TEDx Talks

  • Amy Cuddy, Beden dilin kim olduğunu nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. 

   Sosyal psikolog ve çok satan yazar Amy Cuddy, güç, mevcudiyet ve önyargı davranışsal bilimi konusunda uzmandır. Harvard'da liderlik dersleri veren Amy, Princeton Üniversitesi'nden doktorasını tamamladı ve Harvard Business School ve Northwestern Üniversitesi'nde görev aldı.

  • Celeste Headlee daha iyi bir iletişimin 10 yolu'nu anlatıyor.

   Headlee, 1999'dan beri muhabir ve sunucu olarak halka açık radyoda çalıştı. "The Takeaway"  isimli şovun ortak sunucusu olmaya başlamadan önce NPR için Orta Batı Muhabiriydi. Headlee, müzik alanında oldukça eğitimlidir ve hala profesyonel bir opera şarkıcısı olarak çalışmaktadır.

  • Julian Treasure Daha iyi dinlemenin 5 yolunu anlatıyor. 

   Julian bir ses ve iletişim uzmanı. İnsanları daha iyi dinlemek ve daha sağlıklı sesler üretmek alanlarında eğitmek için Dünya’yı dolaşıyor. Ayrıca Julian , dünya çapındaki işletmelere - ofislere, perakendecilere, havalimanlarına - fiziksel mekanlarda ve iletişimde sesin nasıl tasarlanacağı konusunda tavsiyelerde bulunan bir firma olan Sound Agency'nin başkanıdır.

  • http://www.ted.com Career analyst Dan Pink examines the puzzle of motivation, starting with a fact that social scientists know but most managers don't: Traditional rewards aren't always as effective as we think. Listen for illuminating stories -- and maybe, a way forward.

   TEDTalks is a daily video podcast of the best talks and performances from the TED Conference, where the world's leading thinkers and doers give the talk of their lives in 18 minutes. TED stands for Technology, Entertainment, Design, and TEDTalks cover these topics as well as science, business, development and the arts. Closed captions and translated subtitles in a variety of languages are now available on TED.com, at http://www.ted.com/translate.
    

  • Suna Tüzün genç bir hidrobiyolog. Derin deniz keşifleri yapan Nautilus adlı bilim gemisinde dokuz yıldır çalışarak dünyanın çeşitli denizlerinde bilimsel araştırmalara katılıyor. Suna Tüzün ve Emin Çapa, Nautilus gemisinin neler yaptığından, nasıl işlediğinden bahsediyor. Suna Tüzün’ün uluslararası bilim serüveni bilim yapmak isteyen herkese, özellikle de gençlere ilham ve cesaret verecek nitelikte.

   1988 doğumlu Suna Tüzün, 2005 yılında başladığı Biyoloji-Çevre Biyolojisi eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde Hidrobiyoloji alanında yaptığı doktorasıyla devam etmektedir. 20’den fazla sayıda ulusal ve uluslarası ekspedisyonda bilim koordinatörü ve biyolog olarak görev aldı. Sualtı, derin deniz ve deniz canlıları biyolojisi hakkında seminerlere katıldı, konuşmalar ve bilimsel yayınlar hazırladı. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

  • Zubizu tarafından her yıl düzenlenen Wellness Festivali'nde Ebru Şinik'in tarafından yapılan wellbeing ve wellaging (sağlıklı ve mutlu yaş alma) konulu panel katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.


   İyi Ol, Mutlu Ol!

  • 19 Temmuz 1965 doğumlu olan Evelyn Glennie, iskoç bir perküsyonist. 12 yaşından beri duyamayan Evelyn, kendine vücüdunun kulakları dışındaki bölümleriyle duyabilmeyi öğrettiğini söylüyor.

  • Close your eyes and picture and engineer. You probably weren't envisioning Debbie Sterling. Debbie Sterling is an engineer and founder of GoldieBlox, a toy company out to inspire the next generation of female engineers. She has made it her mission in life to tackle the gender gap in science, technology, engineering and math.

   GoldieBlox is a book series+construction set that engages kids to build through the story of Goldie, the girl inventor who solves problems by building simple machines. Debbie writes and illustrates Goldie's stories, taking inspiration from her grandmother, one of the first female cartoonists and creator of ""Mr. Magoo."" Her company, launched in 2012, raised over $285,000 in 30 days through Kickstarter, and has been featured in numerous publications such as The Atlantic and Forbes.

   Prior to founding GoldieBlox, Debbie served as the Marketing Director of Lori Bonn, a national jewelry company. For the past 7 years, she has also served as a brand strategy consultant for a wide variety of organizations including Microsoft, T-Mobile, Organic Valley and the New York Knicks.

   Debbie's inspiration to create a mission-driven company came in 2008, when she spent 6 months volunteering at a grassroots nonprofit in rural India. She created a viral fundraising campaign called ""I Want a Goat,"" raising over $30,000 for economic and educational development in the region. This experience helped pave the way to finding her true passion: inspiring the next generation of female engineers.

   Debbie completed her degree in engineering at Stanford (Product Design, '05) and currently lives with her husband in San Francisco.

   In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)

  • James Geary Mecazi Konuşmanın ne demek olduğunu anlatıyor

   Dünyanın profesyonel aforistlerinden bir tanesi olan James Geary, Reader's Digest'teki "Quotable Quotes" sütununa çocukluktaki hayranlığı sayesinde performans sanatı, şiir ve hokkabazlık alanlarında erken dönem yaratıcı çalışmalarını başarıyla birleştirdi.

  • That science fiction future where robots can do what people and animals do may be closer than you think. Marc Raibert, founder of Boston Dynamics, is developing advanced robots that can gallop like a cheetah, negotiate 10 inches of snow, walk upright on two legs and even open doors and deliver packages. Join Raibert for a live demo of SpotMini, a nimble robot that maps the space around it, handles objects, climbs stairs -- and could soon be helping you out around the house.

   Check out more TED talks: http://www.ted.com

   The TED Talks channel features the best talks and performances from the TED Conference, where the world's leading thinkers and doers give the talk of their lives in 18 minutes (or less). Look for talks on Technology, Entertainment and Design -- plus science, business, global issues, the arts and more.

   Follow TED on Twitter: http://www.twitter.com/TEDTalks
   Like TED on Facebook: https://www.facebook.com/TED

   Subscribe to our channel: https://www.youtube.com/TED

  • Nancy Duarte Muhteşem konuşmaların gizli yapısı hakkında konuşuyor

   Nancy Duarte, sunum tasarımı alanında bir uzman ve 21 yıldır CEO olarak görev yaptığı Duarte Design'ın müdürüdür. Nancy, topluluk önünde yapılan sunumların gücünü arttırmak için dünya çapında konuşmalar yapıyor ve bu alanda kitapları bulunuyor.

  • Brené Brown, "Savunmasızlığın gücü" anlatıyor.

   Brene Brown, Houston Üniversitesi’nde bir araştırma profesörüdür. Son yirmi yılını cesaret, kırılganlık, utanç ve empati alanlarında çalışarak geçirdi. Bu konularla ilgili çok satan kitaplar yazdı. Brene’in TED konuşması Dünya çapında en çok izlenen 5 TED konuşmasından biri.(35 Milyon’dan fazla)

  • Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik ve Sertrans Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ile bir araya geldik ve "Stresimi Nasıl Yönetebilirim" sorusuna cevap aradık.

   Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu, lider danışman ve eğitmenlerinden olup, yüzyılımızda Bütünsel Sağlık ve Kuantum Tıbbı’nın en güçlü öncülerinden olan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencisi ve California’da bulunan Chopra Center eğitmenlerindendir.
   Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını; “Hayatlarımızı daha sağlıklı, daha enerjik, daha huzurlu, daha mutlu ve neşe içinde bir farkındalık hali ile yaşamamızı sağlayıcı, bilimsel altyapılı kadim tekniklerin günlük rutine kolaylıkla eklenerek, genel yaşam kalitesinin yükselmesini sağlamaktır’ diye özetlemektedir.
   “Mind-Body Medicine” (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreten Şinik, ülkemizde Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.
   Şinik, “İyi Ol, Mutlu Ol” sloganı çerçevesinde “ Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları” yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır.
   “Nefeste Saklı Hayat”, “Ebru Şinik’den Bütünsel Detoks Önerileri” ve “Genleriniz Kaderiniz Değildir” isimli üç kitabı ve “Gündelik Yaşam için Kadim Nefes Teknikleri” isimli eğitim DVD’si olan Şinik, ayrıca Şahsa Özel “Bütünsel Sağlık, Well-Aging ve İş&Yaşam Dengesi” hizmetleri vermektedir.

   Sedef Nasuhioğlu, eğitimini Marmara Üniversitesi ve Manchester Universitesi'nde tamamladı. İş hayatına 1999 yılında o dönemde Koç Holding Şirketi olan Migros'ta başladı. Tedarik zinciri ve lojistik yönetimi ile geçen 9 yılın ardından Migros'tan ayrılarak Kuveyt'li Alshaya Grubuna geçti. Burada 8 yıl grubun Starbucks, The Body Shop, Victoria's Secret, Topshop, Shake Shack, Pinkberry ve diğer markalarının Tedarik Zinciri ve Lojistik Direktörlüğü'ni icra etti. 2014 yılında bu görevinden ayrılıp Boyner Grup'a Operasyon ve Bilgi teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Haziran 2018'den bu yana Sertrans Lojistik'te Kontrat Lojistik Operasyonları Genel Müdürü ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Esas Sosyal İlk Fırsat ve Yeni Bir Lider organizasyonlarında iş hayatına yeni atılan gençlere mentorluk desteği vermektedir.
   10 yılı aşkın süredir Pilates ile ilgilenmektedir. 2018 yılının başında homeopati, ayurveda, meditasyon ve nefes üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. Modern sokak sanatçılarının eserlerine tutku ile bağlıdır. Türkiye Yardım Sevenler Derneği ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

  • Facebook COO Sheryl Sandberg ilham veren TEDX konuşması. 

    

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.