İşletme

  • İşletme mezunu olan Ayşe Öktem, Borusan Otomotiv'de şube genel müdürü ve yönetici olarak çalışıyor.

  • Daha Güçlü Kadınlar!

   İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yine Bilgi Üniversitesi’nde Medya İletişim Sistemleri Bölümü’nde çift ana dal yaptı. London School of Economics and Political Science’ta yaz okuluna katıldı. Ardından UPS’te insan kaynakları alanında deneyim kazandı. Daha sonra Deloitte’ta Pazarlama Uzmanı olarak görev aldı. Bahar, TurkishWIN’de mentorluk, sponsorluk ve yurt dışı şubelerinden sorumlu olarak çalıştı.

   BinYaprak | Süre 02:43 | İstanbul, Ocak 2016

    

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yine Bilgi Üniversitesi’nde Medya İletişim Sistemleri Bölümü’nde çift ana dal yaptı. London School of Economics and Political Science’ta yaz okuluna katıldı. Ardından UPS’te insan kaynakları alanında deneyim kazandı. Daha sonra Deloitte’ta Pazarlama Uzmanı olarak görev aldı. Bahar, şu anda TurkishWIN’de mentorluk, sponsorluk ve yurt dışı şubelerinden sorumlu olarak çalışmaktadır.

   BinYaprak | Süre 04:00 | İstanbul, Temmuz 2017

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik çemberi. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • Kurucumuz Melek Pulatkonak ve Ünite İletişim Yürütme Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ ile bir araya geldi. Sohbet konumuz "Başlamak İçin Geç Değil".

   ---------------------------------------


   1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl Arıdağ, 1978 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Psikoloji dalında lisansüstü eğitimi aldı.
   Reklam ve halkla ilişkiler sektörlerinde çeşitli profesyonel görevlerini takiben; 1998 yılında ulusal ve uluslararası kurum ve markalara iletişim danışmanlığı hizmeti sunan ve 2016 yılında dünyanın önde gelen iletişim pazarlaması şirketi Edelman’ın Türkiye’de münhasır temsilcisi olan ÜNİTE İletişim’in kurucu ortağı oldu. 2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürüttü. 2010-2012 dönemindeki Yönetim Kurulu üyeliğini takiben, 2015-2016 döneminde İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak sektörü temsil etti. ÜNİTE İletişim Yürütme Kurulu Başkanı olarak iş hayatında aktif rol almaktadır.

   **

   Melek Pulatkonak, Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

  • İşletme ve Psikoloji okudu. B-Fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi Kurucu Ortağı.

  • BinYaprak Erkeği Murat Can Atasoy'dan mesaj var

   Murat Can 1996 yılında İstanbul'da doğdu. Liseyi Bahçelievler Kemal Hasoğlu Lisesi'nde tamamladı. Şu anda İstanbul Kültür Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde İşletme Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Can, kadınların iş dünyasındaki yerinin önemli olduğu inancı ile BinYaprak Erkeği olarak BinYaprak kız kardeşlik networküne destek vermektedir.

  • Algılarını Açık Tut, Kendini Zenginleştir!

   Burcu Tarhan, 1979 yılında doğdu. TED Ankara Koleji’nin ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü yüksek onur derecesi ile tamamladı. İş hayatına 2000 yılında Arthur Andersen’ın Ankara ofisinde Asistan Denetçi olarak başladı. 2001 yılında İstanbul ofisine geçerek Senior Auditor oluncaya kadar bu görevine devam etti. 2003 yılında Unilever Finans Bölümü’nde Yurtdışı Raporlama Departmanı’nda yönetici adayı olarak çalışmaya başladı ve ilk yılın ardından bu departmanda yönetici oldu. Unilever kariyeri boyunca finans içinde 7 farklı pozisyon ve departmanda yöneticilik yapan Burcu, ayrıca kariyeri boyunca Singapur, Londra, Dubai gibi şehirlerde de yaşama imkanı buldu. Burcu halen Unilever firmasında Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Rusya Finansal Hizmetler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

   BinYaprak | Süre 06:19 | İstanbul, Şubat 2016

  • Yaşamda yeni sayfalar açmak çok önemli!

   Danışanlarının yol arkadaşı, öğrencilerinin öğrencisi, iki canının güvenli limanı. Dünya Bankası'nda başlayıp yerli yabancı şirketlerde yöneticilik, ardından girişimcilikle devam eden 15 yıllık finans kariyerini 40larına doğru noktalayıp rotasını içsel keşif ve dönüşüme çevirdi. Şimdilerde girişimi Coachzone'da, yaşamlarında yeni sayfa açmak isteyen bireylere ve liderlerinin gelişimini destekleyen kurumlara bireysel/takım koçu olarak destek olmaktadır. Bir kadının geçirebileceği pek çok evreyi yaşayan Burcu, “kadının kendisinin lideri olması” ve “dişil güçlerini tüm kimliklerinde yaşatabilmesi” konusunda Öze Dönüş (CIYO) programını yurtiçi ve yurtdışında yapmaktadır. Adler Koçluk eğitmenlerinden olan Burcu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve George Washington University MBA mezunu.

   BinYaprak | Süre 14:33| İstanbul, Aralık 2016

    

  • 'Network Gücünü Kullanarak Staj Nasıl Yapılır?' sorusunun cevabını merak ediyorsan doğru yere geldin!

   Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Büşra Tonyalı, 1995 yılında Zile'de doğdu. Büşra, Üniversite Öğrenci Konseyi İşletme Bölümü Temsilcisi ve Konsey Yönetim Kurulunda yer almaktadır. Aynı zamanda TurkishWIN-CampusWIN Programının Kampüs Lideri. Unilever Careers Campus Squad programının ve Türkiye İhracatçılar Meclisi İnovaTİM Projesinin Üniversite Temsilciliğini yürütmektedir. GTÜ Women In Business Club kurucu başkanı. TÜBİTAK MAM-Satın Alma departmanında stajını tamamladı.Toplum Gönüllüleri Vakfı ve LÖSEV üyesi. Şu anda Kampüs Ses Ver (kampussesver.com)'de blog yazarı. İşte, evde, okulda her yerde mutlu olmak tek gayesi. Fotoğraf çekmek ve pazarlama alanında sosyal medyayı aktif kullanmak en büyük hobileri arasında. Sıkı bir TED takipçisi.

   BinYaprak | Süre 03:40 | İstanbul, Kasım 2016

    

  • Ben Bunu Yapamam Deme, Çünkü Yapabilirsin!

   Galatasaray Lisesi’nde okurken uluslararası öğrenci değişim programıyla lisenin bir senesini Kanada'da tamamlayan Damla Tezcan, mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümüne başladı. Üniversitenin ilk yıllarından itibaren Yelken ve İşletme kulüplerinde yer alırken TurkishWIN ile tanıştı. İki yıl TurkishWIN’de kampüs liderliği yapan Damla, bu süreçte Sosyal Medya Komite Lideri ve Kampüs Ses Ver blog yazarlarından biriydi. 2.sınıfta bu sıralar yüksek lisans yaptığı London School of Economics'te yaz okuluna katıldı. 3. sınıfta Fransa’da Lesaffre’da, ardından Henley & Partners’da ve Starters Hub’da staj yaptı. Stajlarıyla kurumsal sektörün yanı sıra girişimcilik dünyasını da yakından tanıma imkanı bulan Damla halen klasik piyano çalmaya ve resim yapmaya devam etmektedir.

   BinYaprak | Süre 05:49 | İstanbul, Temmuz 2016

    

  • ‘’Dayanışma içinde olun!’’ diyen CNN Türk Sunucusu ve Editörü Ahu Özyurt kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Ahu Özyurt, 1970 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimi ve liseyi Bursa’da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ahu, Columbia Üniversitesi'nde Gazetecilik alanında master yaptı. Kariyerine SHOW TV’de muhabir olarak başladı. ATV, NTV ve CNBC-e’de görev aldı. 2003’de CNN Türk’e girdi. 2007-2009 yılları arasında CNN Türk ve Milliyet’in Washington Temsilciliğini yaptı. 2011’de CNN Türk’e kıdemli editör sıfatıyla geri döndü. 2013’de ABD’nin Tahran’da 30 yıldır kapalı büyükelçiliğine giren ilk batılı gazeteci oldu. Ahu şu anda CNN Türk’te 10’dan Sonrası Kuşağının editörü ve sunucusu olarak kariyerine devam ediyor. Hazırladığı belgeseller: Elçiliğin Sırları (2013), TSK’da Kadın Gücü (TSK ile ortak proje, 2014). Yayınlanan kitapları: Obama: Kusursuz Fırtına (2009), Gece Görüşü (2014).

  • Lisans eğitimini İstanbul Üniversite İşletme Fakültesi'nde tamamlayan Derya Türkkorkmaz, 1998-2000 yılları arasında İngiltere St. Oaklands Collega'ta dil eğitimi almış daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kariyer Danışmanlığı alanında yüksek lisans yapmıştır. Çeşitli yerlerde insan kaynakları alanında çalışıp iş hayatını deneyimleyen Türkkorkmaz, ManAsset Staffing Solutions'ın kurucu başkanıdır.

  • Dr. İzel Levi Çoşkun ilk iş günü'nü anlatıyor.

   Dr İzel Levi Çoşkun, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, University of lllinois at Urbana Champaign’de MBA yaptı. 2004-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde girişimcilik dersi verip “Kurumsal Sürdürülebilirlik” konulu teziyle Marmara Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde doktor unvanını almaya hak kazandı. 1991 yılında iş hayatına atılarak, muhasebe, bağımsız denetim, vergi, danışmanlık ve iç denetim alanlarında uzmanlık kazandıktan sonra, 2010 yılından bu yana Türkiye’nin en saygın 5 muhasebe, denetim, vergi ve danışmanlık şirketi arasında olan Mazars Denge’de CEO/Sürdürülebilirlik Elçisi olarak görevime devam etmekte.

    

  • İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İstanbulum Kurumsal Hediyelik Kurucu Ortağı'dır. Aile şirketinde edindiği deneyimlerle kendi şirketini kurmaya karar veren Elif, 3 farklı girişim sahibidir. İstanbulum Kurumsal Hediyelik şirketinde kurumsal firmalara doğal lokum ve hediyelik eşya satışı gerçekleştirmektedir.

  • ERKEKLER İŞ HAYATINDA KADINLARI NASIL DESTEKLER! Harvard Business Review Türkiye Yayın Yönetmeni Serdar Turan'a gündemimizdeki en önemli soruyu sorduk: "Erkekler İş Hayatında Kadınları Nasıl Destekler"

   Serdar Turan, lisansını Elektrik Mühendisliği üzerine yaptıktan sonra, İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. 2000 yılında Infomag Yayıncılık’ın kurucu ekibinde yer aldı. 2005 yılının Kasım ayında BusinessWeek Türkiye’nin kuruluş sürecinde bulundu. Harvard Business Review’un Türkiye edisyonunun da kuruluş sürecinde görev alan Turan, halen Harvard Business Review Türkiye ve Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliğini sürdürmektedir.

  • ETKİ YARAT!! EY Şirket Ortağı Demet Özdemir ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Demet Özdemir, London School of Economics’den Uluslararası Muhasebe ve Finans konusunda yüksek lisans derecesine sahip. Demet Özdemir, EY Türkiye çatısı altında çeşitli sektörden uluslararası ve yerel müşterilerin birleşme ve satın alma danışmanlığı, satış danışmanlığı, şirket değerlemesi ve fizibilite çalışmaları, özelleştirme gibi süreçlerinde yer aldı. EMEIA (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika) Büyüyen Pazarlar Lideri olarak sürdürdüğü kariyerinde, özel sermaye fonları ve girişim sermayeleri hakkında yüksek oranda büyüme potansiyeli olan şirketlere, girişimcilere, halka arz (IPO) ve aile şirketlerine danışmanlık hizmeti veren Demet Özdemir, denetim ve kurumsal finansman alanlarında 20 yılı aşkın deneyim sahibidir. Evli ve bir erkek çocuk annesi olan Demet Özdemir, eski bir milli kayakçı olup 1987-1991 yılları arasında dört sene üst üste Türkiye şampiyonlukları bulunmaktadır.

  • GELECEĞİN KADIN YÖNETİCİLERİNE MESAJLAR! Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdür Yardımcıları Aslı Hancı ve Ece Börü'nün geleceğin kadın yöneticilerine mesajı var!


   1969 Ankara doğumlu olan Aslı Z. Hancı, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1991 yılında Citibank’te başlayan Sn. Hancı, sırasıyla Chase Manhattan ve BNP Ak Dresdner Bank Hazine bölümlerinde görev almıştır. 2005 yılında TSKB Hazine ekibine katılmış ve 2007’de Menkul Kıymetler Müdürü, 2008’de Hazine Müdürü olarak görev almıştır. Sn. Hancı 1 Ocak 2017’den bu yana Hazine, Hazine ve Sermaye Piyasası Operasyonları, Kredi Operasyon Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


   1966 İstanbul doğumlu olan Ece Börü, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1989 yılında TSKB bünyesinde Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 2000 yılında Mali Kontrol Müdürlüğü, 2006 yılında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerine atanmıştır. Sn. Börü 28 Kasım 2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Bütçe ve Planlama, Mali Kontrol, Krediler, Kredi İzleme Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


  • Üniversitede Yurtta Kalmak mı, Evde Kalmak mı? Bu sorunun cevabını merak ediyorsan doğru yere geldin!

   İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (üstün başarı) 3. sınıf öğrencisi Gülben Kaya, Antalya'da doğdu. Lisede burslu olarak exchange programına katılıp İsviçre'ye gitti. Yine burslu olarak bir buçuk yıl katıldığı ingilizce kursunun sonunda yaz kampına katıldı. Üniversiteye başladıktan sonra da yazları gençlik kamplarında gönüllü olarak çalışmaya başlayan Gülben 9 yaşından beri oynadığı voleybola İTÜ Spor kulübünde devam ediyor. Üniversitede 3. Yılında TurkishWIN kampüs gönüllüsü oldu. Şu anda StartersHub'da staj yapmaktadır.

   BinYaprak | Süre 03:17 | İstanbul, Ekim 2016

    

  • Güler Yıldırım ile Urfa’dan İstanbul’a Fırsat Eşitliği

   2015 Genç Kadın Kariyer Günü’ne katılan Güler’in #beklebenigelecek ilhamla dolu hikayesini dinleyin.
   Güler Yıldırım, 6 Şubat 1994 ‘de Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 4 Çocuklu bir ailenin 3.çocuğu olarak doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır da devam ettirdi. Şu anda Harran Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü lisans öğrencisidir. Bugün Günlerden Yarın projesiyle Doğuş Holding Satın Alma ve İdari İşler Departmanında ve Aret Vartanyan Yaşam Atölyesinde stajlar yaptı. Harran Üniversitesi Turkishwin- Women in Business kulüp yönetim kurul başkanı ve TurkishWIN Harran Üniversitesi Kampüs lideridir. Kendisini geliştirmeyi, araştırmayı, yeni insanlar tanımayı çok sevmektedir.


  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.