Öğrenci

  • Yurtdışında aileden uzakta okumak nasıl bir şey merak ediyorsan doğru yerdesin!

   BinYaprak | Süre 01:46 | İstanbul, Ekim 2016

   Aslı Özkurt, Münih Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi.

    

  • Ayşe Begüm Onbaşı'nın resmi Youtube Kanalına hoş geldiniz!
   Türk Milli Takım Sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, 14 Haziran 2016 yılında Güney Kore'deki 14.Aerobik Cimnastik Şampiyonası'nda 1.gelerek altın madalya kazandı.
   15-17 Yaş kategorisinde yarışan Ayşe Begüm Onbaşı, final gösterisiyle dünya şampiyonu ilan edildi.

  • Ayşe Türk,  1998 Bursa doğumludur. 2007 yılı Haziran Ayı’nda Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın sınavına girerek 4. Sınıftan itibaren bu özel şefkat yuvasında okumaya hak kazanmıştır ve okula başladığı yıldan itibaren keman çalmaktadır. Bununla beraber Darüşşafaka’da İngilizce ve Almanca derslerine devam etmektedir. 4. Sınıfta badminton takımında oynadıktan sonra ilgi ve merakının basketbola kayması ile birlikte okulun basketbol takımına geçiş yaparak çalışmalarını sürdürmüş ve hemen ardından Darüşşafaka Kız Basketbol takımda guard olarak oynamaya başlamıştır. 2013-2014 yıllarında KL-YES öğrenci değişim programı sayesinde bir yıl (10. Sınıfı) Amerika/Virginia’da Dinwiddie High School’da bulunmuştur. Dinwiddie High School’da da basketbol takımında oynamaya devam etmiştir. Sosyal aktivitelerinin yanı sıra İspanyolca dersleri almış, 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Girişimcilik Kulübü’yle tanışma fırsatı yakalamıştır. Yürüttüğü şirket programı dahilinde şuan kulüp kapsamında kurmuş oldukları 120+1 şirketinin Halkla İlişkiler müdürü olarak görev almaktadır.

  • Azerbaycan'dan Ankara'ya!

   Aytaj Damirchibayli, liseyi Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de okudu, lisedeyken ulusal olimpiyatlara ve debate aktivitelerine aktif katılım göstererek dereceler elde etti ve Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından Altın Madalya’ya layık görüldü. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmekte olan Aytaj, High honor öğrencisi olup, 2 dönem boyunca 1 bölüm dersinde asistanlık yapmıştır. Tofaş Türk Otomobil Fabrikası’nın Dış Lojistik biriminde, Hugo Boss Tekstil Sanayi’nin Üretim Mühendisliği departmanında ve Procter & Gamble’ın Finans departmanında stajyer olarak çalıştı. Lisedeyken başladığı gönüllülük aktivitelerine üniversitedeyken Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamındakı çeşitli programlarda devam etti. TurkishWIN’de kampüs lideri olan Aytaj, BinYaprak’ta Strategy&Marketing Komite liderliğini yaptı, şu anda Çalışan Kadın patikasında lider olarak çalışıyor. Aytaj, dram ve biyografi filmlerinin, sosyal psikolojinin, sanatın ve kahvenin tutkunu ve düzenli olarak yoga eğitimine devam etmekte.

   BinYaprak | Süre 01:51 | İstanbul, Ekim 2016

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik çemberi. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   Bizi takip etmeye devam edin:

   ABONE OL: http://bit.ly/BinYaprak
   FACEBOOK: https://www.facebook.com/binyaprak/
   TWITTER: https://twitter.com/binyapraktan
   INSTAGRAM: https://www.instagram.com/binyaprak/
   LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/biny...

   https://www.binyaprak.com

   Bu Video Hakkında: BinYaprak size, Aytaj Damirchibayli’yle birlikte yepyeni bir video sunuyor! Umarım videoyu beğenirsiniz!

  • Amsterdam'da Erasmus Deneyimi!

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik çemberi. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

   BinYaprak | Süre 01:36 | İstanbul, Ekim 2016

  • 'Network Gücünü Kullanarak Staj Nasıl Yapılır?' sorusunun cevabını merak ediyorsan doğru yere geldin!

   Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Büşra Tonyalı, 1995 yılında Zile'de doğdu. Büşra, Üniversite Öğrenci Konseyi İşletme Bölümü Temsilcisi ve Konsey Yönetim Kurulunda yer almaktadır. Aynı zamanda TurkishWIN-CampusWIN Programının Kampüs Lideri. Unilever Careers Campus Squad programının ve Türkiye İhracatçılar Meclisi İnovaTİM Projesinin Üniversite Temsilciliğini yürütmektedir. GTÜ Women In Business Club kurucu başkanı. TÜBİTAK MAM-Satın Alma departmanında stajını tamamladı.Toplum Gönüllüleri Vakfı ve LÖSEV üyesi. Şu anda Kampüs Ses Ver (kampussesver.com)'de blog yazarı. İşte, evde, okulda her yerde mutlu olmak tek gayesi. Fotoğraf çekmek ve pazarlama alanında sosyal medyayı aktif kullanmak en büyük hobileri arasında. Sıkı bir TED takipçisi.

   BinYaprak | Süre 03:40 | İstanbul, Kasım 2016

    

  • Geleceğin politikacısı, Seferihisar Çocuk Belediye başkanı Defne Kepcan, projelerinden ve hayallerinden bahsediyor.
   Defne KEPCAN 10 Aralık 2001'de doğdu, Seferihisar'da yaşıyor. Eğitim hayatına Muharrem Gülpınar Ortaokulu'nda devam ediyor. Seferihisar Belediyesi'nde jimnastik grubunda takım kaptanlığı yapıyor. Seferihisar Çocuk Belediyesi başkanı olarak çalışıyor. Köylerde ağaçlandırma projesi, hayvan barınağı Defne'nin gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerinin başında geliyor. Defne'nin hedefi iyi bir üniversitede eğitim görmek ve ülkesine faydalı bir siyasetçi olabilmek. Son yıllarda dünyada tanınmaya başlayan Seferihisar'ı gelecekte tarihi, denizi, kültürü, zeytini ve mandalinasıyla bütün dünyanın tanıdığı bir ilçe olarak görüyor.

   |TurkishWIN | Length 03:10 | Filmed in the Turkey December 2015

   TurkishWIN is a sisterhood network for change. We exist to inspire, support and celebrate women in their journey for self-actualization in Turkey and abroad. Learn more: http://www.turkishwin.com/

   Istanbul | Ankara | New York | Boston | San Francisco | Washington D.C. | London | Zurich

   Stay inspired and up to date on news - subscribe to our YouTube channel and follow us on Facebook and Twitter:

   https://www.facebook.com/TurkishWINners
   https://twitter.com/turkishwin
   https://www.youtube.com/user/turkishwin

  • Kendi yolundan vazgeçme!

   Marmara Üniversitesi Aktüerya Bilimleri son sınıf öğrencisi Ebru Çetin, Aydın/Nazilli'de dünyaya geldi. İlk ve orta öğretim ardından teknik lise bilişim teknolojileri veri tabanı bölümünde eğitim aldı. Ayrıca yurtdışında web design eğitimi aldı. Üniversite eğitimi başladığında halen üyesi olduğu PWN İstanbul ile birlikte sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olmaya başladı. TurkishWIN kampüs temsilcisi oldu. Şimdi STEAMWIN proje liderliğini yürütmekte olan Ebru Çetin aynı zamanda S.S. Doğa Sigorta Kooperatifi'nde Reasürans&Özel Riskler Uzman Yrd. Olarak part-time çalışmakta ve Birleşmiş Milletler Kadın Güçlendirme Programı'nda staj yapmaktadır. Girişimci ruhunu ebeveynlerinden aldığını dile getiren Ebru Çetin'in rol modeli mikro girişimci olan annesidir

    

  • Zürih'te Erasmus deneyimi nasıl merak ediyorsan, doğru yere geldin!

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik çemberi. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak.

   BinYaprak | Süre 02:30 | İstanbul, Ekim 2016

  • Elif Altınbaş sana, Ankara'dan İzmir'e olan yolculuğunu anlatıyor!

   Elif Altınbaş 1993 yılında Ankara'da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Finans bölümü okuyan Elif, insanlarla iletişiminin rakamlarla iletişiminden daha iyi olduğunu üniversite yıllarında fark etti ve kariyerine danışmanlık sektöründe rota çizdi. Şu anda İzmir’de özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında çalışmakta olup, kalan zamanlarında “Çok okuyan da, çok gezen de bilir!” fikri ile elinde kitabı, sırtında fotoğraf makinesı ile yeni yerleri keşfetme çabası içerisindedir. Psikoloji, doğa, öykü yazarlığı gibi alanlarda kendini geliştirmeyi sever. Kurumsal tecrübelerinin yanı sıra; AIESEC, Toplum Gönüllüleri Vakfı, TurkishWIN, BinYaprak'ta ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yer alarak, farklı kurum ve kültürleri keşfetme şansı yakaladı.

    

  • Elif Merve Okumuş, Gaziantep Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencisidir. 2015 yılında düzenlenen TÜSİAD Kısa Film Yarışmasında “ Zevce” adlı film ile üçüncülük ödülü kazanmıştır.


  • Her Sene Farklı Bir Departmanda Staj Yap!

   Gizem Koç, 1993 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini Bakırköy Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Gizem, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandı. Gizem öğrenciliği boyunca birçok staj yaptı ve gönüllü çalışmalara destek verdi. TurkishWIN'in Kültür Üniversitesi Kampüs Liderlerinden olan ve TEGV'de aktif görev alan Gizem; UPS, Mitsubishi Elevators, Ülker ve Bosch gibi prestijli firmalarda stajlarını gerçekleştirdi.

   BinYaprak | Süre 03:17 | İstanbul, Ekim 2016

    

  • Üniversitede Yurtta Kalmak mı, Evde Kalmak mı? Bu sorunun cevabını merak ediyorsan doğru yere geldin!

   İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi (üstün başarı) 3. sınıf öğrencisi Gülben Kaya, Antalya'da doğdu. Lisede burslu olarak exchange programına katılıp İsviçre'ye gitti. Yine burslu olarak bir buçuk yıl katıldığı ingilizce kursunun sonunda yaz kampına katıldı. Üniversiteye başladıktan sonra da yazları gençlik kamplarında gönüllü olarak çalışmaya başlayan Gülben 9 yaşından beri oynadığı voleybola İTÜ Spor kulübünde devam ediyor. Üniversitede 3. Yılında TurkishWIN kampüs gönüllüsü oldu. Şu anda StartersHub'da staj yapmaktadır.

   BinYaprak | Süre 03:17 | İstanbul, Ekim 2016

    

  • "Network Bana Sevdiğim İşi Getirdi!"

   Küçük yaşlardan itibaren bilgisayar ve teknoloji ile yakından ilgilenen İbrahim, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve aynı zamanda üniversitelerinde bulunan Teknokent’te kurulan bir startup'ta çalışmaya başladı. Yazılım Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak birçok etkinlik düzenledi. Sürekli kendisini geliştirmeye odaklandı. Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. İnsanların hayatına doğrudan ya da dolaylı olarak yarar sağlamayı hayatında hep önemli bir nokta olarak gördü. İbrahim şu anda hem öğrenim hayatına devam etmekte hem de tam zamanlı bir “Serbest Oyuncu” olarak BinYaprak’ta rol almaktadır.

    

  • Almanya'da Erasmus Plus staj deneyimi nasıl merak ediyorsan doğru yere geldin!

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik çemberi. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak.

   BinYaprak | Süre 02:59 | İstanbul, Ekim 2016

  • Hukuk Fakultesi öğrencisi Merve Aktepe'nin hayatı Habitat ve Paramı Yönetebiliyorum ailesi ile tanışmasıyla birlikte değişti.
   Merve, bugun kendi imkanları ile dünyayı geziyor, farklı coğrafyaları görmek için hayaller kuruyor. Merve'nin anılarını dinleyin, belki sizde çantanızı takar ve kendi yolculuğunuza çıkarsınız.
   Merve Aktepe, Osmaniye'de ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.Şuanda Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyor. Üniversitede sivil toplumla tanıştı ve birçok dernekte gönüllülük yaptı.Gençlik çalışanı olan Merve Habitat Derneğinde finansal okuryazarlık üzerine eğitmenlik yapmakta ve yanısıra mültecilerle çalışmalar yürütmekte.Yeni yerler görmek ve seyahat etmek hayatının büyük kısmını kaplıyor ve boş zamanlarında kamp yapmayı,dans etmeyi seviyor. Hayal etmenin ve başarmanın vazgeçilmez olduğuna inanarak yaşamını sürdürüyor.


  • Üniversiteliye Tavsiyeler!

   Merve Köse, Haydarpaşa Anadolu Lisesi mezunudur. Galatasaray Üniversitesi’nde İktisat bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Şu anda eğitimini aynı zamada Sorbonne Üniversitesi ile yürüttüğü çift diploma programı ile desteklemektedir. Merve, Mondelez International ve Inditex Group’ta finans departmanı, General Electrics’te Global Operations stajyeri olarak çalıştı. Üniversitede hazırlığın ardından Paris’te 3 ayını geçirdi. Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü ile beraber okul dergilerinin editörlüğünü yürüttükten sonra yazı yazmaya devam etti. TurkishWIN'de Recruiting komite liderliğini yürüttü. Sanat ve spor tutkunu olan Merve, 12 yıllık profesyonel tenis hayatı geçmişinden sonra son senelerde düzenli olarak devam ettiği pilates ve yoga eğitimini de sürdürmektedir.

   BinYaprak | Süre 03:12 | İstanbul, Ekim 2016

    

  • Kayseri'den İzmir'e Üniversite Yolculuğu!

   Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme üçüncü sınıf öğrencisi Merve Tuzcuoğlu, Kayseri’ de dünyaya geldi. Üniversiteye başladıktan sonra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde ve okul kulüplerinde gönüllü olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda Türk Amerikan Derneği’nde iki yıl öğretmenlik yaptı. TurkishWIN kampüs temsilcisi oldu. Şimdi bir CampusWINner olarak BinYaprak Strateji & Marketing Komitesinde aktif olarak çalışmakta ve Dokuz Eylül Üniversitesi “Women in Business Club” kulüp başkanlığını yürütmekte. Girişimci ruhunu ebeveynlerinden aldığını dile getiren Merve Tuzcuoğlu’nun rol modeli, onu asla yalnız bırakmayan ablası.

    

  • Milli takım sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı ile bir araya geldik ve "Motivasyonunuzu nasıl yüksek tutarsınız?” sorusuna cevap aradık.

   2001 Akhisar doğumlu Ayşe Begüm ONBAŞI, Manisa’da yaşamaktadır. Ayşe Begüm henüz 5 yaşındayken ailesinin desteği ile jimnastiğe başladı. Yerel yarışmalarla başladığı jimnastik yolculuğunda aerobik jimnastiğe yöneldi. Ayşe Begüm’ün antrenörlüğünü Gürkan ER ve çalışma ekibi üstlenmektedir. Şu an eğitimine Akhisar Anadolu Lisesi’nde devam eden Ayşe Begüm’ün yurt içi ve yurt dışı yarışmalardan kazandığı toplam 74 ödülü bulunmaktadır. 4 senedir milli takım sporcusu olan Ayşe Begüm haftanın 6 günü Akhisar’dan Manisa’ya antrenmanları için gidip gelmektedir. Ekim 2016’da Bulgaristan Plovdiv Cup’ta Tek Kadınlar Şampiyonu, Çiftler Şampiyonu, Üçlü Şampiyonu oldu. Haziran 2016’da Güney Kore’de Dünya Şampiyonluğunu kazanan Ayşe Begüm çalışmalarına sıkı bir şekilde devam etmektedir.

  • Milli takım sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı le bir araya geldik ve "Motivasyonunuzu nasıl yüksek tutarsınız?” sorusuna cevap aradık.

   2001 Akhisar doğumlu Ayşe Begüm ONBAŞI, Manisa’da yaşamaktadır. Ayşe Begüm henüz 5 yaşındayken ailesinin desteği ile jimnastiğe başladı. Yerel yarışmalarla başladığı jimnastik yolculuğunda aerobik jimnastiğe yöneldi. Ayşe Begüm’ün antrenörlüğünü Gürkan ER ve çalışma ekibi üstlenmektedir. Şu an eğitimine Akhisar Anadolu Lisesi’nde devam eden Ayşe Begüm’ün yurt içi ve yurt dışı yarışmalardan kazandığı toplam 74 ödülü bulunmaktadır. 4 senedir milli takım sporcusu olan Ayşe Begüm haftanın 6 günü Akhisar’dan Manisa’ya antrenmanları için gidip gelmektedir. Ekim 2016’da Bulgaristan Plovdiv Cup’ta Tek Kadınlar Şampiyonu, Çiftler Şampiyonu, Üçlü Şampiyonu oldu. Haziran 2016’da Güney Kore’de Dünya Şampiyonluğunu kazanan Ayşe Begüm çalışmalarına sıkı bir şekilde devam etmektedir.

    

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.