İnanıyoruz, Kendimizi Geliştirebiliriz

  İnanıyoruz, Kendimizi Geliştirebiliriz

  Yetenek yönetimi, reorganizasyon ve executive search konularında aktif olarak çalışan Yaprak Metin, 12 Nisan’da gerçekleştirilen “Kendimi Geliştirebilirim” etkinliği ile BinYaprak kadını, erkeği ve öğrencilerine ilham kaynağı oldu.

  Her hafta Salı akşamları, farklı sektörlerden profesyoneller eşliğinde herkesin katılımına açık online etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 12 Nisan tarihli http://periscope.tv/binyaprak adresinden takip edilebilen etkinliğimizde Yaprak Metin’in uzman görüşü ile kendimizi nasıl daha çok geliştirebiliriz sorusuna yanıtlar bulduk.

  Kendimizi her alanda geliştirmenin önemini vurgulayan Yaprak Metin, kendimizi geliştirme konusunda SWOT analizi yapmamızın gerekliliğini vurguladı. Böylece zayıf noktalarımızın farkında olacağımızı ve bu zayıflıkları birer artıya dönüştürmek için çalışacağımızı ve kendimizi geliştireceğimizi belirtti. CV hazırlamak da çağımızın gereklerinden, hatta bu CV’nin Linkedin gibi sosyal ortamlarda paylaşılması bizim hedeflerimize yakın kişilerle network kurmamıza da yardımcı oluyor.

  Başarılı bir hayatın, mutlu olduğun işi yaparak kazanılabileceğini savunan Yaprak Metin, üniversite öğrencilerine yaz stajı yapmalarını ve neleri sevmediklerini bulmalarını öğütledi. Ayrıca başarı için, teknoloji bilgisi ve iletişim becerilerinin önemini vurguladı. İyi bir konuşmacı olmanın yanı sıra iyi bir dinleyici olmak, hem iş yaşamında hem de ikili ilişkilerde başarının anahtarı konumunda. Bir tartışmayı yönetebilmek, alınan feedbacklerle, herkesi dahil ederek bir sonuca varmak da iletişim becerilerinin ne kadar geliştirildiğine bağlı olarak değer kazanıyor.

  Etkinlik boyunca kendimizi geliştirmek konusunda püf noktaları sunan Yaprak Metin, yabancı dil öğreniminin öneminden de bahsetti. Yabancı bir dili öğrenmek hem kişisel olarak bize pek çok şey katacak hem de beynimizin çalışmayan fonksiyonlarını hayata geçirecektir. Ayrıca yurt dışında deneyim kazanmak isteyenler için Work and Travel ve AIESEC gibi programları önerdi. Bu gibi programlar sayesinde değişime ve gelişime açık olma özelliğinin kazanımlar sağlayacağını belirtti.

  Tüm bunların yanında hatalarımıza tekrar dönüp bakmamız ve bu hatalardan ders çıkararak hayatımıza devam etmemiz gerekiyor, gerek iş yaşamında gerekse günlük hayatta. Ayrıca sağlam kafanın sağlam bir vücutta olduğu fikrini kanıtlarcasına düzenli spor ve uyku, hayatta başarımızın artmasını sağlıyor.

  Özellikle IT ve Telco alanlarında profesyonel olarak hizmet vermiş ve HR yönetimi, Executive Search ve Organizasyonel Gelişim ve Kariyer Yönetimi konularında uzmanlaşmış Metin’in BinYaprak hikayesini bu linkten izleyebilirsiniz.

  Bu ilham dolu yolculukta bize eşlik ettiği için Yaprak Metin’e ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz. Sonraki etkinliklerimiz için takipte kalın! Yaprak Metin’in paylaştığı ipuçlarını hayata geçirmeye başlayın, inanıyoruz kendimizi geliştirebiliriz!

  Yurtdışında Master Artık Hayal Değil
  Kariyerine Yatırım Yap, Yeditepe Üniversitesi’nde ...
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.