meslek lisesi

  • İSTERSEN HER İŞİ YAPABİLİRSİN! Borusan Oto Parça Satış Danışmanları Elif ve Nazife Kıran ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Elif ve Nazife Kıran ikiz kardeşler 5 Haziran 1985 yılına Elbistan’da doğdu. 1 yaşında İstanbul’a yerleştiler. 1999 yılında Borusan Asım Kocabıyık Anadolu Meslek Lisesi’nde Motor Bölümü’nde lise, 2003 yılında da Borusan Oto'da iş hayatına adım attılar. Elif, Borusan Oto İstinye’de, Nazife Avcılar’da çalışmaya başladı. Bir yandan çalışırken bir yandan Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü tamamladılar. Teknisyen, müşteri temsilcisi, servis danışman temsilcisi, garanti-sigorta takip yetkili uzmanı olarak farklı alanlarda görev aldılar. Şu anda Nazife, BMW, MINI ve MC Parça Butik Perakende Danışmanı olarak, Elif MC Perakende ve Garanti Uzmanı olarak görevine devam etmektedir. Nazife, ayrıca Meslek Lisesi Koçluğu, Şirket Temsilciliği ve tüm Borusan Grubu içinde en başarılı gönüllü seçildi.

    

  • SEKİZ SENE SONRA TEKRAR ÖĞRENCİ OLMAK! KVK Teknisyeni Tuncay Keleş ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü mezunu olan Tuncay Keleş, üniversite sınavında otomasyon bölümünü kazandı. Maddi sebeplerden dolayı eğitimine ara vererek sanayide, oto tamir atölyelerinde, lokantalarda çalışmaya başladı ve ailesini geçindirdi. Tuncay, bu süre içerisinde umudunu ve azmini hiç kaybetmeden üniversite sınavlarına tekrar hazırlandı. Tuncay halen hem KVK’da teknisyen olarak çalışmakta hem de 8 sene sonra kazanmış olduğu Otomasyon Bölümü’nde eğitimine kaldığı yerden devam etmektedir.

  • TEKNİKERLİKTEN MÜHENDİSLİĞE! Farplas Yalın Üretim Mühendisi Mehmet Köse ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   Teknik Lise Endüstriyel Elektronik bölümü mezunu olan Mehmet Köse, üniversite sınavında ön lisans Endüstriyel Elektronik bölümünü kazandı. Mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca bir firmada ürün geliştirme bölümünde çalıştı. 2 yıl sonra iş hayatına ara vererek Otomotiv Öğretmenliği okumaya başladı. Mezun olduktan sonra 1.5 yıl danışman olarak bir firmada çalıştı ve daha sonra MEB bağlı sözleşmeli personel olarak öğretmenlik yapmaya başladı. Sakarya Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. Öğretmenlik hayatından çocukluk hayali olan mühendisliğe geçiş yapmak için özel sektörü tercih ederek Farplas firmasında Yalın Üretim Teknikeri olarak çalışmaya başladı ve şu anda Yalın Üretim Mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

    

  • ZORLUKLARDAN KORKMA! Ford Otosan Boyahane Çalışanı, Derya Yılmaz’la kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.

   1973 yılında İzmit'te doğan Derya Yılmaz altı çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu. İzmit Kız Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra özel bir şirkette çalışmaya başlayan Derya Yılmaz, 1997 yılında evlendikten sonra bir süre çalışmaya ara verdi. 2000 yılında Ford Otosan'da çalışmaya başlayan Yılmaz, halen Yeniköy Boyahane Departmanında Laboratuvar Teknisyeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

    

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.