İnovasyon Yatırımlarınızın Değeri Nasıl Anlaşılır?

  inovasyon-yatirimlarinizin-degeri-nasil-anlasilir

   İnovasyona yapılan yatırımların ve beklentilerin hızla arttığı bu dönemde, şirketlerin inovasyon yatırımlarının değerlerini nasıl anlayacağını öğrenmek için yazının devamını okumaya devam et.


  Genetikten uzay araştırmalarına ve kuantum bilgisayarlamaya kadar, teknolojiyle dolu inovasyona yapılan yatırımların ve beklentilerin hızla artmakta olduğu bir zamanda yaşıyoruz.Teknolojik gelişmelerin yarattığı fırsatlar her zamankinden daha fazla. Gelişmiş teknolojilerin performansı büyük ölçüde geliştikçe, inovasyon potansiyeli sınırsızlaşıyor. Bu, birçok firma için inovasyona daha çok odaklanmayı cazip hale getiriyor. Bu, yöneticiler için iyi haber. Aslında, anketimiz şirketlerin çoğunluğunun inovasyon yatırımlarını önümüzdeki beş yıl içinde% 25'ten fazla artırmayı planladığını gösteriyor. Fakat ortada bir zorluk var. Fırsatlar çok olmasına rağmen birçok şirket inovasyona yaptıkları yatırımların gerçek değerini anlamakta sıkıntı çekiyor. Araştırmamız gösteriyor ki, aslında harcama artıyor fakat geri dönüşler azalıyor.

  Accenture analizine göre;
  • Yenilikçi yatırımlarını% 25'ten fazla arttıran katılımcıların% 57'si, sektördeki meslektaşlarını daha düşük performans gösterdi.
  • Son 5 yılda inovasyonla ilgili harcamaların geri dönüşünde% 27 düşüş oldu.

  Yüksek büyüme gösteren şirketler ise, inovasyon yatırımlarını değere dönüştürmeyi başarmaktadır. Onlar kim? onlar, inovasyonu işe, doğru hıza ve doğru yere nasıl koyacağını bilen şirketler. Araştırmamız, inovasyonu kasten uygulayarak benimsenen yedi temel özelliğe sahip olduklarını ortaya koyuyor.

  Bu 7 özellik ise şöyle:

  1. Hiper Alaka: Müşterilerin değişen ihtiyaçlarını fark edip buna göre hareket edebilme.
  2. Teknolojiyle Harekete Geçme: İnovasyona yol açan en yeni teknolojilerde ustalaşma.
  3. Veri Odaklı: Yeni ürün ve hizmet inovasyonlarını güvenli bir şekilde sunma.
  4. Akıllı Varlık : İşletmelerin verimli çalışmasını sağlamak için akıllı varlık ve operasyon yönetimi benimseme.
  5. Ağ ile Güçlenme : Müşterilere yenilik getirmek için dikkatle yönetilen bir ekosistemin gücünü kullanmak.
  6. Yetenek Açısından Zenginlik: Üst düzey yetenekle rekabet avantajı elde etmek için işgücünde değişen beklenti ve eğilimlere uyum sağlamak
  7. Dahil Edici: Daha geniş bir yelpazedeki paydaşları bir araya getirmek.

  ​Değişim için İnovasyon

  Yüksek büyüme gösteren şirketler, bu yedi özellik arasında değişim için yenilik yarattıkça, iş yapma şeklini yeniden yaratmaya değer veriyorlar. Teknoloji odaklı inovasyona başarı ile yatırım yapan lüks spor markası Equinox'u düşünün. AI ve mobil uygulamalardaki yüklü yatırımlar, üyelerin faaliyetlerinden ve sağlık hedeflerinden öğrenen bir "dijital koç" botu gibi bir çözüm ortaya çıkardı. Sonrasında bu dijital koç içgörülerini işe, dijital içeriğin küratörlüğünü yapmaya, her konum için programları optimize etmeye ve öğretmenlik için doğru yetenekleri işe almada kullanıyor. Üyelerinin ne tür birer uygulayıcı olduklarını anlayıp onları belirli faaliyetlere yönlendirebiliyor.

  Sonuç? Ürün lansmanından altı ay sonra, Equinox mobil uygulama check-in'lerinin non-packlere kıyasla% 40 oranında arttığını bildirdi.

  Equinox ayrıca daha iyi üye deneyimleri sunma arayışında yardımcı olmak için ağa dayalı bir ekosistem kullandı. Stratejik ortaklıklar, üyelere daha iyi sınıflar sağlamak için yetenek yatırımlarını daha da güçlendirdiKısacası, Equinox örneği, şirketin fitness odaklı müşterilere hizmet vermede kapana kısılmış değeri nasıl ortaya çıkarabileceğini göstermekte.

  Kapana kısılmış değer nedir? Basitçe söylemek gerekirse, mümkün olanla bugün elde edilen şey arasındaki uçurum. Her iş yeri, her sektörde tuzağa düşmüş bir değere sahiptir.


  Finansal performanslarına dayanarak, agresif bir şekilde yatırım yapan, değişime odaklı, sonuç odaklı inovasyona ayrı bir yaklaşım getiren yüksek büyüme performansı gösteren şirketlerden ufak bir grup (% 14) belirledik.

  Moda, eğlence ve enerji gibi farklı sektörlerden hızla büyüyen şirketler temel seviyede bir değişime odaklanmış durumdalar. İnovasyon çabalarını finansal performanslarıyla ilişkilendirerek yatırım yapmaktalar.

  Peki biz bu şirketlerden neler öğrenebiliriz ve inovasyona karşı yaklaşımlarından neler çıkarabiliriz?

  Accenture'ın web sitesinden yazının orjinal haline ulaşabilirsiniz .
  Kaynak:
  https://www.accenture.com/us-en/insights/consulting/Innovation-investment-value?c=glb_trappedvaluetwitter_10388771&n=smc_1018


  İnsan – Yapay Zeka İş Birliğinde Eksik Ara Beceril...
  Neva Çiftçioğlu’nun Bilim Dünyasındaki Yolculuğu
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.