UPS

  • UPS Asya Pasifik bölgesinde İş Planlama ve Gelir Yönetiminden Sorumlu Pazarlama Direktörü Teoman Ünal ile global #kariyer hakkında sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!
   Teoman Ünal kimdir:
   Teoman Ünal, 1976 yılında Ankara'da dogdu. İzmir Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra 1998’de ITU Endustri Muhendisligi bölümünden mezun oldu. 2000 yılına kadar Garanti Bankası'nda çalıstıktan sonra yurtdısına çıktı, 2002 yılında Georgia Tech Universitesinde MBA'ini tamamladı. 2002’de Brüksel'de UPS Avrupa Bolgesinde pazarlama bölümünde
   çalısmaya basladı. 2006 yılında Türkiye'ye döndü, AVEA'da çesitli pazarlama rollerinde çalıstıktan sonra 2010 yılında UPS Turkiye -Ülke Pazarlama Müdürü görevini aldi. 2015 yilindan bu yana UPS’te farkli rollerde Bruksel ve Prag’da calistiktan sonra, 2019’da UPS Asya Pasifik bolgesinde Is Planlama ve Gelir Yonetiminden sorumlu pazarlama direktoru gorevine geldi. Evli ve 5 yasinda bir oglu olan Teoman Ünal, seyahat etmek,
   gitar çalmak, tenis oynamak ve sörf yapmaktan hoslanır.

   ---------
   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak

  • UPS Türkiye’de Muhasebe Müdürü, sevgili Bahar Arıbaş ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!


   Bahar Arıbas 1986 yılında Lüleburgaz’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde tamamladı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2010 yılında meslek hayatına atılan Bahar, sırasıyla Alp Havacılık, PriceWaterhouseCoopers, Perfetti Van Melle, Redbull ve Manpower firmalarında çeşitli finans ve muhasebe görevlerini üstlenmiştir. Yaklaşık 1 yıl Londra’da ikamet ettikten sonra tekrar ülkesinde dönme kararı alarak iş hayatına İstanbul’da devam etmiştir.2020 yılından bu yana UPS Türkiye’de Muhasebe Müdürü görevi yapmaktadır. 2014 yılında evlenen Bahar Arıbas, 5 yaşında 1 çocuk annesidir.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  • UPS Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Kerem Gök ve UPS Türkiye İnsan Kaynakları Uzmanı Gizem Tabak ile UPS'in sosyal sorumluluk çalışmaları ve bu çalışmaların etkilerini konuştuk! #SosyalSorumluluk


   -----------------------

   Kerem Gök kimdir?
   Kerem Gök 1979 yılında İzmir’de doğdu. Üniversite lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisi
   olarak tamamladı ve akabinde ABD’de Florida Metropolitan Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını
   tamamladı.
   Devamında ABD ve Türkiye’de hem ithalat & ihracat hem de Gayrimenkul sektörlerinde Yurtdışı Satış
   bağlantılı görevlerde yer aldıktan sonra 2008 yılında UPS Türkiye bünyesinde İş Geliştirme
   Departmanında göreve başladı.
   Akabinde, Operasyon ve İnsan Kaynakları departmanlarında Uzmanlık, Takım Liderliği, ve Yönetmen
   görevleri sonrası 2015 yılında İK ve İSG Müdürü görevine atandı.
   2016 -2020 yılları arasında UPS Macaristan – Yunanistan – Romanya – Slovenya Ülke Insan Kaynakları
   Müdürü görevi için Budapeşte’de yer aldı.
   2020 Temmuz ayı itibari ile UPS Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Müdürü görevini sürdürmekte olan Kerem
   Gök, evli ve iki çocuk babasıdır.


   Gizem Tabak kimdir?
   İstanbul Kültür Üniversitesi’nde E-Ticaret bölümünü okudu. Mezun olduktan sonra Garanti Bankası ve Türk Hava Yollarında ilk stajını yaptıktan sonra iş hayatına atıldı. Dijital bir reklam ajansında müşteri temsilcisi olarak başladığı kariyer hayatından ingilizcesini geliştirmek için ayrıldı ve AuPair programı ile yurtdışı deneyimi kazandı.

   Aupair Programı sırasında UC. Berkeley Extension’da pazarlama eğitimi aldı ve sonrasında Amerika’da staj yapma imkanı kazandı.

   2015 yılında UPS Türkiye Güvenlik departmanında işe başlayan Gizem, 2020 ylı itibariyle İnsan Kaynakları Uzmanı olarak UPS teki kariyerine devam etmektedir. UPS ekibiyle birçok sosyal sorumluluk projesine katıldı ve Kadın Liderlik Gelişim platformunda aktif rol almaya başladı.

   ---------------------

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak.
   Detaylı bilgi:

  • Kurucumuz Melek Pulatkonak ve UPS Türkiye İşçi İlişkileri Müdürü Özge Yılancıoğlu Erol ile Kadın liderlik Platformu hakkında konuştuk.

   ---------------------------------------

   Özge Yılancıoğlu Erol, 1981 İstanbul doğumludur. Liseyi Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamış, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi boyunca yerli ve yabancı değişik firmalarda yarı zamanlı İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır. Profesyonel kariyerine 2005 yılında SpenglerFox Üst Düzey işe alım Danışmanlığı’nda teknoloji sektöründen sorumlu İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlamıştır. Devam eden altı yıl boyunca çeşitli insan kaynakları ve iş süreçleri danışmanlığı projelerinde bulunmuştur. 2011 yılında UPS Türkiye’ye İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak katılmış, 2012 yılında Ülke İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna terfi etmiştir. 2017 yılı başında Hollanda Ülke İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna getirilerek Hollanda- Eindhoven’da yaşamaya başlamıştır. 2018 yılı Eylül ayında Türkiye Ülke İşçi İlişkileri Müdürü pozisyonu teklif edilmiş ve İstanbul’a geri dönmüştür. UPS Türkiye bünyesinde kurulan Kadın Liderlik Gelişimi Komitesi, Genç Kuşak Komitesi ve 2014 yılında kurulan Kadın Liderlik Platformu gibi TurkishWIN ve KAGİDER ile paydaş olarak başlatılan projelerin liderliğini üstlenmiştir. Evli ve 3.5 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Özge, akıcı Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

   **

   Melek Pulatkonak, Avusturya Lisesi'nden mezun olup soluğu yurt dışında alan Melek Pulatkonak, New York Borsası'nda iş hayatına atıldı. MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com'daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft'da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye'ye döndü. 2015'de dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN'i kurdu. 2013 yılında kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN'de çalışmaya başladı. Yeni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.

   ----------------------------------------------

  • 18 Haziran Lojistik Günü'nü UPS Ailemiz ile birlikte Lojistik Haftası olarak kutluyoruz!

   BinYaprak ve UPS iş birliğinde gerçekleşecek bu etkinlikte; lojistikte kariyer yapmak hakkında bir çok konuyu ele aldık!- Lojistik sektöründe pazarlamanın sırları, operasyonun en önemli noktaları ve operasyonda kadının varlığı konularını ve aynı zamanda lojistik sektöründe hem kariyer hem de kişisel gelişim konularının hepsi ve daha fazlasını konuştuk.

   Bu etkinlikte konuşmacılarımız UPS ailemizden,

   - Burak Kılıç, UPS Türkiye Genel Müdürü
   - Kerem Gök, İnsan Kaynakları Müdürü
   - Yasemin Gül, Pazarlama Müdürü
   - Levent Cesur, Bölge Operasyon Müdürü
   - Engin Kolat, Operasyon Direktörü
   - Gizem Tabak, İnsan Kaynakları Uzmanı
   - Elif İrem Sözbilen, Ücret/Yan Haklar ve Raporlama Uzmanı

   ---

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  • Lojistikte kariyer yapmak için bariyerleri nasıl aşarsın?

   BinYaprak ve UPS iş birliğinde gerçekleşen bu etkinlikte; lojistikte kariyer yapmak, lojistik sektöründe kadın olmak, UPS'te işe alım süreçleri, staj imkanları ve daha merak ettiğin birçok soruyu cevaplıyoruz.

   Bu etkinlikte konuşmacılarımız UPS ailemizden,
   Burak Kılıç - UPS Türkiye Genel Müdürü
   Kerem Gök - İnsan Kaynakları Müdürü
   Elif İrem Sözbilen - Ücret/Yan Haklar ve Raporlama Uzmanı ve
   Merve Buse Karahan - Pazarlama ve PR Uzmanı

  • UPS’de Ülke Endüstri Mühendisliği Müdür’ü, sevgili Ayşenur Can ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!


   Ayşenur Can 1988 yılında İskenderun’da doğdu. Adana Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve sonrasında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Kariyer hayatına 2011 yılında Ekol Lojistik Firması’nda Finansal Raporlama Uzmanı olarak başladı. 2014-2019 yılları arasında sırasıyla aynı firmada Süreç Geliştirme Uzmanı, İş Analizi Sorumlusu olarak ve sonrasında 2019-2021 yılları arasında Ceva Lojistik bünyesinde Operasyon Mükemmellik Yöneticisi olarak kariyerine devam etti. 2021 Temmuz ayından itibaren UPS’de Ülke Endüstri Mühendisliği Müdür’ü olarak görevini sürdürmekte ve aynı zamanda Ülke Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yürütmektedir. Evli ve iki çocuk annesi olan Ayşenur iş dışındaki vaktinin büyük kısmını çocuklarıyla oynayarak geçirmekten hoşlanıyor.
   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  • UPS Türkiye İGA Operasyon Müdürü, sevgili Merve MUT TATLI ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!


   Merve Mut Tatlı, UPS kariyeri boyunca pek çok pozisyonda görev aldı. Bugüne kadar Insan Kaynakları Yöneticiliği, Gelir Yönetimi ve Fiyatlandırma Yöneticiliği, İstanbul Avrupa Yakası Yurt dışı Operasyon Yöneticiliği gibi çeşitli görevlerde yeralan Merve Mut Tatlı, ek olarak UPS Türkiye’nin ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin Kadın Gelişim Programı’nın sorumluluğunu üstlendi. BRG grupları ile birlikte şirket içi ve şirket dışı birçok projede yer aldı ve ödüller kazandı.

   Yeditepe Üniversitesi Bilişim Sistemleri Bölümü’nden mezun olup, Uluslararası Ticaret Bölümü’nde yan dal yaptıkdan sonra Kanada da 5 ay staj yaptı. Staj sonrası Yeditepe Üniversitesi’nde MBA programını tamamlayıp, 2011 yılında UPS Türkiye Insan Kaynakları Departmanında işe başladı. Evli ve ikiz kız çocuğu annesi olan Merve Mut Tatlı, İstanbul Üviversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü okuyor.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • Özge Yılancıoğlu, İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Saint-Benoit Fransız Lisesi ve sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamlamıştır. Özge, üniversite 2. yılında DHL Express’te yarı zamanlı İnsan Kaynakları Temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yine üniversite eğitimi boyunca 3. ve 4. Sınıfta Turkcell’de yarı zamanlı çalışmış, Organizasyonel Gelişim Değişim Yönetimi ekibi içerisinde birçok yeniden yapılandırma projesinde yer almıştır. Mezuniyetinin hemen sonrasında SpenglerFox Üst Düzey İşe Alım Danışmanlığı’nda Danışman olarak çalışmaya başlamış ve IT, Telekom, Hizmet, FMCG, Finans gibi sektörlerde farklı projelerde liderlik yapmıştır. 2011 yılında UPS Türkiye’ye katılan Özge, Ülke İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Özge, UPS Türkiye bünyesinde Women’s Leadership Development (Kadın Liderlik Gelişimi) Komitesine Başkanlık, Y Kuşağı Komitesi’nde ise Danışmanlık vermektedir. Fransızca ve İngilizce konuşabilen Özge, evlidir ve eşi ile birlikte İstanbul’da oturmaktadır.

  • UPS Türkiye’de Ülke Pazarlama Müdürü, sevgili Irmak Orman ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!


   1985 İstanbul doğumlu olan Orman, Robert Kolej’den mezun olduktan sonra 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2009-2011 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Pazarlama ve Lojistik Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır.
   Kariyerine Garanti Bankası Proje Finansmanı Bölümün’de Yetkili olarak başlayan Orman, şirket birleşme ve satın alımları, kurumsal ve yapılandırılmış finansman, proje finansmanı, değerleme ve iş planı hazırlama konularında çalışmıştır. Avea Telekom Pazarlama Birimi Kurumsal ve Ticari Müşteriler Segmenti’nde stratejik planlama, kampanya yönetimi ve proje geliştirme alanlarında Uzman olarak görev almıştır.
   2012 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Ofisi’nde çalışmaya başlayan Orman, Haziran 2017’de Doğan Holding iştirakı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na Genel Müdür olarak atanmıştır. Türkiye’de kurulu girişimlere yatırım yapmak, Türk girişimcilik ekosistemini geliştirmek, girişimcilere mentorluk yapmak ve yeni kurulan şirketleri geliştirmek üzerine çalışan Orman, aynı zamanda farklı Doğan Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. 2019 yılında 3 ortak olarak dijital sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren MedAssist’i kuran Orman, 2021 Aralık’ta UPS Türkiye’de Ülke Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.
   Evli ve 2 çocuk annesi olan ve halen Işık Üniversitesi’nde Güncel İşletme alanında doktora eğitimine devam eden Irmak Orman’ın Sosyal Medya Pazarlama, Dijital Çağ’da Girişimcilik Ekosistemi, 20’li Yaşlarda İş Hayatı ve Çalışan Anne isimli 4 kitabı bulunmaktadır.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  • Pamuk Boz ve Çiğdem Yeşil ile ''Kariyerinin Hakkını Ver'' kapsamında satışta #kariyer hakkında sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!


   -----------------------

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • UPS SCS Türkiye şirketinin Ülke Müdürü, sevgili Burcu Burgazlıoğlu ile #kariyer sohbeti gerçekleştirdik. Dileriz bu video kariyer planlamanızda size yardımcı olur!   Burcu Burgazlıoğlu, Işık Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde MBA ve Yönetim Organizasyon Yüksek Lisansı yaptı. Yüksek lisansının 2. yılında tercüman olarak işe girdiği firmada Nakliye departmanına geçme şansı yakaladıktan sonra birim içinde yöneticiliğe uzanan bir kariyeri oldu. 2009’da UPS satın alması ile UPS SCS bünyesinin bir parçası olarak çalışmaya devam etti ve ileriki yıllarda Deniz Nakliye Operasyon Yönetmenliği, Kara ve Deniz Nakliye Operasyon Yönetmenliği ve Hava Kargo Yönetmenliği yaptıktan sonra 2015 yılında UPS’in Nakliye ve Lojistik Depolama çözümleri sunan firması olan UPS SCS Türkiye şirketinin Ülke Müdürü pozisyonuna terfi etti. Halen bu görevi sürdürmekle beraber , yine UPS SCS’in Avrupa’da yürüttüğü çeşitli projelere yöneticilik yapmakta. Evli ve 2.5 yaşında bir kız çocuk sahibi olan Burcu Burgazlıoğlu‘nun seyahat etmek ve binicilik hobileri arasında.

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

  • Tümay Karaca, Lojistik Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra 2013'ten 2018'e kadar UPS Supply Chain Solutions, APL Logistics ve Horoz Bollore Logistics'te Lojistik Operasyon Uzmanı olarak çalıştı. Şimdi ise MSC Mediterranean Shipping Company'de çalışıyor.

   #neokusamneolsam #lojistik # #istemekbasarmanınyarısıdır #denizoperasyonmemuru #LojistikMeslekYüksekOkulu

  • Limit Gökyüzü!

   UPS Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Ufku Akaltan, UPS’in Avrupa Genel Müdürlüğü’nde yaz stajı yaparken 2002 yılında aldığı iş teklifiyle UPS’in Brüksel’deki Avrupa Genel Müdürlüğü’nde Pazarlama Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2 sene sonra yine Avrupa Genel Müdürlüğü'nde Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2005 yılında Almanya'ya Gelir Yönetimi'nden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak atanan Akaltan 2009 yılında UPS Avrupa İş Planlama ve Perakende Stratejileri Direktörü oldu. 2010-2013 yılları arasında İngiltere ve Baltık ülkelerinin Pazarlama Direktörü, 2013 yılında ise Almanya Pazarlama Direktörü olarak görev alarak 13 sene başarılı terfilerle farklı alanlarda elde ettiği tecrübesini geliştirdi.

   BinYaprak | Süre 08:14 | İstanbul, Ocak 2016

   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com

    

  • Kadın Liderlik Platformu kapsamında Psikolog Dr. Nedret Öztan, zor zamanlarda psikososyal destekler hakkında bilgi veriyor. Bu #tüyo videomuz dileriz size yardımcı olur!

   Psikolojik Hizmetler Enstitüsü'nün kurucusu ve yöneticisi olan Nedret Öztan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1976'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından burslu olarak Amerika'ya gönderilmiştir. Amerika'da Washington D.C'deki The Catholic University'den psikolojide yüksek lisansını aldıktan sonra New York'taki The New School for Social Research'de doktora çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmaları sırasında Eastern Group Psychotherapy Enstütüsü'nde grup eğitimi alan Nedret Öztan, sonra bir gündüz hastanesinde bireysel terapiler ve grup terapileri çalışmalarına katılmıştır. Daha sonra The Development of Human Potential Programı'nda da çalışmalarına devam ederken aile terapileri konusunda eğitimini tamamlamıştır.
   1986'da Türkiye'ye dönen Nedret Öztan Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde bir süre çalıştıktan sonra 1991'de Bilkent Üniversitesi'ne geçmiştir. 2006'ya kadar Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi'nde çalışırken diğer yandan ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde dönem dönem ders vermiştir. Şu anda kendisi Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

   Türk Psikologlar Derneği'nin 1974-1976 yıllarındaki kuruluş çalışmalarına katılmış olan Nedret Öztan, Amerika dönüşünde de Derneğin Merkez Yönetim Kurulunda aktif olarak görev almış ve 1988-1998 yillari arasinda Yönetim Kurulunda üyelik, genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı gibi görevler üstlenmiştir. Bu arada dört yıl Türk Psikoloji Dergisi'nin yayın yönetmenliğini de yapan Nedret Öztan 2010-2012 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği (TPD) başkanlığını, TPD'nin Travma Birimi üyeliğini ve 2006-2016 yillari arasında da Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) temsilciliğini sürdürmüştür.

   Psikoloji alanında bireylere, ailelere ve kurumlara hizmet vermek üzere 1998’ de Psikolojik Hizmetler Enstitüsü'nü kurmuştur. Psikolojik Hizmetler Enstitüsü'nün yöneticisi olan Nedret Öztan'ın uzmanlık alanları travma, depresyon, stres olup yetişkinler ve çiftler ile çalışmaktadır.

   ---------
   BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.