Nedir bu Binyaprak İK Dönüşüm Sohbetleri?

  Bnyaprak-k-YOLCULUU-www.binyaprak.com

  Senaryosunu Pandemi'nin yazdığı, yönetmenliğini kriz yönetimi ve liderliğin yaptığı bir filmde başrolde yine İnsan Kaynakları var.

  Bu dönemde dönüşümü yaşayan ve aynı zamanda yöneten ekipler deneyim paylaşımı, birbirinden öğrenmek ve dayanışma için buluşuyor. 

  Pandemi süreci ile hem özel hayatımız hem de çalıştığımız sektörlerimiz oldukça etkilendi. Binyaprak İnsan Kaynakları yolculuğumuzun yönderi sevgili Mine Yücesoy Dirancı ve ekibi sektörlerinde ne gibi değişimler oldu, yeni düzende sektörü neler bekliyor ve daha pek çok konuda bize ışık tutacak harika bir program ile bizimleler. 24 Haziran Çarşamba günü başlayacak olan harika program 8 Temmuz'a kadar her hafta düzenlenecek.

  Gelelim detaylara:

  Mine Hanım merhaba, sizi tanıyabilir miyiz?

  Ben 20 senedir İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında çalışıyorum. Çalışma hayatım yoğunluklu olarak İstanbul ve Viyana'da geçti. Gerçekleştirdiğimiz projeler sebebiyle, Orta Avrupa pazarında finans sektöründe deneyim elde ettim. Tüm bilgi ve deneyimimi harmanlayarak 2017 senesinde şirketlerin ve liderlerin daha iyi için dönüşümüne destek olmak üzere Bizim İK İşleri'ni kurdum. Danışmanlık, serbest çalışma ve özel tasarım ile gelişim yolculukları uygulama hizmetlerini veriyorum. Gig ekonominin gelişimine çok değer veriyorum, bu nedenle Bizim İK İşleri'nde farklı disiplinlerden gelen serbest çalışanlar ile proje üretmek ve uygulamaktan çok keyif alıyorum.

  Bu serinin amacı nedir?

  Bu serinin amacı, insan kaynakları olarak bildiklerimizi yenileriyle değiştirmek üzere tasarlanmış bir paylaşım serisi. Özellikle bu dönemde insan kaynakları aynı anda dönüşümü yaşayan ve yöneten ekiplerin başında geliyor. Ve bu hiç kolay bir iş değil. Bu seri ile, farklı dünyaların gerçekliği çevresinde deneyim paylaşımı, birbirimizden öğrenme ve dayanışmanın var olduğu bir ortak yaratmayı hedefliyoruz.

  Konuklarımızdan ve konu başlıklarımızdan kısaca bahseder misiniz?

  Tabii, biz Binyaprak İK Yolculuğu ekibi olarak bu dönüşümü birlikte analiz ettik ve dönüşümün birden fazla boyutu olduğunu gördük. O nedenle sohbetlerimizi farklı boyutlarda ele almak üzere kurgumuzu yaptık. Bu boyutları, işini, insan kaynakları uygulamalarını, çalışma düzenini ve insanı dönüştüren olarak tanımladık. Her bir boyutta ise farklı sektörlerden uzmanları davet ederek kendi dünyalarını, yeni düzenin kendi dünyalarına etkilerini ve perspektiflerini duymayı umut ediyoruz.

  Binyaprak'ın ulaşabildiği kitle gerçekten muazzam. Biz mümkün olduğunca farklı deneyimleri duymak için farklı sektörlerde uzmanlarımızın kapısını çaldık. İşlerini her gün dönüştürerek yola devam eden Doğuş Otomotiv ve Teknorot Otomotiv ile otomotiv sektörüne yakınlaşmayı hedefliyoruz. İkea ve Vodafone ile çalışma ortamını nasıl dönüştürdüklerini konuşacağız. Signify, Sodexho, Allianz, Gittigidiyor/ebay, Amgen ve Memorial Sağlık Grubu'nun insan kaynakları uygulamalarını nasıl dönüştürdüklerini merak ediyoruz. Çok önem verdiğimiz bir konu olan insanı yeni çalışma düzenine uyum için dönüştürmeye niyet etmiş Logo, Arçelik ve EnerjiSA konuklarımız arasında. Biz ekip olarak tüm sohbetleri heyecanla bekliyoruz.


  İK Dönüşüm sohbetleri hakkında detaylı bilgi için takipte kalın!

  Yeni Dostlarımız, İnsansı Robotlar
  Kendini Motive Etmek İçin Bu 20 Soruyu Cevaplaman ...
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.