Milyon Kadına Mentor İlham Verenler : Turkcell

  Milyon Kadına Mentor yolculuğunda bize ilham veren, STEM kariyerleriyle buluştuğumuz "İlham Verenler" etkinliklerimizin en yenisi ile karşınızdayız.

  Bu etkinlikte Milyon Kadına Mentor Teknoloji Destekçimiz Turkcell Ailemiz ile birlikteyiz. Sevgili mentorlarımız Sümeyra Güleç-Veri Bilimcisi ve Şebnem Mut- Yazılım Geliştirici sizlerle canlı yayında deneyimlerini paylaştı

  Siz de geleceğinizi nasıl şekillendireceğiniz üzerine kafa yoruyor, Telekom sektöründe çalışmanın nasıl olduğunu merak ediyor ve kendinize bir yol haritası çıkarmaya çalışıyorsanız bu etkinliği ve Turkcell mentorlarımızın anlatacaklarını kaçırmayın!

  Şebnem Mut Lisans eğitimini 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde, 2006 yılında ise aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. İş hayatına 2006 yılında Beko Elektronik’ te Yazılım Mühendisi olarak başladı. Ardından 2008 yılında savunma sanayiinde Milsoft ve Havelsan şirketlerinde çalıştı. 2011 yılında Alcatel’ de, 2014 yılında da Digiturk’ te yazılım mühendisi olarak çalışmaya devam etti. 2020 Mart ayından
  beri Turkcell’ de TV ve Cihaz çözümleri ekibinde yazılım geliştirici olarak çalışıyor. Ar-ge çalışmalarında yer almaktan keyif alan Şebnem Mut, 2018 yılında Londra’da bir Yapay Zeka konferansında poster sunumu yaptı, biri için süreci devam eden iki adet patenti bulunmakta.

  Sümeyra Güleç Kayan 2016 yılında İTÜ-İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından hepsiburada.com' da CRM Analisti olarak çalışmaya başladı. Burada yaklaşık 2 yıl veri analizi, SAS, SQL ve pazarlama yaklaşımlarını öğrendi. Ardından 2018 yılında Garanti BBVA Teknoloji’de Veri Bilimci olarak çalışmaya başladı.
  Bu süreçte Sabancı Üniversitesinde Veri Analitiği bölümünde yüksek lisans yaptı.
  2021 yılından beri Turkcell Teknoloji’de Veri Bilimci olarak çalışmakta.

  #BinYaprak #İlhamVerenler #İlhamAl #Kariyerplanlama #kariyerBinYaprak çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. 

  Aynı Kategoriden Yazılar

  Lütfen modül ayarlarından bir kategori seçin.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.