Veri Bilimi Alanı İçin İlham Dolu Çalma Listesi

  foto

  Veri Bilimi günümüzün en popüler araştırma ve uygulama alanlarından. Bu alana ilgi duyuyorsanız sizin için ilham verici olabilecek birkaç konuşmayı derledik. Keyifli okumalar! 

  The Beauty of Data Visualization


  Dünyanın en ünlü veri gazetecilerinden biri olan David McCandless, dünya çapındaki askeri harcamalar, medya ve Facebook durum güncellemeleri gibi karmaşık veri kümelerini basit diyagramlara dönüştürüyor. İyi tasarımın, görselleştirmenin bilgi bolluğunda gezinmenin en iyi yolu olduğunu öne sürüyor. 

  "Let the dataset change your mindset!"

  Big Data is Better Data

  Büyük veri terimi artık geleneksel medyada bile çok yaygın. Bu konuşmada veri analisti Kenneth Cukier, verilerin uzak geleceği görmemizin yanında,  içinde yaşadığımız dünyayı çok farklı görmemiz için bizi yeni araçlarla donattığını açıklıyor. Büyük verinin makine öğrenimi gibi diğer teknolojik araçları harekete geçirdiği için insanlığın karşılaştığı en büyük zorluklardan bazılarını çözebilecek bir araç olduğunu savunuyor.

   Why Smart Statistics Are the Key to Fighting Crime


  Bu konuşmada, ABD'de deneyimli bir ceza savcısı olan Anne Milgram, veri analitiğinin önyargı ve hatalı sonuçları önlemek için nasıl kullanılabileceğini açıklayarak veriye dayalı çözüm yöntemlerinin kullanımını teşvik ediyor. 

  İstatistiğin Doğru Söylemesini mi İstiyorsunuz? Daha Fazlasını İsteyin!

  Veri biliminin temel kavramlarından biri olan istatistik üzerine konuşan Eray Yücel: "İki türlü yalan vardır derler: Adi yalanlar ve istatistiki yalanlar. Eğer istatistiğin doğru söylemesini istiyorsanız sorgulayın, daha fazlasını isteyin!".

  Bu yazımda sizler için faydalanabileceğiniz bir çalma listesi paylaştım. Umarım faydalı olmuştur. Tekrar görüşmek dileğiyle.

  Soru ve önerileriniz için bana Linkedin adresimden her zaman ulaşabilirsiniz.

  CampusWIN yazarlarından Şeyma Özen tarafından yazılmıştır. Şu an Yıldız Teknik Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği okuyor. 

  Women in Business Kulüpleri ile Röportaj: İstanbul...
  Yazılım101: Sık Kullanılan 10 Kodlama Terimi ve An...
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.