TSKB

  • TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş Genel Müdürü Makbule Yönel, "Gayrimenkul Sektöründe Kadın" Olmayı anlatıyor.

   Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2003 yılında mezun olan Makbule Yönel Maya, SPK ve RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) lisanslı değerleme uzmanıdır. Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Maya, gayrimenkul ve Şehir Planlamaya yönelik çeşitli pozisyonlarda görev almış, 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş bünyesine katılarak Değerleme Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Yönetici Yardımcılığı pozisyonuna getirilen Maya, 2008 yılında Yönetici, 2010 yılında Müdür ve 2012 yılı başında Kurumsal Değerleme Departmanı ile Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilmiştir. Mart 2013 itibarı ile Maya, şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB), 2 dönemdir Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Urban Land Institute (ULI) İcra Kurulu üyesidir. Değerleme ve danışmanlık alanlarında yaklaşık 15 yıllık tecrübesi bulunan Maya, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve ekspertiz raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis ve hastane gibi gayrimenkul yatırım projelerinin değerleme, fizibilite çalışmaları ile en verimli ve en iyi kullanım analizleri gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik danışmanlık alanlarında çalışmalar yürütmüştür.

  • GELECEĞİN KADIN YÖNETİCİLERİNE MESAJLAR! Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdür Yardımcıları Aslı Hancı ve Ece Börü'nün geleceğin kadın yöneticilerine mesajı var!


   1969 Ankara doğumlu olan Aslı Z. Hancı, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1991 yılında Citibank’te başlayan Sn. Hancı, sırasıyla Chase Manhattan ve BNP Ak Dresdner Bank Hazine bölümlerinde görev almıştır. 2005 yılında TSKB Hazine ekibine katılmış ve 2007’de Menkul Kıymetler Müdürü, 2008’de Hazine Müdürü olarak görev almıştır. Sn. Hancı 1 Ocak 2017’den bu yana Hazine, Hazine ve Sermaye Piyasası Operasyonları, Kredi Operasyon Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


   1966 İstanbul doğumlu olan Ece Börü, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1989 yılında TSKB bünyesinde Mali Kontrol Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. 2000 yılında Mali Kontrol Müdürlüğü, 2006 yılında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerine atanmıştır. Sn. Börü 28 Kasım 2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Bütçe ve Planlama, Mali Kontrol, Krediler, Kredi İzleme Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


  • İNSAN KAYNAKLARINDA FEM SERTİFİKASININ ÖNEMİ! TSKB İnsan Kaynakları Müdürü Melis Sökmen Çakıroğlu, İnsan Kaynaklarında FEM Sertifikasının Önemi'ni anlatıyor.

   Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden 2002 yılında mezun olan Melis Sökmen Çakıroğlu, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladı. Bitirme tezini Toplumsal Cinsiyet: Televizyonda Kadının Çözümlenmesi üzerine yazdı. Kariyerine 2002 yılında TRT’de belgesel program sorumlusu olarak başlayan Çakıroğlu, 2006-2008 yılları arasında Yurtiçi Kargo Pazarlama Bölümünde Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev yaptı. 2008 yılında TSKB’de Kurumsal İletişim biriminde çalışmaya başlayan Çakıroğlu, 2014 yılında Yetenek Yönetimi ve Kurumsal İletişim Yöneticiliği, 2017 yılında ise İnsan Kaynakları Grup Yöneticiliği görevine atandı. 2018 yılından bu yana TSKB İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışan Çakıroğlu, değişim yönetimi, organizasyonel gelişim, kurum kültürü, kurum içi koçluk, takımlar arası işbirliği ve iletişim konularında özel olarak çalışmalarına devam ediyor.

  • KADIN DOSTU ŞİRKETLER! TSKB Kurumsal Pazarlama Grup Yöneticisi Hüseyin Gürel, "Kadın Dostu Şirket" olmak için kurumların yapmaları gerekenleri anlatıyor.

   1983 yılında İstanbul’da doğan Hüseyin Gürel, 2007 yılında ODTÜ İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı sene içerisinde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Mali Analiz bölümünde MT olarak göreve başladı. 2007-2015 yıllarında Mali Analiz Departmanı’nda çalıştıktan sonra, Kurumsal Pazarlama Departmanı’na geçti ve güncel durumda da Grup Yöneticisi olarak TSKB’deki kariyerine devam etmekte. Ayrıca 2017 yılından itibaren TSKB iştiraki TSKB GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak TSKB'yi temsil etmekte.

  • TSKB Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Canan Coşkun ile "Sosyal Sorumluluk Projelerinin Etkileri" hakkında konuşuyoruz.

   Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Coşkun, 1999 yılında TSKB ailesine katıldı. Halen TSKB Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Coşkun, Bankanın sürdürülebilirlik ve fırsat eşitliği faaliyetlerinde de yoğun olarak görev alıyor. Coşkun, sürdürülebilirlik, cinsiyet eşitliği, kültürel gelişim gibi alanlara odaklı farklı dernek ve inisiyatiflerde de TSKB’yi temsil ediyor.

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.