Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  3 dakika okuma süresi (592 kelime)

  Ücretsiz Eğitimler: A Byte of Pyhton

  "A Byte of Python", Python dilini kullanarak programlama üzerine ücretsiz bir kitaptır. Yeni başlayanlar için Python diline yönelik bir öğretici kitap veya kılavuz görevi görmektedir. Bilgisayarlar hakkında tek bildiğiniz metin dosyalarının nasıl kaydetmek, dizi, film izlemekten ibaretse bu kitap tam size göre!

  Ücretsiz Eğitimler: A Byte of Pyhton

  "A Byte of Python", Python dilini kullanarak programlama üzerine ücretsiz bir kitaptır. Yeni başlayanlar için Python diline yönelik bir öğretici kitap veya kılavuz görevi görmektedir. Bilgisayarlar hakkında tek bildiğiniz metin dosyalarının nasıl kaydetmek, dizi, film izlemekten ibaretse bu kitap tam size göre!

  Bu kitap size Python sürüm 3'ü kullanmayı öğretecek. Kitapta daha eski ve daha yaygın olan Python sürüm 2'ye uyum sağlamanız için size rehber olacak.

  Gelelim kitabın bize sağladığı imkanlara, bildiğiniz üzere Python muhtemelen hem basit hem de güçlü olan birkaç programlama dilinden biridir. Bu, hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için iyidir ve daha da önemlisi, birlikte programlaması eğlencelidir. Bu kitap, bu harika dili öğrenmenize yardımcı olmayı ve işlerin hızlı ve acısız bir şekilde nasıl yapıldığını göstermeyi amaçlamaktadır - aslında 'Programlama sorunlarınıza Anti-zehir'.

  • Python hakkında,

  Python, hem basit hem de güçlü olduğunu iddia edebilen ender ve özel dillerden biridir. Programladığınız dilin sözdizimi ve yapısından ziyade problemin çözümüne odaklanmanın ne kadar kolay olduğunu görünce kendinizi tatlı bir şekilde şaşırtacaksınız.

  Python'un resmi tanıtımına bakacak olursak ise;

  'Python, öğrenmesi kolay, güçlü bir programlama dilidir. Verimli üst düzey veri yapılarına ve nesne yönelimli programlamaya basit ama etkili bir yaklaşıma sahiptir. Python'un zarif sözdizimi ve dinamik yazımı, yorumlanmış doğasıyla birlikte, onu çoğu platformda birçok alanda komut dosyası oluşturma ve hızlı uygulama geliştirme için ideal bir dil haline getirir.'
  • Python'un özelliklerine kısa bir bakış atarsak, 
  • Öğrenmesi kolay, göreceğiniz gibi, Python'a başlamak son derece kolaydır. Python, daha önce de belirtildiği gibi olağanüstü basit bir sözdizimine sahiptir. Ücretsiz ve Açık Kaynak, Python, bir FLOSS (Özgür/Libre ve Açık Kaynak Yazılımı) örneğidir. Basit bir ifadeyle, bu yazılımın kopyalarını özgürce dağıtabilir, kaynak kodunu okuyabilir, üzerinde değişiklikler yapabilir ve parçalarını yeni ücretsiz programlarda kullanabilirsiniz. FLOSS, bilgiyi paylaşan bir topluluk kavramına dayanmaktadır. Python'un bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri de budur - sadece daha iyi bir Python görmek isteyen bir topluluk tarafından yaratılmıştır ve sürekli olarak geliştirilmektedir. Üst Düzey Dil, Python'da program yazarken, programınız tarafından kullanılan belleğin yönetilmesi vb. gibi alt düzey ayrıntılarla asla uğraşmanıza gerek kalmaz. Taşınabilir Açık kaynak, yapısı nedeniyle Python birçok platforma taşınmıştır (yani üzerinde çalışması için değiştirilmiştir). Sisteme bağlı özelliklerden kaçınacak kadar dikkatli olursanız, tüm Python programlarınız bu platformların herhangi birinde herhangi bir değişiklik gerektirmeden çalışabilir. Python'u GNU/Linux, Windows, FreeBSD, Macintosh, Solaris, OS/2, Amiga, AROS, AS/400, BeOS, OS/390, z/OS, Palm OS, QNX, VMS, Psion, Acorn RISC üzerinde kullanabilirsiniz. OS, VxWorks, PlayStation, Sharp Zaurus, Windows CE ve PocketPC!Bilgisayarınız ve iPhone, iPad ve Android için oyunlar oluşturmak için Kivy gibi bir platform bile kullanabilirsiniz.
  • Bu kitap kimler için,

  Python programlama dili için bir rehber veya öğretici olarak hizmet vermektedir. Esas olarak yeni başlayanlara yöneliktir. Deneyimli programcılar için de yararlıdır. Amaç, bilgisayarlar hakkında bildiğiniz tek şey metin dosyalarının nasıl kaydedileceğiyse, Python'u bu kitaptan öğrenebilirsiniz. Daha önce programlama deneyiminiz varsa Python'u da bu kitaptan öğrenebilirsiniz. Daha önce programlama deneyiminiz varsa, Python ve en sevdiğiniz programlama dili arasındaki farklarla ilgileneceksiniz - bu tür birçok farklılığın altını çizdim. Küçük bir uyarı, Python yakında favori programlama diliniz olacak!

  •  Resmi internet sitesi ve kitabın resmi web sitesi,

  https://python.swaroopch.com olup, tüm kitabı çevrimiçi olarak okuyabilir, kitabın en son sürümlerini indirebilir, basılı bir kopyasını satın alabilirsiniz.

    Son olarak Python gerçekten heyecan verici ve güçlü bir dildir. Python'da program yazmayı hem eğlenceli hem de kolay hale getiren doğru performans ve özellikler kombinasyonuna sahip bir dildir.


  Kaynak: https://python.swaroopch.com/


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.