Milyon Kadına Mentor Programı Menti Deneyimi: Ayşe Tosun

  Milyon Kadına Mentor Programı Menti Deneyimi: Ayşe Tosun
   İstanbul Üniversitesi Matematik bölümü 4. sınıf öğrencisi ve mentimiz olan Ayşe Tosun'un yıldönümümüzde yaptığı paylaşımı okumak ister misin? Milyon Kadına Mentor programını bir de mentimizin ağzından dinlemek istiyorsan haydi gel başlayalım!

  Mentimiz Ayşe Tosun:


  Geçen yıl mayıs aylarında bir arayışımın neticesinde karşıma çıkan bir başvurunun böylesine hayatımı değiştireceğini nereden bilebilirdim ki! Bilseydim geç kalır mıydım hiç, bilseydim daha mart ayında koşa koşa gitmez miydim oraya? Başvurumu yapıp yine heyecanla beklemez miydim?

  Elbette beklerdim.! ✔️🎈
  Neyse ki çok da gecikmedim :)

  Geçen yıl mart ayında kurulan, benimse mayıs ayında karşıma çıkan Milyon Kadına Mentor programı artık bir yaşında !
  Daha nice nice güzel yaşlara. Nice hayatlara ışık olmaya, nice kafası karışan kadına cevap olmaya, yolu buraya düşen herkese umudu aşılamaya...🌱


  Bir yıldır mentisi olduğum Milyon Kadına Mentor programında iki tane birbirinden kıymetli mentorum oldu: Duygu Karakaş ve Funda Berksan.
  6 ayda bir mentorluk değişimi olduğu için döngüsel hesaplamalar sonucu mentor sayım bu ; lakin sınır konmasaydı daha nice mentorun deneyimini dinlemek, öğrenmek ve kendini sürekli geliştirmeyi ve yenilemeyi hayatına amaç edinen Ayşe'yi kimlerle tanıştırırdım bir bilseniz. Neyse ki programda devam edebilmem için daha zamanım var ve o zamana kadar daha çok mentorle tanışacağım, yoluma güzel rehberler bulacağım.
  Ben güzel insanları tanıyıp, onların deneyimini kendi süzgecimden geçirip hayatıma yön verirken aslında biliyorum ki arka planda Milyon Kadına Mentor Programını yöneten kocaman bir ekip var. İsmini bildiğim bilmediğim, ekranda görünen veya kamera arkası kahramanlarından olan herkese, özellikle de kurucuları olan Melek Pulatkonak'a ve Sibel Soyak Eşder'e sonsuz sevgi dolu teşekkürlerimle...


  Sizler iyi ki varsınız ve iyi ki bizler beraber güçlüyüz !
  Öyleyse yazımı yine sizlerden öğrendiğim bir cümleyle bitireyim : Kız kardeşliğin gücü adına, durmadan, pes etmeden yola devam.❤️


  Milyon Kadın Mentor Programı Nedir? 


  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir.

  2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı'na 2023'te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy'un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.


  Milyon Kadına Mentor Programı hakkında kafandaki soru işaretlerine cevap olabildiysek ve mentimizin yazısından ilham aldıysan hala ne bekliyorsun? Haydi gel sen de mentimiz olarak bu kocaman ailenin bir parçası ol ve kariyer yolculuğunda yalnız yürümek zorunda olma! Menti olmak için tık tık.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  Milyon Kadına Mentor programı, CampusWIN Akademi gönüllülerinden oluşan bir çember.
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.