AIESEC Türkiye Ekibinden Global Gönüllülük Hakkında İlham Verici Öneriler

  AIESEC Türkiye Ekibinden Global Gönüllülük Hakkında İlham Verici Öneriler AIESEC Türkiye Ekibi Hayatımızda Nasıl Yeni Bir Adım Atabiliriz Diyerek Global Gönüllülüğü Sizin İçin Anlattılar

  İçinizdeki gücün farkına varmak, konfor alanınızdan çıkıp farklı dünyalara dahil olmak ister misiniz? Yazımızda sizler için bu fırsatı yakalayabileceğiniz bir organizasyon olan AIESEC' ten bahsediyoruz. Keyifli okumalar !

  Şu anda nasıl hissediyorsunuz? Mutlu mu, üzgün mü yoksa endişeli mi? Durum güncellemesi: Günümüzde çoğu genç kaygılı hissediyor. Peki, neden kaygılı hissediyor? Çünkü okullarının ne zaman biteceğini, nerede staj yapacaklarını, kendilerini nasıl keşfedeceklerini bilmiyorlar. Bu kaygıların çözüm yolu kendimize daha çok şey katmaktan, daha çok şey öğrenmekten geçiyor. Bunu başarmak için de en önce kendi potansiyelimizi keşfetmemiz gerekiyor. Peki nasıl mı? Şimdi arkanıza yaslanın ve hayal edin.

  Tek başınıza dünyayı dolaştığınızı, yeni insanlarla tanıştığınızı, yeni yerler keşfettiğinizi ve sınırlarınızı zorlayarak konfor alanınızdan çıktığınızı düşünün. Zor geldi değil mi? Ama aslında eğlenmediniz mi? İşte zoru başarmanın verdiği haz bu. İnsanlar tek başına dünyayı dolaşmaya çıkıyor, kendilerine zorlayıcı koşullar yaratıyor, risk alıyor, yabancı insanlarla tanışıyor, ihtiyacı olanlara yardım ediyor. Sadece kendini tanımak, daha iyi anlamak ve hayattan ne istediğini bulmak için.

  Başkalarının hayatlarına etki ederek dünyada birçok şeyi değiştirebileceğimizi ve dünyanın merkezinin istediğimiz yer olabileceğini kendimize kanıtlayarak içimizdeki potansiyeli keşfediyoruz. Problem çözme yeteneklerimizi geliştiriyoruz, dünyadaki gelişmelerden haberdar oluyoruz, kişisel farkındalığımızı geliştiriyoruz ve diğer insanlarda olumlu yönde etki bırakıyoruz. Böylece kendi liderlik özelliklerimizi açığa çıkarıyoruz. AIESEC de bunları yapmamız için bize olanaklar sağlayan, dünyadaki birçok ülkeden gençlerin de içinde bulunduğu bir organizasyon.

  Sen de Global Volunteer programı ile 6-8 haftada konfor alanını terk ederek kendini tanımanı sağlayabilir, aynı zamanda farklı bir ülkeyi/kültürü keşfedebilirsin. Başka bir ülkede uzun süre kalmak, o ülkeyi tanımayı ve küresel sorunlar hakkında farkındalık kazanmanı ve zorlayıcı koşullar altında güçlü ve zayıf yanlarını görmeni sağlayacaktır.

  Dünya çapında Global Volunteer projeleri yapıyoruz çünkü AIESEC olarak attığımız adımları dünyanın ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Bu nedenle tüm dünyadaki projelerimizi 17 Küresel Amaçtan biri veya birkaçına hizmet edecek şekilde tasarlıyoruz. Küresel Amaçlar, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel bir eylem çağrısıdır. Biz de Global Volunteer projeleri ile 2030 yılına kadar hedeflere ulaşmak ve dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek amacıyla bir gençlik hareketi yaratmak istiyoruz. 

  "Ben de Global Volunteer projesine katılmak ve yurt dışında bu eşsiz deneyimi kazanmak istiyorum fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum ve daha detaylı bilgi almak istiyorum." ya da "Daha önce Global Volunteer tecrübesi yaşamış insanların hikayelerini dinlemeyi de isterim!" diyorsan, aşağıdaki linklere tıklayarak hem Global Volunteer hikayelerini okuyabilir hem de kaydını bırakarak sana ulaşabilmemizi sağlayabilirsin. Bu sayede en güncel ve detaylı bilgiyi öğrenebilir, 6 haftanı yurt dışında sosyal sorumluluğa ayırarak geçirebilirsin.

  Gönüllülük Hikayeleri 

  Global Volunteer kaydı bırakmak

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Biz TurkishWIN liderlik programı CampusWIN Academy'de senin için yazılar yazan kız kardeşleriniz. İşte fırsat eşitliğini sağlamak için yetkinin ötesinde liderlik edip, fark yaratmak ve kendimizi geliştirmek için birlikteyiz. Her Mart ayında aramıza yeni kız kardeşlerimiz katılıyor. Bekleriz🙂

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.