Videolar

  Mentor Olmak Nedir? Mentorluk Süreci | Sibel Eşder & Ümran Beba #MilyonKadınaMentor

  Milyon Kadına Mentor Kurucu destekçilerimizden sevgili Ümran Beba ve
  MKM Program Yöneticimiz Sibel Eşder'le olan söyleşimiz yayında! Mentor olmak ve mentorlük süreciyle ilgili sorularınızı bulacağınız videoya yorum yapmayı unutmayın. #MilyonKadınaMentor

  Ümran Beba, PepsiCo Global İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri ve Operasyonları Eski Başkanı

  Robert Kolej mezunu olan Ümran Beba, Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede işletme master’ı yaptı. İş hayatına 1986 yılında Barem Pazar Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde başlayan Beba, PepsiCo Türkiye Çerez Bölümü’ne geçmeden önce Başer-Colgate firmasında 6,5 yıl marka müdürlüğünden pazarlama direktörlüğüne kadar çeşitli görevlerde bulundu.

  PepsiCo’daki kariyerine 1994 yılında Türkiye Pazarlama Direktörü olarak başlayan Ümran Beba, şirketin İnsan Kaynakları ve Ticari Bölüm direktörlüklerini de yürüttükten sonra 2001 yılında genel müdür oldu. Şirketin 2004 yılında Doğu Akdeniz Bölgesi Gıda ve İçecek Bölümü Başkanlığı görevine getirilen Ümran Beba, PepsiCo’nun Suriye ve Irak pazarlarına girişinde önemli katkıları oldu ve bu ülkelerdeki işletmelerin büyütülmesinde olağanüstü sonuçlar elde edildi.

  PepsiCo’da 2009 yılında Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanlığı’na getirilen Ümran Beba, bu bölgedeki ve Türkiye’deki başarı çalışmaları sonucunda 8 Şubat 2010 tarihi itibariyle Asya Pasifik Bölge Başkanlığı’na terfi etti.Hindistan ve Çin dışında tüm Asya Pasifik bölgesi için strateji ve iş geliştirme sorumluluğunu üstlenen Beba, 18 ülke ve 6.000 ‘den fazla çalışanının olduğu bu bölgelerdeki birleşme ve satınalma sürecini yönetti. 

  Ümran Beba, evli ve iki çocuk annesidir.  Aynı Kategoriden Yazılar

  Lütfen modül ayarlarından bir kategori seçin.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.