SteamWIN Ekibi ile Perde Arkası

  image1

  SteamWIN çalışmalarının perde arkasını komite liderleri Betül Çiftçi ve Elif Özyürek canlı yayında anlattı. Detaylar yazıda!

  Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi Betül Çiftçi ve Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Elif Özyürek SteamWIN komitesi hakkındaki merak edilenleri bizlerle paylaştı.

  Komite liderlerinden Betül; SteamWIN'in ne olduğunu, neden bir araya geldiklerini, campuswinner olmaya nasıl karar verdiğini ve olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğini, canlı yayınlarına katılan konukları nasıl belirlediklerini ve patikalarını bizlere anlattı.

  Diğer komite lideri Elif ise; kadınların neden teknik rollerde olmaları gerektiği, okuduğu bölümde bulunan kadın-erkek öğrenci sayısının farkı, komitelerinde bulunan üyeler, onlara nasıl katılabileceğimiz ve destek olabileceğimiz hakkında bilgi verdi.

  • STEM ; Science, Technology , Engineering , Mathematics ve bizim eklemelerimiz ile SteamWIN halini aldı.SteamWIN komitesinin bir araya geliş amacı ise genç kadınların teknik kariyerlerini sürdürmeleri için onları ilham veren hikayelerle buluşturarak kariyerleri boyunca onlara katkı sağlamak.Çünkü kadınlar, STEM alanında mezun olduktan sonra teknik kariyere devam etmeyip farklı alanlara yöneliyorlar. Onlar ise kadınların teknik rollerde olması gerektiğine inanıyorlar. Çünkü onlar her yerde, her alanda, gelecekte olmalılar. Çünkü kadınlar ne isterlerse yaparlar.

  SteamWIN komitesi hakkında bizlere şunları anlattılar;

  • 13 kişiden oluşan en kalabalık komiteye sahipler.
  • 2 haftada bir içerik üretiyorlar. Dijitalin gücüne inanıyorlar ve daha çok kişiye ulaşarak onların hayatına dokunmaya çalışıyorlar.
  • Yayınlarına konuk alacakları kişileri; güncel konulardan, aktif kişilerden ve çalışma alanlarından seçiyorlar.
  • Endüstri mühendisliği, makine mühendisliğinde kariyer, veri bilimi, yaşam bilimleri gibi birçok patikaya sahipler. Hatta yaptıkları son canlı yayından çok etkilendikleri için yapay zekâ ile ilgili bir patika da açmak istiyorlar.
  • Anlamlı ve önemli işler yaptıklarına inanıyorlar, destek ve motivasyonla her an kız kardeşliği yaşamaya çalışıyorlar.
  • SteamWIN, CampusWIN'in alt kategorisi ve daha fazla bilgi için http://www.campuswinners.com ziyaret edilebilir. Özel hayatları, görevleri, yaptıkları işi bir arada yürütmenin zor olduğunu söyleyip yaptıkları işin kolay ve hafife alınacak şeyler olmadığını vurguluyorlar. Son olarak bize iletmek istedikleri cümleleri de var;

  "Ben yaparsam sen de yaparsın. Aramıza katılmalısın!" 

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Pınar ÇAPAR tarafından yazılmıştır.

  8 Harfli DNA
  STEM Ders Planı Yarışması Nedir?
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.