TEB

  • #ElAlemNeDer demeden hayallerinin peşinden giden cesur kadınlar, el alemi değil sizi dinliyoruz… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun!

  • Ürünler, hizmetler ve fiyatlar, müşteri destek operasyonları, neredeyse çoğu markada standart bir şekil almış durumda. Bu kadar firma arasında farklılaşmak, yeni bir standart belirlemek gitgide zorlaşıyor. İşte bu zorunluluğun farkına varan yöneticiler, rekabette olumlu ayrışmanın, müşteriye yaşatacakları deneyimde aranması gerektiğini düşünüyorlar. Müşteri deneyimi yönetimi, müşterilerinizin markanıza verdikleri toplam değeri maksimize etmek için tüm temas noktalarındaki ilişkileri yöneten bir kavram ve doğru kişiler eliyle yapıldığında olumlu sonuçlar veriyor.

  • Endeavor Türkiye Genel Müdürü Didem Altop ve TurkishWIN & BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak ile "İşimi Nasıl Büyütebilirim" konusu hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

   Didem Altop; The Johns Hopkins University’de Uluslararası İlişkiler okudu, Carnegie Mellon University’de MBA yaptı. Dünya Bankası’nın en genç danışmanı Magreb ülkeleri ve Türkiye “Gümruk Vergisi ve Özelleştirme Analisti” olarak iş hayatına atıldı. 1995 yılında Electronic Data System şirketinin yöneticisi olarak Ankara’ya yerleşti. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Yönetim Kurulu’na katılarak "Bir Milyon Çocuk" kampanyasının tasarımına ön ayak oldu. ECOM Danışmanlık şirketini kurdu. 2006 yılında uluslararası bir STK ağının parçası olan Endeavor'un Türkiye ofisini iş insanlarının da desteğiyle örgütledi ve 2007 yılından beri Endeavor Türkiye Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

   Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

   BinYaprak | Süre 05:56 | İstanbul, Nisan 2018


  • İŞİMİ NASIL BÜYÜTÜRÜM! BeeAdx Reklam Platformu Kurucusu Deniz Yoldaç TEB Kadın Bankacılığı desteği ile büyüttüğü girişimini anlatıyor.Dileriz bu video #girişimcilik hayalleinde size ilham verir.

   Deniz Yoldaç; Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Şu anda da Gebze Teknik Üniversitesinde İşletme yüksek lisansı yapıyor. Reklam Sektöründe 4 yıllık yöneticilik tecrübesinden sonra bir reklam şirketine kurucu ortağı olan Deniz Yoldaç, sonrasında da teknoloji projeleri üreten ve aynı zamanda da bir reklam ajansı olan MellonX Medya’yı kurdu. BeeAdx Reklam Platformunun da fikir sahibi ve kurucusu.

   Berna Tüzüner; Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Kariyerine TEB KOBİ Bankacılığı altında satış departmanında başladı. KOBİ Bankacılığı grubu altında farklı departmanlarda ve görevlerde yer aldı. Ocak 2018 tarihinden beri Kadın bankacılığı Müdürü olarak görev yapıyor.

  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca desteklenen AR-GE ve Tasarım Merkezleri, işini geliştirmek, şirketini büyütmek isteyen patronlara destek oluyor. Peki bu merkezlerden nasıl yararlanılır? Koşulları nelerdir? İzlenmesi gereken yollar, TEB KOBİ TV Kadın Patronun Ekranı'nda! 

    

    

  • İşini geliştirmek ve mevcut pazarda yer almak isteyenler için yatırımcıya ulaşmak çok önemli. İşini büyütmek isteyen kadın patronlar için de hem mentor, hem de finansman kaynağı olarak yatırımcıya ulaşmak, zaten zor olan iş hayatında tutunmak için olmazsa olmaz. Peki yolun başında olan kadın patronlar, yatırımcılarla nasıl buluşurlar?

  • O bir “Çılgın Türk Kızı”. Forbes dergisinin “30 yaş altı bilim insanı” listesine giren, Harvard Üniversitesi Genç Akademi üyesi bir bilim kadını. Canan Dağdeviren, bilime merakı çok küçük yaşlarda belli olan bir özel yetenek.MIT Technology Rewiew’un her yıl düzenlediği 35 yaş altı mucitler listesinde yer alan Dağdeviren “giyilebilir kalp pilinin” ve birçok projenin mucidi...

    

  • Satış ve pazarlama ekibi, bir şirketin dışa dönük yüzü olduğu için doğru stratejilerle şekillendirilmesi, gelişim ve büyüme için kaçınılmazdır. Ancak doğru kişilerden oluşan etkin bir ekiple bu büyüme gerçekleşir.

  • Sosyal sorumluluk kampanyalarını her şirketin, kendisini var eden topluma karşı bir borcu olarak tanımlayabiliriz. Bu projeler, kadına karşı şiddetten eğitime, alkole, sigarayla mücadeleye kadar çeşitlenebiliyor. Peki şirketler ve patronlar, sosyal sorumluluk projelerini nasıl geliştirmeli, faaliyet alanları ile projeler arasındaki iletişimi nasıl kurmalılar? Sosyal sorumluluk projeleri, işini büyütmek isteyen firma sahiplerine farklı fırsatlar da yaratıyor. Sosyal sorumluluk projeleri hakkında merak ettikleriniz TEB KOBİ TV’de!

    

    

  • İşletmenizin tanınması, ürün ve hizmetlerinin pazarlama ve satışının hak ettiği ölçüde yapılmasının yollarından biri de fuarlara katılmak. Düzenli olarak yurt içi ve dışında gerçekleştirilen sektörel fuarlar, önceden planlama ve organizasyon isteyen uzun süreli hazırlıkları gerektiriyor. Peki kadın patronlar, bir fuara katılmadan önce neler yapmalı, nelere dikkat etmeli, işletmelerini bu organizasyona nasıl hazırlamalılar?