korona

  • ICMEA & Gelişen Pazarlar Yetenek Gelirştirme Direktörü Aslı Üner Dizdar ve
   ÇİMSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Tuğba Çörtelekoğlu ile evde çalışan annenin korona günlüğüne göz gezdirdik. #EvdeKal'dığımız bugünlerde bu video dileriz size yardımcı olur!


   ---------------------------------------
   Aslı Dizdar Kimdir;
   Aslı Dizdar,  Shire İlaç'taki Emerging Markets HRBP'de, BDT ve Afrika için büyüme bölgelerinden sorumludur. Bu rolünden önce; birçok endüstri, şirket ve ülke genelinde 16 yıllık bir kariyeri vardır. Kariyerine Andersen'de İnsan Kaynakları Danışmanlığı pozisyonuyla  başlayıp, HRBP ve Center of Excellence rolleri ve 9 yıl boyunca yürüttüğü çeşitli projeler ve çalıştığı ekiplerle Turkcell'de yer edinmiştir. Kültürel dönüşüm yolculuğu, birleşme ve örgütsel yeniden yapılandırma ve yetenek yönetimi projelerine öncülük etmiştir. Eczacıbaşı Baxter'in yönetim ekibinde İK Direktörü olarak görev yapmış ve şirketin kültürel / organizasyonel yolculuğuna öncülük etmiştir. Bu dönüşümlerin bir sonucu olarak, bölgeyi kapsayan Shire'daki rolüne yükselmiştir. İş dünyasında, kadın liderliğinde ve genç nesilde, İK liderliğinin tutkulu bir savunucusu olmuştur. Peryön, TurkishWIN, Tarsus Amerikan Kolej Mezunları gibi STK'larda yönetim kurulu üyeliği görevini yapmaktadır. İTÜ, Endüstri Mühendisliğinden mezun olmuştur ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde MBA'ini yapmıştır. Mutlu bir evliliği  ve bir kızı vardır. O güçlü bir meydan okuyucudur ve "NEDEN" sorusu ile başlamanın büyük bir hayranıdır.

   ----------------------------------------------


  • Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz'la "Korona Döneminde Staj ve İş arama Tüyoları" konulu bir #canlıyayın gerçekleştirdik. #Kariyer sürecinizi planlarken dileriz bu video size fayda sağlar.


   Elis Yılmaz Kimdir:
   Antalya’da okuduğu lise döneminde matematik olimpiyatlarında elde ettiği bölgesel başarıların ardından Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü’nü tam burslu kazandı. Üniversite döneminde öğrenci kulüplerinde projeler gerçekleştirdi ve yönetim ekiplerinde yer aldı. Öğrenci kulüplerinde yer aldığı dönemde çeşitli kanallar üzerinden başvurduğu staj ilanlarına herhangi bir geri bildirim alamayınca okul arkadaşı Emre Aykan ile 2014 yılında Stajim.net’i kurdu. Hızlı bir büyümenin ardından 2015 yılında yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran web sitesi Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan yatırım aldı.
   Çeşitli yarışmalarda kazandığı ödüllerle Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’nde hızlandırılmış Executive MBA programlarına katılarak yöneticilik ve girişimcilik alanındaki pratik bilgisini aldığı eğitimlerle pekiştirdi. 2016 yılında Capital tarafından "30 yaş altı kendi işini kurmuş en başarılı girişimci” ve "Türkiye'de kendi işini kurmuş gelecek vaad eden kadın girişimci" seçildi.
   2017 yılında Facebook tarafından Paris’te açılan Dünya’nın en büyük girişim kampüsü Station F kapsamında özel bir davet aldı ve şirketin ilk yurtdışı ofisi Paris’te açıldı. Stajim.net ile geçen 3 yılın ardından global bir adımla Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere 3 dilde hizmet gösteren Türkiye’nin ilk ve tek dijital işveren markası platformu Youthall’u kurdu. Staj, MT ve yeni mezun işe alım süreçlerinde projeler, Y ve Z kuşağına yönelik dijital employer branding çalışmaları, insan kaynakları alanında yapay zeka ve akıllı algoritmalar geliştiren şirkette yönetici ortak olarak çalışmalarına devam etmektedir.

   --------------  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.