Hedef Haritamızı Oluşturduk

Hedef Haritamızı Oluşturduk

MCT Danışmanlık Genel Müdürü Didem Gürcüoğlu Tekay 5 Nisan’da gerçekleştirilen ‘Hedef Haritalama’ etkinliği ile BinYaprak kadını, erkeği ve öğrencilerine rehber oldu.


MCT Danışmanlık Genel Müdürü Didem Gürcüoğlu Tekay 5 Nisan’da gerçekleştirilen ‘Hedef Haritalama’ etkinliği ile BinYaprak kadını, erkeği ve öğrencilerine rehber oldu.

Her hafta Salı günü farklı sektörlerden profesyoneller eşliğinde herkesin katılımına açık online etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 5 Nisan Salı günü toplam 289 kişinin izlediği http://periscope.tv/binyaprak adresinden takip edilen canlı yayında Didem Gürcüoğlu Tekay’ın uzman görüşüyle hedef haritalamanın nasıl gerçekleştiğini öğrendik. 

“Hedef haritalama, teknik ve hayalin birleşimidir” diyenTekay’a göre önemli olan “hayallerin gerçeğe oturtulması”. Bunun için bir rehber sundu Didem Tekay ve ekledi ‘’Hayat da bir hedef’’. Bu rehberin ilk adımı değişime olan inancımız. Hayatın statik olmadığını ve değişimi fırsata çevirme gücümüzü hatırladık. İkinci adım pozitif olmak, bunu bir strateji gibi düşünmek, yapabilirim anlayışını geliştirmek. Başarının anahtarı “bigi-hedef-odak” kodlaması. Açık fikirli olmak, sorumluluk almak, insanları dahil etmek, amaçlara odaklanmak hedeflerimize giden en önemli yapı taşları!

Forty Over 40 2015 listesinde yer alarak alanında dünyada takip edilmesi gereken 40 kadın arasında gösterilen Tekay, Binyaprak Danışma Kurulu’nda yer almakta ve TurkishWIN Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’nda mentorluk yapmaktadır. Didem Gürcüoğlu Tekay’ın BinYaprak hikayesini bu linkten izleyebilirsiniz.

Bu ilham dolu yolculukta bize eşlik ettiği için Didem Gürcüoğlu Tekay’a ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz. “Hedef Haritalama 2” online etkinliği için takipte kalın! Didem Tekay’ın ödevlerini unutmayın, beyaz fonunuz ve renkli kalemleriniz ile kendiniz için büyük bir başarı hayali kurun ve 3 Mayıs’ı bekleyin!

 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Haydi Binyaprak'lı Ol