İnsan Kaynakları

  • Bu etkinlikte herkes Adanalı ama katılmak için sen Adanalı olmak zorunda değilsin!
   Bu etkinliğimizde sevgili, Asli Uner Dizdar, Takeda Yetenek Geliştirme Direktörü Erhan Özel, TEMSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çopuroğlu, Orbia / Wavin Group Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Direktörü Zeynep Işık Gül, Abdioğulları Plastik İnsan Kaynakları Müdürü aramızda oldu.  • İnsan Kaynakları Profesyoneli Alper Girgin, "İnsan Kaynaklarında Ücret ve Yan Haklar" hakkındaki soruları cevaplıyor.

   Alper Girgin 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 15 senelik kurumsal hayatı boyunca Medya, Yazılım ve Hızlı Tüketim sektörlerinde bir çok şirketin farklı departmanlarında çalıştı. Türkiye’deki çok uluslu bir hızlı tüketim firmasının Finans, Pazarlama ve İnsan Kaynakları departmanlarında farklı sorumluluklar üstlendi. Kariyeri boyunca, global stratejilerin uygulanması, lokal - uluslararası kültürler arası entegrasyon ve şirket önceliklerinin günlük rutin işler ile paralel hale getirilmesi gibi konulara katkıda bulundu. Ayrıca Pazarlama ve Finans departmanlarında finansal ve kritik ticari yetkinlikler üzerinde uzmanlaştı. Profesyonel kariyeri dışında Türkiye’nin çeşitli yerel okullarda “gönüllü eğitmen” olarak çalışarak sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Şu anda, İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışıyor ve farklı üniversitelerde “Kurumsal Hayata Giriş” isimli kendi geliştirdiği akademik programı yönetiyor. Kişisel olarak da sinema ve sanat üzerine çeşitli bloglarda yazıyor.

  • Enerji Sektöründe Kapsayıcılık ve Fırsat Eşitliği panelimizin videosu yayında! Dileriz bu video size #ilham verir!


   ---------
   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak

  • Güler Yıldırım ile Urfa’dan İstanbul’a Fırsat Eşitliği

   2015 Genç Kadın Kariyer Günü’ne katılan Güler’in #beklebenigelecek ilhamla dolu hikayesini dinleyin.
   Güler Yıldırım, 6 Şubat 1994 ‘de Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 4 Çocuklu bir ailenin 3.çocuğu olarak doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır da devam ettirdi. Şu anda Harran Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü lisans öğrencisidir. Bugün Günlerden Yarın projesiyle Doğuş Holding Satın Alma ve İdari İşler Departmanında ve Aret Vartanyan Yaşam Atölyesinde stajlar yaptı. Harran Üniversitesi Turkishwin- Women in Business kulüp yönetim kurul başkanı ve TurkishWIN Harran Üniversitesi Kampüs lideridir. Kendisini geliştirmeyi, araştırmayı, yeni insanlar tanımayı çok sevmektedir.


  • Hamide Özkan, 1979 yılında Temmuz ayının sıcacık bir gününde İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve York Üniversitesi İşletme mezunu olan Özkan, çalışmaya Novartis’te başlayıp sırayla Esbank, Turkcell Global Bilgi ve Sütaş şirketlerinde profesyonel iş hayatına devam etmiştir. Doğru ve samimi iletişim ile pozitif olmanın her şeyin anahtarı olduğuna inanmaktadır. Şu ana kadar yer aldığı sosyal sorumluluk projelerinde ve derneklerinde gönüllü olarak çalışmaktan son derece keyif almaktadır. Evli ve 1 çocuk annesi olan Özkan uzun yıllardır eğitim dünyasında aldığı farklı farklı roller ile işine aşkla bağlı olanlardan biridir.

  • Abdulkadir Özbek, topluluk önünde konuşma korkusunu yenmenin dört adımını nasıl uyguladığını ve hayatında yaşadığı başarısızlıkları nasıl başarıya dönüştürdüğünü anlatıyor.

   1983 Ankara doğumludur. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İşletme Bölümü alanında da doktora çalışmasına devam etmektedir. Türkiye'de 102 üniversitede eğitim veren ilk ve tek eğitimcidir. 1983 Ankara doğumludur. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İşletme Bölümü alanında da doktora çalışmasına devam etmektedir. 

  • STFA Holding Kurumsal İç İletişim ve İnsan Kaynaklarından sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel ile "İdeal İşe Alım Sürecini Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler" hakkında konuşuyoruz.

   Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü, İşletme Yüksek Lisansını ise Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Berna Tuncel, kariyerine 2000 senesinde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlamış, devamında Teknoloji Holding ve Oyak Holding bünyelerinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır.2006 – 2009 yılları arası DuPont Kimya bünyesinde Türkiye/ Ortadoğu/ Afrika Bölgesi’nden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü, 2010 – 2012 yılları arasında aynı şirketin Cenevre merkez ofisinde EMEA Bölgesinden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev almıştır.2012 – 2014 yılları arasında Vodafone Türkiye’de Yetenek Yönetimi’nden Sorumlu Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmıştır. Şuanda STFA Holding Kurumsal İç İletişim ve İnsan Kaynaklarından sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak kariyerine devam etmektedir. Kariyeri boyunca; işe alım, performans ve kariyer yönetimi, ücretlendirme, yönetici koçluğu, yedekleme ve değerlendirme merkezi gibi tüm insan kaynakları fonksiyonlarında çalışmış, organizasyonel gelişim projelerini yönetmiş, bu projelerin Türkiye ve Avrupa/Ortadoğu/Afrika bölge implementasyonlarında rol almıştır. 6 Sigma Yeşil Kuşak sertifkasyonuna sahiptir. Tuncel, evli ve bir çocuk annesidir.

    

  • Berfe Büşra Yılmaz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümü ile başladığı üniversite hayatını Klagenfurt Universitat Psikoloji-Sosyoloji okuyarak tamamladı. Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimi sürecinde iş dünyasında ilk adımı Aile Danışmanlığı yaparak başlama kararı almışken o dönem için kendini iyi hissettirmediğini fark ederek, İnsan Kaynakları alanında ilerlemeye karar verdi. Yılmaz, iş dünyasında insana dokunan alanda olmanın hayat amacını gerçekleştirmesini sağladığını düşünüyor. İç motivesinin yüksekliği, tutkuları, meraklı ve öğrenmeyi seven parçası; huzurlu ve başarılı bir şirket ile birleşince, her koşulda iyi hissettiren bir yelken yolculuğuna çıkmış gibi hissettiğini düşünüyor.
   Turizm sektöründe Su Entertainment Group içerisinde İnsan Kaynakları Asistanı olarak görevine başladı. Bu süreç içinde İnsan Kaynakları profesyoneli olmak adına Bilgi Üniversitesi Endüstri Psikoloji ve Organizasyonel Gelişim eğitimi ile öğrenmeye devam etti. Sonrasında Manpower Danışmanlık şirketinde İşe Alım Danışmanı olarak danışmanlık alanında ilerledi. Uluslararası çalışmak farklı kültürlere dokunmak ve iş dünyalarını öğrenmek istediği için kurum hayatına geçiş kararı alarak Retail sektöründen DeFacto ile yolları kesişti, Senior International HRBP olarak kariyerine CIS&Balkanlar&Asya'dan sorumlu olarak devam ediyor. Eğitimin “hiç bitmeyen bir yolculuk” olduğunu düşündüğü için Earth Association for Regression Therapy okulunda Regresyon Terapi konusunda eğitimine devam ediyor ve çalışmalarda bulunuyor. “Hayat amacıma hizmet eden dünya insanı odaklı kariyer yolcuğumda uluslararası çalışmalar üreterek yelkenimin rotasını dünyanın bir çok yerinde çalışmalarımı gerçekleştirerek nice insana dokunmak üzere seyirdeyim…” sözleriyle kendini tanımlıyor.

   ---------------------------------------

   Gözde Kurt, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Üniversite yılları boyunca girişimcilik ve dijital pazarlama alanlarına ilgi duydu ve bu alanlarda çeşitli stajlar yaptı. Üniversite 4.sınıfta Deniz'in İncileri PLUS uzun dönem staj programı ile Deniz Bank Genel Müdürlüğü'nde İnsan Kaynakları İşveren Markası ekibi ile birlikte çalışmaya başladı ve elde ettiği staj fırsatını tam zamanlı işine dönüştürdü. Şimdilerde Deniz Bank'ta İşveren Markası Asistanı olarak çalışan Gözde, DenizBank İnsan Kaynakları sosyal medya hesaplarının yönetimi, dijital İK uygulamalarının geliştirilmesi ve iç iletişim kanalları ile ilgileniyor. Boş vakitlerinde bolca türkçe-yabancı podcast dinliyor, haftada 2 gün mutlaka spor yapmaya gayret ediyor. İyi enerjinin gücüne inanıyor, farklı insanlarla tanışmak ve farklı lezzetler tadabilmek en büyük tutkusu.

  • Eczacıbaşı Grubu IK Direktörü Utku İlik, "İşverenler Yeni Mezunlardan Ne Bekliyor? Bu Konularda Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz?" konusunu anlatıyor. 

    

  • İzmirli kadınların kariyerde yükseliş hikayeleri bize ilham vermeye devam ediyor. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size yardımcı olur. Bu etkinlikte herkes İzmirli!

   Bu yayınımızda sevgili Ece Süeren Ok, ToyBox Danışmanı ve Koçu moderatörümüz
   Serap Manisalı - Kastaş A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü
   Özlem Veryeri Taşkaya - Hugent Genel Müdürü
   Elif İçören - İnci Holding Stratejik İnsan Kaynakları Direktörü aramızda.  • ‘’Kişisel vizyonunu oluştur!’ diyen Sütaş İnsan Kaynakları Başkanı Meltem Kalender Öztürk kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   1996 Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Meltem Kalender Öztürk, Logo Business Solutions ve Işıklar Holding’te İnsan Kaynakları Yönetimi alanında görev aldı. 1998-2011 yılları arasında da Turkcell İnsan Kaynakları bünyesinde farklı sorumlulular üstlendi ve çalışan ilişkileri yönetimi, eğitim yönetimi, performans ve yetenek yönetimi, ücretlendirme, işe alım, organizasyonel gelişim ve kalite yönetimi alanlarında çalıştı. 2011-2014 yılları arasında Turkcell Grup İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Sütaş’ta İnsan Kaynakları Başkanı olan Meltem Kalender Öztürk, ayrıca Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ( PERYÖN) Yönetim Kurulu üyesidir.

  • ‘’Ne kadar inanırsan o kadar başarılı olursun!’ diyen Mentoro Platform Ortağı Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Selen Kocabaş, Fransız Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu, Marmara Üniversitesi İK Yönetimi ve Organizasyonel Davranış üzerine master yaptı. Kariyerine Koç Grubunda MT olarak başladı. Ardından Arçelik'te, Marshall Boya ve Group Danone'de çalıştı. 2003'te Turkcell ailesine GMY olarak katıldı. Turkcell Grubunun GSM şirketinden İletişim ve Teknoloji şirketine dönüşüm hikayesinin baş oyuncularındandır. İnteltek, Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri, Turkcell Teknoloji şirketlerinin YK üyeliğini yaptı. Peryön İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk Kadın Başkanıdır. 2014 Fortune Dergisi’nin 50 Güçlü İş Kadını listesinde 9. sırada yer almıştır. Şu anda Yönetim Kurulu üyeliği ve Stratejik Danışmanlık yapmaktadır, Mentoro platform ortağıdır.

  • De Facto CFO'su Önder Şenol kariyer deneyimini anlatıyor.

   Önder Şenol, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu; ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği alanında master eğitimini tamamladı. Kariyerine 1996-1998 yılları arasında Karon Menkul&ICE  A.Ş.’de araştırma görevlisi olarak başladı. Şenol, sonrasında 15 yıl boyunca Turkcell Grup’ta Planlama ve Raporlama, Strateji ve İş Geliştirme, Yatırımcı İlişkileri, Yatırım&İştirakler, İrancell Projesi gibi farklı bölümlerde yönetici pozisyonlarda yer aldı. 2006-2014 yılları arasında Turkcell Superonline’da CFO pozisyonunu yürütmekteydi. Global Telecoms Business dergisi tarafından dünyada 2014 yılında takip edilmesi gereken en iyi 50 CFO arasındaki yerini alan Şenol, Eylül 2014 tarihinde DeFacto Finans’tan ve Strateji’den Sorumlu Üstdüzey Yöneticilik (CFO) yeni görevine başladı. Defacto’nun, Harvard Profesörleri tarafından kurulan Palladium şirketi  tarafından verilen, Strateji Yönetim Oscar’ı olarak da bilinen “Hall Of Fame” ödülünü alma sürecinde aktif sorumluluk aldı. Şirket, 2015 yılında toplam 10 firmaya verilen bu ödülün Türkiye’den ilk ve tek moda temsilcisi oldu. Ayrıca Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan PERYÖN’ün 2014 yılından beri genel başkan yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

    

    

  • Mine Yücesoy Dirancı'nın hostluğunda Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörü Ela Kulunyar ve Vodafone İK Direktörü Bülent Bayram ile ''İşini Dönüştürenler'' isimli yayın gerçekleştirdik! #Pandemi sürecinde sektörde neler oluyor, nasıl etkiler yaşandı ve bu sorun nasıl bir dönüşüme dönüştü? Cevabı videoda! #Vodafone #DoğuşOtomotiv #İKDönüşümSohbetleri

  • Yasemin Merih Alparslan'nın moderatörlüğünde GittiGidiyor/eBay Çalışan Deneyimi Direktörü Murat Yüksel, Memorial Sağlık Grubu İK Direktörü Özlem Çakar ve Allianz Çevik Dönüşüm Koçu Gamze Dönmez ile ''Pandemide İK Uygulamalarını Dönüştürenler #2'' isimli yayın gerçekleştirdik!
   #Pandemi sürecinde sektörde neler oluyor, nasıl etkiler yaşandı ve bu sorun nasıl bir dönüşüme dönüştü? Cevabı videoda! #GittiGidiyor/#eBay #Memorial #Allianz #İKDönüşümSohbetleri   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak

  • Bir kadının hayatında neler var? Ev, aile, iş, çocuklar, spor, sosyal yaşam ve sürekli artan sorumluluklar.. Çalışan kadın kendini nasıl hissediyor, hangi evrelerden geçiyor? Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay'ın ağzından dinleyelim!

   Pınar Kalay, Kaliforniya Üniversitesi Irvine Kampüsü Ekonomi bölümü mezunudur. İlaç ve telekomünikasyon sektörlerinde; yatırım danışmanlığı ve hazine yönetimi ile yetenek geliştirme ve yönetimi, değişim yönetimi, liderlik gelişimi, kurum kültürü gelişimi ve çalışan bağlılığı oluşturma alanlarında uzmanlaşmıştır. İş hayatına Merrill Lynch ABD’de Yatırım Danışmanlığı bölümünde başlayan Pınar Türkiye’ye dönerek kariyerine Bristol Myers Squibb’te sırayla; Finans Hazine Müdürlüğü, Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü, ardından Londra’da İngiltere İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Paris’te Avrupa İnsan Kaynakları Operasyon Direktörlüğü ve Avrupa Yetenek Yönetimi ve İşe Alım Direktörlüğü olmak üzere pek çok farklı sorumluluk üstlenmiştir. Pınar, 2012’den beri Vodafone Türkiye’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Vodafone Türkiye’nin organizasyonel ve kültürel değişimi çerçevesinde organizasyonel gelişim, kariyer gelişimi ve danışmanlığı, Analitik İK, yan haklar ve motivasyon, liderlik gelişimi, takım verimliliği, işveren markası alanlarında pek çok farklı projeye liderlik etmektedir. Pınar, İnsan kaynaklarındaki liderliğinin yanı sıra Emlak Yönetimi, İdari İşler ile İş Sağlığı Güvenliği ve Refahı birimlerini de yönetmektedir. Pınar, Peryön, Kalder ve Women Corporate Directors Türkiye yapılanmasında Yönetim Kurulu üyesi görev yapmaktadır.


  • Bir kadının hayatında neler var? Ev, aile, iş, çocuklar, spor, sosyal yaşam ve sürekli artan sorumluluklar.. Çalışan kadın kendini nasıl hissediyor, hangi evrelerden geçiyor? Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay'ın ağzından dinleyelim!

   Pınar Kalay, Kaliforniya Üniversitesi Irvine Kampüsü Ekonomi bölümü mezunudur. İlaç ve telekomünikasyon sektörlerinde; yatırım danışmanlığı ve hazine yönetimi ile yetenek geliştirme ve yönetimi, değişim yönetimi, liderlik gelişimi, kurum kültürü gelişimi ve çalışan bağlılığı oluşturma alanlarında uzmanlaşmıştır. İş hayatına Merrill Lynch ABD’de Yatırım Danışmanlığı bölümünde başlayan Pınar Türkiye’ye dönerek kariyerine Bristol Myers Squibb’te sırayla; Finans Hazine Müdürlüğü, Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü, ardından Londra’da İngiltere İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Paris’te Avrupa İnsan Kaynakları Operasyon Direktörlüğü ve Avrupa Yetenek Yönetimi ve İşe Alım Direktörlüğü olmak üzere pek çok farklı sorumluluk üstlenmiştir. Pınar, 2012’den beri Vodafone Türkiye’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Vodafone Türkiye’nin organizasyonel ve kültürel değişimi çerçevesinde organizasyonel gelişim, kariyer gelişimi ve danışmanlığı, Analitik İK, yan haklar ve motivasyon, liderlik gelişimi, takım verimliliği, işveren markası alanlarında pek çok farklı projeye liderlik etmektedir. Pınar, İnsan kaynaklarındaki liderliğinin yanı sıra Emlak Yönetimi, İdari İşler ile İş Sağlığı Güvenliği ve Refahı birimlerini de yönetmektedir. Pınar, Peryön, Kalder ve Women Corporate Directors Türkiye yapılanmasında Yönetim Kurulu üyesi görev yapmaktadır.

   |TurkishWIN | Uzunluk 14:48 | 5 Mart 2016’da İstanbul’da kayıt edilmiştir.

   |TurkishWIN, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri global bir kızkardeşlik ağıdır.http://www.turkishwin.com/
   Istanbul | Ankara | New York | Boston | San Francisco | London| Zurich | Washington DC


  • Vestel Şirketler Grubu İşe Alım Ve Yetenek Yönetim Müdürü Günseli Erdoğan Aracagök "Sorumluluk Yetkinliğini Nasıl Geliştirebilirsin" konusunu anlatıyor. 

   9 Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2006 yılında mezun olduktan sonra; Ege Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Hayata farklı bakış açılarıyla yaklaşmaktan ve insanların karar mekanizmalarının altında yatan nedenleri incelemekten keyif aldığı için; ikinci yüksek lisansını da tamamlamak üzere Ege Üniversitesi’nde Psikoloji alanında eğitime başlamıştır. Profesyonel iş yaşamına 2007 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan özel bir şirkette Satınalma görevlisi olarak başlamıştır. 2 yıl bu alanda çalıştıktan sonra tecrübesini asıl uzman olduğu alana taşıyarak İnsan Kaynakları alanına geçiş yapmıştır. Ardından İtalyan menşeli global bir firmada İnsan Kaynakları alanında çalışmalarına devam etmiştir. 2012 yılında Vestel ailesine katılan Aracagök; halen İnsan Kaynakları çatısı altında işe alım, işveren markası, yetenek yönetimi alanındaki çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel ve mesleki gelişimi ile paralel olarak; koçluk alanında eğitimler almaktadır. İş hayatından kalan zamanlarında doğa yürüyüşleri, yoga en büyük zevkleri arasında yer almaktadır. “Zorluklar karşısında moral kaybı yaşamak ve vazgeçmek yerine, kendini gerçekleştirmek ve başarılı olmak için yoluna kaldığın yerden devam etmek...” bakış açısını yaşamının her alanına uygulamakta ve olumlu düşüncenin yaşam üzerindeki etkisine inanmaktadır.

  • Şule Taşçıoğlu ile değişim sende başlar, önce kendini donat!

   BP Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Şule Taşcıoğlu paylaşıyor. Ne istediğine karar ver ve değişime hazır ol, sonra bütün toplum seninle beraber değişecek. Bu ilham verici konuşmayı kaçırmayın!
   İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Şule Taşçıoğlu, BP Türkiye’ye stajyer olarak katıldığı 1999 yılından bu yana HR fonksiyonu içinde işe alım, yetenek yönetimi, ücretlendirme, expat yönetimi, organizasyonel transformasyon yönetimi gibi birçok farklı alanda görev almıştır.
   2007 yılından itibaren, Madeni Yağlar, Akaryakıt ve LPG iş ünitelerinde İK İş Ortağı rollerinde bulunmuştur. Bu süre içerisinde iş ünitelerinin İK ajandalarına liderlik etmenin yanı sıra, Tüplü &Toptan LPG iş kolunun satışı gibi önemli projelere de katkıda bulunmuştur. İK İş Ortağı ve Proje rollerine ek olarak 2008-2013 yılları arasında Ücret ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğü rolünü de üstlenen Taşçıoğlu, 2013 yılından bu yana BP Türkiye İnsan Kaynakları Müdürlüğü, 2016 yılından itibaren de mevcut görevine ek olarak Global Akaryakıt Pazarlama İnsan Kaynakları İş Ortağı rolünü yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir

   Stay inspired and up to date on news - subscribe to our YouTube channel and follow us on Facebook and Twitter!

   SUBSCRIBE: http://bit.ly/TurkishWIN
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/TurkishWINners
   TWITTER: https://twitter.com/turkishwin
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/officialturkishwin

   https://www.turkishwin.com

   About This Video: In this video, TurkishWIN presents another inspiring video with Şule Taşçıoğlu! Hope you enjoy this video!

  • Sütaş İK Başkanı Meltem Kalender Öztürk'ten İşe Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

   1996 Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Meltem Kalender Öztürk, Logo Business Solutions ve Işıklar Holding’te İnsan Kaynakları Yönetimi alanında görev aldı. 1998-2011 yılları arasında da Turkcell İnsan Kaynakları bünyesinde farklı sorumlulular üstlendi ve çalışan ilişkileri yönetimi, eğitim yönetimi, performans ve yetenek yönetimi, ücretlendirme, işe alım, organizasyonel gelişim ve kalite yönetimi alanlarında çalıştı. 2011-2014 yılları arasında Turkcell Grup İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Sütaş’ta İnsan Kaynakları Başkanı olan Meltem Kalender Öztürk, ayrıca Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ( PERYÖN) Yönetim Kurulu üyesidir.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.