STEM

  • This is "Merve Hanım ErkenStem" by VideoSanat on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.

  • Milyon Kadına Mentor yolculuğunda bize ilham veren, STEM kariyerleriyle buluştuğumuz "İlham Verenler" etkinliklerimizin en yenisi ile karşınızdayız.

   Bu etkinlikte Milyon Kadına Mentor Teknoloji Destekçimiz Turkcell Ailemiz ile birlikteyiz. Sevgili mentorlarımız Sümeyra Güleç-Veri Bilimcisi ve Şebnem Mut- Yazılım Geliştirici sizlerle canlı yayında deneyimlerini paylaştı

   Siz de geleceğinizi nasıl şekillendireceğiniz üzerine kafa yoruyor, Telekom sektöründe çalışmanın nasıl olduğunu merak ediyor ve kendinize bir yol haritası çıkarmaya çalışıyorsanız bu etkinliği ve Turkcell mentorlarımızın anlatacaklarını kaçırmayın!

   Şebnem Mut Lisans eğitimini 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde, 2006 yılında ise aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. İş hayatına 2006 yılında Beko Elektronik’ te Yazılım Mühendisi olarak başladı. Ardından 2008 yılında savunma sanayiinde Milsoft ve Havelsan şirketlerinde çalıştı. 2011 yılında Alcatel’ de, 2014 yılında da Digiturk’ te yazılım mühendisi olarak çalışmaya devam etti. 2020 Mart ayından
   beri Turkcell’ de TV ve Cihaz çözümleri ekibinde yazılım geliştirici olarak çalışıyor. Ar-ge çalışmalarında yer almaktan keyif alan Şebnem Mut, 2018 yılında Londra’da bir Yapay Zeka konferansında poster sunumu yaptı, biri için süreci devam eden iki adet patenti bulunmakta.

   Sümeyra Güleç Kayan 2016 yılında İTÜ-İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından hepsiburada.com' da CRM Analisti olarak çalışmaya başladı. Burada yaklaşık 2 yıl veri analizi, SAS, SQL ve pazarlama yaklaşımlarını öğrendi. Ardından 2018 yılında Garanti BBVA Teknoloji’de Veri Bilimci olarak çalışmaya başladı.
   Bu süreçte Sabancı Üniversitesinde Veri Analitiği bölümünde yüksek lisans yaptı.
   2021 yılından beri Turkcell Teknoloji’de Veri Bilimci olarak çalışmakta.

   #BinYaprak #İlhamVerenler #İlhamAl #Kariyerplanlama #kariyerBinYaprak çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  • #STEM alanında ilham verenler buluşmalarımız devam ediyor.

   Milyon Kadına Mentor yolculuğunda bize ilham veren STEM kariyerleriyle buluştuğumuz "İlham Verenler" etkinliklerimizin en yenisinde, Milyon Kadına Mentor Ağ Paydaşlarımızdan Solvoyo Ailemiz ile birlikteyiz.
   Konuşmacılarımız:
   Solvoyo Yetenek Yönetimi ve Gelişim Lideri İpek Gözütok Sarıtaş
   Solvoyo Kıdemli Proje Yöneticisi Sevgi Karabulak

   Hem programla ilgili bilgi almak hem de Solvoyo'nun STEM alanındaki çalışmalarına dair bilgi edinmek ve dahası, ilham dolu kariyerlere sahip konuklarımızın başarı hikayelerini dinlemek için bir araya geldik.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 


  • Milyon Kadına Mentor Programı, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan genç kadınları (15-25 yaş) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan bir mentorluk programıdır.

   Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD-Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Sayın Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Sayın Canan Özsoy’un (GE Türkiye CEOsu) liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.

   STEMconnector’in global deneyimini ve TurkishWIN’in geniş mentor ve menti ağını dijital platformu BinYaprak ile buluşturan program, kurucu destekçileri olan Beba Vakfı, Limak Holding, Logo Yazılım, PepsiCo Türkiye ve Petrol Ofisi’nin katkılarıyla gerçekleşmektedir.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • STEM alanında ilham verenler buluşmalarımıza tam gaz devam ediyoruz!

   Bizlere ilham olacak konuklarımız Yapı Kredi Leasing Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı sevgili Burcu Şirin ve Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi sevgili Ayzin Zehir

   Bu etkinlikte mentor-menti öyküsünü dinleyecek ve kariyer yolculuğunuzu şekillendirirken belki de ilham alacağınız rol modellerinizi bulacaksınız.

  • Öğretmenlerimiz her zaman bizim için çok değerli!

   Bu sene, onları kutladığımız bu özel günde STEM Öğretmenleri ile bir araya geldik.
   Konuşmacılarımız:
   - Dr. Öğr. Üyesi Defne Yabaş, Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Merkezi Akademik Araştırmalar Sorumlusu
   - Cüneyt Dostoğlu, Bahçeşehir Koleji STEM Bölüm Başkanı
   - Benay Tümkaya, Bahçeşehir Koleji STEM Bölüm Başkanı
   - Şefika Yılmaz, Uğur Okulları Mersin Kampüs-Ortaokul Matematik öğretmeni/STEM Lider Öğretmen
   - Çağan Fındıkkıran, Uğur Okulları Adana Kampüs-Fen Bilimleri öğretmeni/STEM Lider Öğretmen

   Bizlere öğretmenlik ve STEM hakkında birbirinden güzel bilgiler vererek, kutlamamıza katıldılar.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com


  • This is "Sabriye Hanım ErkenStem" by VideoSanat on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.