversitesinde Master derecesi bulunmaktadır, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. 2016 yılında Yönetim Kurulunda Kadın Projesi 2. Dönem Mentileri arasında yer alan Bulut Maraşlı 1996-98 dönemi Sabancı Holding’in Yetenek Havuzu üyesidir.


  • Optimist Yayın Grubunda Genel Müdürü Zeynep Dicleli Erdoğan "Üzüntülerini Kucakla!" diyor!

   1975'te İstanbul'da doğan Zeynep Dicleli Erdoğan, ilk ve ortaokulu Almanya'da okudu. Alman Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Lise ve Üniversite yıllarında part time çalışarak iş hayatına başlayan Zeynep Dicleli Erdoğan, sırasıyla Yönetici Asistanı, Lojistik Sorumlusu ve Finans Koordinatörü olarak görev aldı. 2004 yılında Optimist Markası ile perakende sektörü için kitaplar yayınlamaya başlayan BZD'de Proje Koordinatörü olarak işe başlayan Erdoğan, halen Optimist Yayın Grubunda Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

   BinYaprak | Süre 04:17 | İstanbul, Ekim 2017

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com

   Bu Video Hakkında: BinYaprak size, Zeynep Dicleli Erdoğan’la birlikte yepyeni bir video sunuyor! Umarım videoyu beğenirsiniz!

  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.