Pes Etme

  • ‘’Pes etme!’’ diyen ARGE Danışmanlık Yönetici Ortağı Pınar Ilgaz kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Pınar Ilgaz Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Emlak Bankası’nda başladığı iş hayatına Vakıf Finansal Kiralama AŞ’de devam etti. 1995 yılından beri ARGE bünyesinde çalışmakta. Halen ARGE Danışmanlık’ta Yönetici ortak olarak çeşitli projelerde görev almakta. ARGE Danışmanlık bünyesinde, Stratejik Değerlendirme ve Performans Artırma Projeleri, Kurumsallaşma, Organizasyon ve İnsan Kaynakları Projelerinde 100’ü aşkın kurum ile çok farklı sektörlerde yönetim danışmanlığı projesi gerçekleştirdi. ARGE yayınlarından “Kurumsal Yönetişim Modeli”, “Değişim Yönetimi”, “Gönüllü Kuruluşların Yönetimi”, kitaplarının yazarlarındandır.

    

  • ‘’Pes etme!’’ diyen Doğan Burda Rizzoli Media Group İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Hande Yaşargil Ateşağaoğlu kendi kariyer planlaması hakkında bilgiler veriyor. Siz de kendi #başarıhikayenizi yazmaya hazır mısınız?

   Özel Kadıköy Kız Lisesi'nde öğrenim gören Hande Yaşargil Ateşağaoğlu, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. İnsan Kaynakları Yönetimi alanında pek çok proje gerçekleştiren Hande, İnsan Kaynakları Yönetimi'nin, Türkiye'de "İnsan Yönetimi" olarak algılanması konusunda başarılı çalışmalara imza attı. Yaşargil, iki büyümekte olan bankada İnsan Kaynakları Departmanı'nı kurdu ve bu departmandaki her türlü görevin belirlenip yönetilmesini sağladı. MNG Bank'taki sorumlulukları sadece İK ile sınırlı kalmadı aynı zamanda reklam, halkla ilişkiler, güvenlik ve daha pek çok operasyonel görevleri de kapsadı. Daha sonra, Türk, Alman ve İtalyan ortaklı lider dergi yayıncılık şirketi olan Doğan Burda Rizzoli Media Group'ta İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

    

  • Bloomberg HT’de program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışan Aslı Şafak'ın renkli kişiliği ve hayat görüşü ile ''pes etmemek'' yolculuğumuzda bizlere ilham vermeye devam ediyor.

   ---------------------------------------
   Aslı Şafak Kimdir;
   Gazetecilik kariyerinden sonra TRT’de ekonomi muhabirliği, Başbakanlık ve Parlamento muhabirliği yaptı.
   Muhabirlik yıllarında TRT’de birçok program hazırladı ve sundu. 2003-2010 yılları arasında Londra’da yaşadı.
   TRT’nin Londra temsilciliğinin yanı sıra, dış politika üzerine The Daily News ve The New Anatolian gazetelerinde köşe yazıları yazdı.
   Bloomberg International Londra bürosunda Türkiye temsilcisi olarak çalıştı. 2010’da Bloomberg HT’de program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışmak üzere İstanbul’a geldi.
   Renkli kişiliği ve hayat görüşü ile Pes Etmemek yolculuğumuzda bizlere ilham vermeye devam ediyor.


  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.