Yönetim Kurulu Başkanı

  • Özel Sektör Gönüllüler Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Yılmaz Argüden, "Özel Sektörde Gönüllülük" konusunu anlatıyor.

   Dr. Argüden, Tarsus Amerikan Koleji’ni Üstün Başarı Ödülü ile Boğaziçi Üniversitesi’ni ise hem Birincilik, hem de öğrenci liderliği için Rektör Ödülü alarak tamamladı. Doktora için NATO bursuyla ABD’ne giden Dr. Argüden, Stratejik Analizler konusundaki doktorasını Üstün Başarı Ödülü ile the RAND Graduate Institute’dan aldı. Çalışma hayatına Koç Holding Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde başladı. The RAND Corp.’ta stratejik analizler uzmanı ve Dünya Bankası Krediler Bölümünde Kısım Amiri olarak görev yaparken 20 değişik ülkeyle çalıştı. Dr. Argüden kurumları geleceğe hazırlama çalışmaları, geliştirdiği yaratıcı ve yenilikçi yönetim stratejileri ve toplumsal katkılarıyla ile tanınan ARGE Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından, Rothschild’ın Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra çeşitli ülkelerde 50’yi aşkın şirketin yönetim kurullarında görev aldı. Kurumsal sosyal sorumluluk ve sivil toplum kurumlarına gönüllü katkıları özendirmek üzere Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin (ÖSGD) kurulmasına katkıları oldu. Boğaziçi Üniversitesi için mezunların katkılarının örgütlenmesi ve “sivil toplum destekli üniversite” modeli gibi öncü örnekler Mezunlar Derneği Başkanlığı sırasında başlatıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulunda görev yaptı. Stratejik Liderlik, Üstün Vatandaşlık, Seçkin Kariyer gibi birçok ödül sahibi olan Dr. Argüden, yaşam kalitesini geliştirme çalışmaları nedeniyle Dünya Ekonomik Forumu tarafından Geleceğin 100 Global Lideri arasına seçildi.

  • Güçlü kadın denince akla gelen isimlerden olan Gözde Akpınar'ın hikayesi. İyi seyirler.

   Filli Boya’nın kurucusu Celal Akpınar’ın kızı olan Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul'da doğdu.
   Saint Joseph Lisesi'nin ardından üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-İktisat Bölümü’nde okudu. Eşzamanlı olarak, Bilgi Üniversitesi’nin sunduğu bir imkanla aynı bölümü Portsmouth Üniversitesi’nde de tamamladı. 2003 yılında Betek Boya ve Kimya Sanayi’nde çalışmaya başladı.
   Babasının 2005 yılındaki vefatına kadar birlikte 1,5 yıl çalışma imkanı bulan Gözde Akpınar, 25 yaşında olduğu için şirketin yönetimini hemen devralmadı.Önce Yönetim Kurulu Üyesi olarak yönetime katılan Akpınar, Şubat 2008'de ilk kez Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.
   Gözde Akpınar, şirketin başına geçtiği günden bu yana sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdi. 2015 yılında Filli Boya Bilim Kampı projesini hayata geçirdi. 2016 yılında ise Filli Kadın Ustalar adlı proje ile kadınların erkek işi olarak görülen boya sektöründe yer almaları için farklı şehirlerde boyacılık kursları düzenledi. Doğal yaşamın korunması ve sahipsiz hayvanlara yönelik desteğini Haçiko ve Haytap dernekleriyle sürdürüyor. Akpınar, psikoloji, sinema ve resimle ilgileniyor. Ayrıca lego, doğal yaşam fotoğrafçılığı ve seyahat etmek ilgi alanları. İyi bir okur.  • Brothers & Sisters Ajans Başkanı Özge Günaydın ve & Toksöz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaprak Metin ile " Kariyer Değişikliğini Ne Zaman Yapmalıyım " hakkında konuştuk.

   Özge Günaydın, 1975 İstanbul doğumludur. Lidya ve Alisa adında iki kız çocuğu annesidir. İSTEK Vakfı’ndan Altın Genç Ödülüyle mezun olup, Sabancı MYO da Moda Tasarım bölümünü bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi’nde sanat tarihi dersleri almış ve Hüseyin Özçoban da dahil pek çok sanatçıyla beraber çalışarak resim ve heykel eğitimi görmüştür. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır. 20 yıllık iletişim sektörü geçmişine sahip olan Özge Günaydın, Brothers&Sisters Ajansın Başkanı, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu ve NEYAD (Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir. 10 yaşından beri sanatla uğraşan Özge Günaydın, 2015 yılında meme kanserine yakalanmıştır. Hastalık sürecinde de sanatı bırakmamış, resim, seramik ve heykel sanatlarında eserler vermeye devam etmiştir. Özge Günaydın 2016 yılında hayata geçirdiği Sanat Seninle Derneği’nin Kurucu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

   **

   Yaprak Metin, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü'ne başladığı yıl eş zamanlı olarak mainframe sistemlerde programcı olarak çalıştı. Nokia'da Analist Programcı ve Project Manager olarak çalışmaya devam etti. Ankara Üniversitesi'nde İşletme okudu. AC Danışmanlık'ta IT Danışmanı olarak çalıştı.Loginit'e Satış ve Pazarlama Müdürü olarak katıldı, Loginit Genel Müdürü olarak devam etti. Spengler Fox'da IT'den Sorumlu Senior Danışman olarak çalıştı. Yaprak, özellikle IT ve Telco alanlarında profesyonel olarak hizmet verdi ve HR yönetimi, Executive Search ve Organizasyonel Gelişim ve Kariyer Yönetimi konularında uzmanlaştı. MATRIX International Consultancy'de Ortak olarak farklı uluslararası firmalarda Yetenek Yönetimi, Reorganizasyon ve Executive Search konularında aktif olarak çalışmaktadır.

  • ULUSLARARASI NETWORK'LERDE YER ALIN! Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı ve Fark Holding ve Hub Girişim Sermayesi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Özge Bulut Maraşlı ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size ilham verir.


   Özge Bulut Maraşlı, Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı, May Yapım Yönetici Ortağı, Fabu Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Doğan Müzik , Net D, Slowtürk, D Yapım Şirketleri Yönetim Kurulu üyesi, Fark Holding ve Hub Girişim Sermaye şirketi Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

   Mayıs 2018’e dek Kanal D ve D Yapım şirketlerinden sorumlu CEO’su olarak görev yapan Bulut Maraşlı, Dogan Televizyon’a geçmeden önce Doğan Holding’de Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuş; 2006 – 2011 yılları arasında şirketin Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İlişkiler Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. 2003 – 2006 yılları arasında H.Ö. Sabancı Holding A.Ş CEO’suna bağlı olarak stratejik planlama, iş geliştirme, M&A, enerji projelerinin özelleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması, Telekom, gıda, perakende ve çimento iş birimleri gibi birçok sektörde danışmanlık yapan Maraşlı iş hayatına Marsa Kraft Foods şirketinde finans ve iş geliştirme yönetimlerinde çeşitli rollerde yer alarak başlamıştır.

   Bulut Maraşlı, Yönetim Kurulunda Kadın Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, American Turkish Society Young Global Leaders Nomination Committee üyesi, International Academy of Television Arts & Sciences Yönetim Kurulu Üyesi, Profesyonel İş Kadınları Derneği Danışma Kurulu Üyesi ve G20 Genç Küresel Liderler Alumni üyesidir. World Economic Forum, Dijital Medya Okur Yazarlığı Projesi İcra Kurulu ve MEI Strateji Yöneticileri Kurulu üyesidir.

   Özge Bulut Maraşlı, Sabancı Üniversitesinde Master derecesi bulunmaktadır, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. 2016 yılında Yönetim Kurulunda Kadın Projesi 2. Dönem Mentileri arasında yer alan Bulut Maraşlı 1996-98 dönemi Sabancı Holding’in Yetenek Havuzu üyesidir.


  © 2020 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.